Jeżeli do tej pory wydawało ci się, że fit zamienniki tylko wyglądają na smaczne, a w rzeczywistości wcale takie nie są i zwykle daleko im do tego, co mają imitować, prawdopodobnie nie próbowałeś jeszcze, jak smakuje zdrowy mrożony jogurt z owocami. Bazą może być dla niego praktycznie każdy jogurt, choć najlepszy będzie ten o wyższej zawartości białka, na przykład specjalny jogurt (bądź serek) wysokoproteinowy, najlepiej naturalny lub ewentualnie waniliowy, byleby tylko jego smak nie był zbyt mocno określony i zbyt intensywny. Do jogurtu dorzucasz następnie ulubione owoce albo po prostu takie owoce, jakie akurat masz w domu.

Jakie owoce pasują do jogurtu?

Z czym jeść jogurt w wersji mrożonej? Najlepiej sprawdzą się te drobniejsze, takie jak maliny, jagody, porzeczka, żurawina, truskawki i borówki amerykańskie, bo też z nimi mrożony jogurt pod względem smaku wypada najprzyjemniej, choć nic nie stoi na przeszkodzie, by wtopić w niego inne owoce pokrojone na mniejsze kawałki, owoce suszone, owoce kandyzowane albo nawet owoce z puszki. Pamiętaj tylko, że owoce kandyzowane i z puszki mają w sobie więcej cukru, mają najmniej wartości odżywczych i zawierają najwięcej kalorii.

Jak przygotować mrożoną przekąskę z jogurtu?

Wybrany jogurt na mrożony jogurt (na przykład jogurt grecki albo naturalny jogurt o wyżej zawartości białka) musisz przełożyć na blaszkę wyłożoną zwykłym papierem do pieczenia i rozsmarować, tworząc z niego dość cienką gładką warstwę. Od razu rozsypujesz na nim sporą porcję wybranych wcześniej owoców i – jeśli tylko masz na to ochotę i nie szkoda ci na to kalorii – dodajesz dodatkowe orzechy albo nawet pestki dyni lub ziarna słonecznika. Tak właśnie wygląda mrożony jogurt przepis fit, choć oczywiście możesz go zmieniać i udoskonalać zgodnie z własnymi preferencjami, dodając tutaj coś od siebie, czyli na przykład drobno posiekaną gorzką czekoladę albo wiórki kokosowe. Następnie blaszkę osłaniasz folią spożywczą i chowasz do zamrażarki na przynajmniej kilka godzin, po czym kroisz swój lodowy płat z owocami na mniejsze kawałki i od razu się nimi zajadasz. 

Lodowy deser z dodatkiem jagodowych drobnych owoców i orzechów to przekąska wprost idealna niskokaloryczna przekąska na gorące letnie popołudnie. Na spokojnie zastąpisz nią zwykłe lody, które mają o wiele więcej kalorii, więcej cukru i mniej białka. Ponadto mrożony jogurt przepis fit nie wymaga od ciebie kupowania jakichś specjalnych składników, dlatego bardzo możliwe, że już teraz posiadasz w szafkach i lodówce wszystko to, co jest potrzebne go realizacji przepisu i wykonania pysznej odżywczej przekąski.