Podróżowanie z dzieckiem zawsze jest sporym wyzwaniem. Zastanawiamy się nad tym, jaki środek transportu wybrać, jakie akcesoria zabrać ze sobą i gdzie nocować podczas wakacji. Pamiętajmy o tym, aby zapewnić dziecku odpowiednie atrakcje w podróży, zwłaszcza gdy ma ona trwać przez wiele godzin. Sprawdź już teraz, jak wygodnie i przyjemnie podróżować z całą rodziną!

Podróż z całą rodziną

Faktem jest, że podróże z rodziną dają nam wiele radości. W trakcie wakacji można odpocząć od pracy i zapomnieć o troskach dnia codziennego. Poza tym podróżowanie z bliskimi jest okazją do zacieśniania więzi. Nie ma nic lepszego, niż widok zadowolonych dzieci w trakcie zabawy oraz wypoczętych rodziców, którzy mają chwilę wytchnienia od domowych obowiązków. Nic wiec dziwnego, że rzadko stawiamy na samotne podróżowanie – w grupie jest znacznie weselej i przyjemniej! Jak zatem wygodnie podróżować z dzieckiem?

Planowanie podróży z dzieckiem

W wielu przypadkach planowanie podróży spędza nam sen z powiek. Musisz podjąć wiele ważnych decyzji, które mogą zaważyć na zadowolenie całej rodziny z wyjazdu. Podczas podróży autem lub samolotem dziecko potrzebuje rozrywki. W przeciwnym razie może stać się marudne i wywoływać Twoją frustrację. Co nam się przyda w takiej sytuacji? Z pewnością mile widziane są gry planszowe dla dzieci, książeczki i nowe zabawki dla pociechy. Bez wątpienia nowości zajmą Twoje dziecko na długi czas. Możesz pożyczyć kilka zabawek od znajomych, którzy mają dzieci w podobnym wieku. 

Nie zapominaj o przekąskach, które powinny być łatwe do transportowania i spożywania. Wybieraj takie produkty, które dziecko lubi. Strzałem w dziesiątkę są świeże owoce, musy owocowe w tubkach, batoniki owsiane lub chrupki. Nie zabieraj ze sobą słodyczy i napojów gazowanych, tak aby dziecko nie było nadmierne pobudzone przez cukier. 

Wygodna podróż z pociechą

Co jeszcze jest ważne? Ogromne znaczenie ma odpowiednia odzież, która w podróży powinna zapewniać komfort. W gorące dni dziecko powinno być ubrane lekko i adekwatnie do pogody. Oczywiście inaczej wygląda stylizacja dziecka wybrana na zimę, a inaczej na lato. 

Jeśli nie masz pomysłów na to, jak zająć dziecko w samolocie lub w aucie, wykorzystaj nowoczesne technologie. Do wyboru masz laptopa, telefon, czy też smartfona. Możesz zainstalować ciekawe, edukacyjne gry, które spodobają się maluchom. Takie rozwiązanie zaangażuje dziecko i sprawi, że nie będzie mowy o marudzeniu. Gdy dziecko jest malutkie, dobrą propozycją jest noszenie go w chuście. Jest to praktyczna propozycja dla każdego, kto chce zaoszczędzić miejsce w bagażniku i ograniczyć liczbę bagaży. 

Podczas podróży do ciepłych krajów pamiętaj o tym, że skoki ciśnienia mogą być problemem dla dziecka. Warto zatem zaplanować karmienie na czas startu oraz lądowania samolotu, gdyż połykanie pokarmu pozwala zredukować szum i ból w uszach. W efekcie Twoja pociecha znacznie lepiej poradzi sobie z nowych doświadczeniem. 

Każdy rodzic musi mieć na uwadze to, aby odpowiednio dbać o higienę w trakcie podróżowania. Na szczęście można zmniejszyć ryzyko chorób i dziecka, sięgając po żele antybakteryjne i chusteczki nawilżane. Te drobne akcesoria pozwalają szybko odświeżyć dziecko w każdej sytuacji.