Podejrzewam, że już każdy z was wie, co to jest Netflix, ale jeżeli nie, to już tłumaczę. Netflix jest wypożyczalnią internetową o zasięgu międzynarodowym, udostępniającą filmy i seriale za pomocą technologii mediów strumieniowych – wyjątkiem są jedynie Chiny, gdzie lokalne stacje nie otrzymały prawa do emitowania seriali od samego Netflixa oraz trzy kraje, wobec których rząd amerykański wystosował żądanie o nieudostępnianiu usług: Korea Północna, Syria oraz Krym.

Dzięki stałemu, miesięcznemu abonamentowi, możliwe jest legalne oglądanie setek produkcji, a oferta z każdym dniem rośnie o nowe tytuły. Wśród nich znajduje się wiele historii, które zyskały międzynarodową sławę zdobywając ogromną liczbę fanów, z chęcią wykupujących członkostwo, aby bez przeszkód obejrzeć historie ulubionych bohaterów i twórców. Sieć posiada wiele produkcji własnych, które cieszą się dobrymi opiniami zarówno wśród widzów, jak i krytyków. Cechują je dobrze napisane postaci, wartko poprowadzona akcja oraz duża dawka realizmu, nawet w przypadku produkcji fantastycznych.

Oto moja obiektywna lista ośmiu najlepszych seriali, które znajdziecie na tej platformie. Zaznaczam, że nie wszystkie są oryginalnymi produkcjami Netflix.

 

Najlepsze seriale na Netflixie

 

1. Breaking Bad

Serial, który zyskał już miano kultowej produkcji tego wieku. Nietuzinkowa historia, w której główny bohater przypomina przeciętnego Kowalskiego, który gdyby dano mu szansę taką, jaką posiadał Walter White, z pewnością dwa razy by się zastanowił, zanim by ją odrzucił.
Serial opowiada historie nauczyciela chemii chorego na nieuleczalnego raka płuc. Przed śmiercią pragnie on wykorzystać swoje umiejętności, aby zapewnić byt rodzinie, kiedy go zabraknie. Wpada na pomysł, że zacznie handlować domowej roboty, najczystszymi na rynku narkotykami. Przypadek sprawia, że w całą sprawę zostaje zamieszany jego były uczeń, Jessie Parkman. Obaj będą starali się wejść do niebezpiecznego świata, nie zdając sobie sprawy, jak wiele czeka ich kłopotów.

Serial warto obejrzeć, choćby ze względu na postaci głównych bohaterów. Walter jest człowiekiem, który wzbudza wiele emocji. Niektórzy podziwiają jego odwagę i inteligencję, inni zazdroszczą mu, że osiągnął coś tak dużego, są też i tacy, którzy nie dowierzają, że mu się udało. Podobne emocje wzbudzają Jessie oraz żona Wlatera – Skyler, która również nie wiedzie łatwego życia, opiekując się chorym synem oraz martwiąc się nieplanowaną ciążą. To realistycznie opowiedziana historia o przypadkach, które powstają, kiedy wystarczająco zdeterminowany człowiek sięga po desperackie metody, aby wesprzeć rodzinę.

Ten serial znalazł się również w moim zestawieniu dziesięciu najlepszych seriali.

breaking bad

 

 

2. Narcos

Serial, zamówiony przez Netflix, a wyprodukowany przez Gaumont International Television, który w szybko zyskał liczne grono widzów. Historia skupia się na losach Pablo Escobara, który stoi na czele kolumbijskiego kartelu narkotykowego z Medellin. Opowieśc obejmuje nie tylko jego działalność, ale także próby jej likwidacji przez połączone siły amerykańskich władz federalnych i kolumbijskiego rządu. Od trzeciego sezonu akcja skupia się na losach Kartelu z Cali.

Warto obejrzeć ten serial, ponieważ jest to interesujące studium człowieka, który dotarł na szczyt przestępczego świata. Pokazuje, jak wyglądało jego życie przed i w czasie sprawowania na nim rządów, jakie piętno odcisnęły na nim pojęte decyzje, jak wyglądał biznes narkotykowy, kiedy zaczynał się rodzić, jak powstała legenda, znana nawet tym, którzy nie są zainteresowani tematem.

narcos

 

 

3. Mgła

Kolejna produkcja, która swoją premierę miała już jakiś czas temu. Serial jest kolejną adaptacją opowiadania słynnego mistrza horroru, Stephena Kinga. Trzymająca w napięciu opowieść pojawiła się na ekranach telewizji Spike TV, jednak została anulowana już po pierwszym sezonie. Mimo to serial zasługuje na uwagę, zwłaszcza fanów twórczości Kinga.

Jest to historia małego, amerykańskiego miasteczka, które pewnego dnia zostaje odcięte od świata przez gęstą mgłę. Mimo że początkowo wydaje się to dziwne, ale nie niebezpieczne, wkrótce mieszkańcy orientują się, że wśród mlecznych połaci znajdują się śmiertelnie groźne potwory zagrażający życiu ich wszystkich. Do tego dołączą zwykłe ludzkie słabości i instynkty, które dają o sobie znać w sytuacjach ekstremalnych i są źródłem zdumiewających, często przerażających działań.

mgła serial netflix

 

 

4. Daredevil

Oryginalna produkcja Netflixa przygotowana jako część stale powiększającego się uniwersum filmowego Marvela. Jest pierwszym serialem z serii opowieści o superbohaterach działających w Nowym Jorku, a dokładniej w dzielnicy Hell’s Kitchen, która podobnie jak reszta miasta ucierpiała w wyniku starcia znanego widzom z filmu Avengers.

