Ostatni wpis z polecanymi przeze mnie serialami pojawił się blogu ponad rok temu, więc chyba już najwyższa pora, aby polecić wam jakieś kolejne pozycje. Proponowane przeze mnie seriale są bardzo zróżnicowane tematycznie. Jedne są lekkie, przyjemne, nie wywołują grozy, stresu, strachu, zaś dostarczają wzruszeń i śmiechu, inne prezentują prozę życia, trudne dni kobiet samotnych, chorych. Na początek przedstawiam wam 12 seriali, ale oczywiście z czasem będę aktualizować tę listę.

 

Najlepsze seriale dla kobiet

Mój TOP 12

 

1. Sex w wielkim mieście

Za pioniera wśród kobiecych seriali uchodzi „Sex w wielkim mieście”. Bohaterkami serialu są cztery niezależne kobiety: Carrie, Miranda, Samantha oraz Charlotte. Mimo, że przez większość czasu są singielkami, prowadzą bardzo aktywne życie seksualne. Są bardzo różne, jednak regularnie spotykają się, by wspólnie omówić wszystko to, co się im przytrafiło. Uczą się od siebie, doradzają sobie, dzięki czemu potrafią również swoje życie kształtować tak, by było lepsze.

sex w wielkim mieście

 

2. Gotowe na wszystko

Serial ten opowiada o gospodyniach domowych mieszkających na przedmieściach Fairview. Każda z bohaterek ukrywa jakąś tajemnicę, jednak popełnienie samobójstwa przez jedną z nich doprowadza do ujawnienia wielu sekretów mieszkańców ulicy Wisteria Lane. Oczywiście również w tym przypadku duże znaczenie mają wszelkie miłosne i seksualne perypetie. Poznajemy całą gamę mężczyzn pojawiających się w życiu kobiet, zaś każdy z nich ma zupełnie inne podejście do życia. Jeden z nielicznych seriali, który trzyma w napięciu aż do ostatniego odcinka. Mogę potwierdzić, że spodoba się nie tylko kobietom ;-)

gotowe na wszystko

 

3. Orange Is the New Black

Bohaterką jest więźniarka, która zostaje osadzona w żeńskim więzieniu za przestępstwo, które popełniła wiele lat temu. Oprócz losów Piper Chapman poznajemy również historie innych więźniarek. Nie ma tu kolorowych sukienek, pięknych makijaży. Akcja dzieje się we wnętrzu żeńskiego więzienia, w którym osadzone próbują funkcjonować z dala od rodziny i domu. W każdym odcinku pokazywana jest też historia innej bohaterki. Temat tego serialu jest dosyć skrajny, gdyż ukazuje kobietę w sytuacji, która jest raczej tematem tabu. Więzienia kojarzą się nam przede wszystkim z mężczyznami. Serial ten ukazuje nam, jakie relacje są zawiązywane przez kobiety, jak radzą sobie w zamkniętej codzienności. Genialny serial, który polecam każdemu, nie tylko kobietom.

orange is the new black

 

4. Pokojówki z Beverly Hills

„Pokojówki z Beverly Hills” jest serialem, który ukazuje życie latynoskich pokojówek, które pracują w Beverly Hills dla elity miasta. W tym miejscu przeżywają swoje wzloty i upadki. Cieszą się z przyjemnych wydarzeń, ale wspólnie radzą sobie również ze złem, które spotka ich wśród bogaczy. “Pokojówki” to trochę takie “Gotowe na wszystko” w wersji latynoskiej. Tu również nie zabrakło mrocznych tajemnic.

pokojówki z beverly hills

5. Hart of Dixie

„Hart of Dixie” opowiada o losach młodej lekarki z Bostonu, której życie sprawiło niespodziankę w postaci połowy kliniki w Blue Bell w stanie Alabama. Rozpoczyna swoja pracę na rzecz innych, jednak nie przestaje dbać o swój rozwój. Sytuacja, w jakiej się znalazła, stala się dla niej dużym zaskoczeniem, co znajduje swoje odbicie w przygodach bohaterki. Oczywiście jej miłosne przeżycia są bardzo ciekawe, a całość przeplatana jest momentami wzruszeń. Nie braknie tu również dobrego humoru.

hart of dixie

 

6. Czysta Krew

Serial „Czysta krew” dostarcza paniom zupełnie innych emocji. Opowiada o Sookie Stackhouse, która potrafi czytać w myślach. Jej ulubionym towarzystwem są wampiry, gdyż ich nie potrafi usłyszeć. Jak nietrudno się pewnie domyślić z czasem zakochuje się w jednym z nich. Jest to zatem serial adresowany do tych pań, które lubią czasami się pobać. Niestety produkcja z każdym sezonem staje się coraz słabsza, ale myślę, że mimo to warto obejrzeć pierwsze sezony.

czysta krew

 