Serial jest historią początków Matta Mardocka jako bohatera zwalczającego przestępczość pod osłoną nocy. Stracił on wzrok w wyniku nieszczęśliwego wypadku, jednak zyskał również inne umiejętności, które pomagają mu stać się obrońcą potrzebujących – Daredevilem. Na co dzień prowadzi kancelarię prawną z swoim najlepszym przyjacielem, Foggym Nelsonem. Obaj właśnie opuścili wielką korporację, aby przenieść się na swoje, dlatego są zmuszeni wynająć skromne biuro. Największym wrogiem, z jakim przyjdzie mu się zmierzyć jest król świata przestępczego – King Pin.

Jeżeli jest się fanem filmów o superbohaterach, to pozycja obowiązkowa. To również prawdziwa gratka dla fanów komiksów. Myślę, że ta opowieść może cię zaciekawić, nawet jeśli nie jesteś fanem tych gatunków, ponieważ zawiera wciągającą intrygę, dynamiczne sceny walki wręcz oraz ewolucję każdego z bohaterów.

daredevil

 

 

5. House of Cards

Wciągający serial polityczny oryginalnej produkcji Netflixa, w którym nic nie jest takie, jak się wydaje, a druzgocące porażki w jednej chwili mogą zmienić się w wielki sukces, a pozornie niewinny układ w głęboką intrygę. Na całym świecie zdobył liczne grono fanów, dzięki czemu powstają kolejne sezony.

Francis Underwood wiedział, że zostanie sekretarzem stanu, jednak wbrew jego wszelkim przewidywaniom i politycznym ambicjom, prezydent wybrał kogoś innego. Doprowadziło to do powstania planu skrupulatnie realizowanej zemsty, która ostatecznie pozwoli Francisowi zrealizować zamierzone cele. Wspiera go w tym żona – Claire, która zdaje się doskonale rozumieć męża i podzielać jego filozofię, choć na swój własny sposób.

house of cards Netflix

 

 

6. Orange is the New Black

Choć seriale, których akcja rozgrywa się w więzieniu, cieszą się wśród widzów ogromną popularnością, do tej pory brakowało produkcji opowiadającej o losach kobiet osadzonych w zakładach karnych. Netflix podjęło wyzwanie, które okazało się wielkim sukcesem. Opowiedziana z lekką dawką humoru historia splata ze sobą losy kobiet z różnych środowisk. Ich historie dają szeroki wgląd w ludzką psychikę.

Bohaterką wokół koncentruje się większość akcji jest Piper Chapman, która została znaleziona z walizką pełną pieniędzy należącą do jej dziewczyny. Została skazana na 15 miesięcy pobytu w zakładzie karnym dla kobiet. Oszukana i zdradzona Piper będzie starała się odnaleźć w zupełnie obcym sobie środowisku i sytuacji, powodując przy tym spore zamieszanie dookoła siebie.

Ten serial znalazł się również w moim zestawieniu najlepszych seriali dla kobiet.

orange is the new black

 

 

7. Jessica Jones

Kolejny serial oryginalny po Daredevilu spod znaku Netflixa i filmowego uniwersum Marvela, którego odcinki zostały wrzucone jednocześnie na platformę w 2015 roku. Tym razem bohaterką jest tytułowa Jessica Jones, była superbohaterka, która zrezygnowała z walki w kostiumie, na rzecz pracy jako prywatny detektyw. Teraz jest w stanie pomagać zarówno zwykłym ludziom, którzy potrzebują pomocy, oraz swoim były kolegom po fachu – superbohaterom, którzy nagle zaczynają się pojawiać w jej życiu jeden po drugim. Jessice przyjdzie się wkrótce zmierzyć z psychopatycznym Kilgravem, którzy zdaje się mieć obsesję na jej punkcie.

Serial jest prawdziwą gratką dla fanów Davida Tennanta, który wcielił się w rolę Kilgrave’a. Jest w niej niepokojąco niezrównoważony i diabelnie niebezpieczny, czyli taki, jaki czarny charakter powinien być.

jessica jones

 

 

8. Pod Kopułą

To kolejna adaptacja opowiadania mistrza horroru, Stephena Kinga, która została zinterpretowana i opowiedziana przez Braiana Vaughana. Serial został anulowany po trzech sezonach, jednak w czasie ich trwania zyskał sympatię telewidzów.
Serial opowiada o mieszkańcach małego, amerykańskiego miasteczka, które pewnego dnia zostaje odgrodzone od reszty świata niewidzialną kopułą. Nic nie może jej zniszczyć ani się przez nią przedostać. Uwięzieni wewnątrz niej ludzie są zdani tylko na siebie. Powoli odkrywają mroczne sekrety, jakie kryje w sobie niebezpieczna pułapka. W dodatku w grę zaczynają wchodzi ludzkie instynktu i wola przetrwania, które wielu doprowadzą do zaskakujących decyzji.

pod kopułą serial

 

Jakie seriale, które można obejrzeć na Netflixie dopisalibyście do tej listy? Dajcie mi znać w komentarzach :-)