7. Pogoda na miłość

Jego głównym tematem są szkolne romanse i problemy oraz dorosłe życie trzech przyjaciół z Tree Hill, którzy mimo różnych przeciwności losu zawsze trzymają się razem. Jest to serial, który ukazuje, jak wielkie znaczenie w życiu mają poprawne relacje z drugim człowiekiem. Istota przyjaźni zostaje w tym filmie bardzo mocno podkreślona. Okazuje się, że życie głównych bohaterów splata się ze sobą na wiele sposobów właśnie dzięki tej niezwykłej relacji, która ich łączy. Przyjaźń ratuje ich z  wielu życiowych katastrofach. Ogromną zaletą serialu jest ukazanie, że przyjaciele przeżywają wszystkiego wspólnie większą grupą, co pokazuje widzom w każdym wieku, że łatwiej funkcjonować wspólnie, niż osobno.

pogoda na miłość

 

8. Uwaga, faceci!

Serial „Uwaga, faceci!”opowiada on o Heche, która odkrywa zdradę swojego narzeczonego. Postanawia zamieszkać w małym miasteczku na Alasce, gdzie na jedną kobietę przypada dziesięć mężczyzn. Decyzja ta zmienia jej życie. Poznaje świat mężczyzn, który okazuje się być bardzo zróżnicowany. Bohaterka po części jest bardzo zdeterminowana w poszukiwaniu tego jedynego, jednak życie nauczyło ją również ostrożności, gdyż nie wiadomo nigdy, na jaką osobę można trafić. Została w przeszłości bardzo zraniona, co zdystansowało ją do męskiego świata. Jest oczywiście kobietą bardzo atrakcyjną, dzięki czemu zyskuje sobie sympatię i zainteresowanie swoich nowych sąsiadów, jednak zdecydowanie utrudnia dostęp do swojej osoby. Wyznaje zasadę, ze to ona będzie wybierać i podejmować te najważniejsze decyzje. Oczywiście prawdziwe uczucie weryfikuje jej poglądy, ale nic więcej wam nie zdradzę.

uwaga faceci

 

9. 2 Broke Girls

„2 Broke Girls” jest serialem komediowym przedstawiającym perypetie dwóch młodych kobiet, które pracują jako kelnerki. Ponieważ nie chcą pracować na cudzy rachunek, odkładają pieniądze, by założyć wspólnie własną cukiernię. Oczywiście życie utrudnia im to na każdym kroku, jednak ich upór i konsekwencja sprawiają, że mocno prą do przodu. Wzajemna pomoc, wspólny cel oraz zrozumienie okazują się być niezbędne na drodze do prawdziwego szczęścia. Jak przystało na serial dla kobiet, posiada on dużo wątków romantycznych.

2 broke girls

 

10. Younger

Serial „Younger” przedstawia bardzo ciekawe losy młodej matki, która postanawia na nowo rozpocząć swoje życie i karierę. Życie samotnej matki od początku było dla niej trudne. Postanawia zrobić coś z tą sytuacją i szybko nadarza się ku temu okazja. Okazuje się, że pomylono jej wiek i uznano ją za dwudziestosześciolatkę. W tym wieku wszystko jest jeszcze proste. Oczywiście z kłamstwem nie jest w życiu wygodnie, jednak losy młodej i pięknej kobiety są zdecydowanie łatwiejsze do ułożenia niż dojrzałej już kobiety, która musi zmagać się z bardzo trudną rzeczywistością. Jest odpowiedzialna za swoje dziecko, w związku z czym planuje życie tak, aby było szczęśliwe, bezpieczne i komfortowe.

younger

 

11. Dynastia

Dynastia to remake najpopularniejszego serialu lat osiemdziesiątych o tym samym tytule. Serial, podobnie jak jego poprzednik opowiada o losach i perypetiach bajecznie bogatej rodziny Carringtonów. Ta produkcja bardzo przypomina mi moją ulubioną “Plotkarę”, o której pisałam w tekście o najlepszych serialach dla nastolatek. Być może za sprawą tego, że w tym serialu również możemy podziwiać przepiękne wnętrza, stylizacje i makijaże . Nie braknie w nim też intryg i dramatów, a główna bohaterka – piękna, silna i uparta Fallon Carrington przypomina mi trochę Blair. No i ok, będę z wami szczera – nie jest to serial najwyższych lotów, ale będzie idealny, aby zrelaksować się przy nim po ciężkim dniu.

dynastia

 

 

12. Lista Klientów

Serial z Jennifer Love Hewitt w roli głównej opowiada historię byłej królowej piękności, która z dnia na dzień zostaje sama z dwójką dzieci i aby jakość związać koniec z końcem podejmuję pracę w salonie masażu. Dość szybko zaczyna świadczyć swoim klientom również erotyczne usługi. Z czasem coraz bardziej boi się, że jej rodzina i przyjaciele dowiedzą się, czym naprawdę się zajmuje, a unikanie wpadki zaczyna być coraz bardziej kłopotliwe.

lista klientów

 

Mimo iż wszystkie te seriale są podobne tematycznie, to każdy z nich prezentuje inną postawę, inną sylwetkę kobiety, która chce szczęśliwie ułożyć sobie życie. A może wy znacie jakieś inne produkcje, o których warto byłoby wspomnieć? Dacie znać w komentarzu!

Zapisz

Zapisz

Zapisz