Zdajesz sobie sprawę z tego, że pijesz zdecydowanie za mało wody, ale jak na razie nie potrafisz tego zmienić? Z pomocą poniższych prostych patentów uda ci się w końcu przejąć kontrolę nad poziomem nawodnienia organizmu. Oto sprawdzone sposoby na to, jak pić więcej wody w ciągu dnia i robić to praktycznie bez wysiłku, tworząc swój nowy zdrowy nawyk.

1. Dzień rozpoczynaj od wody

Jeżeli tuż po przebudzeniu wypijesz dużą szklankę wody, już z samego rana dostarczysz sobie około 300 ml płynów i zaspokoisz swoje dzienne zapotrzebowanie na wodę w jakiejś 1/6, a to całkiem dobry wynik. By sobie to ułatwić i przypadkiem nie próbować zastępować wody kawą, jeszcze wieczorem przygotuj sobie butelkę z wodą obok łóżka, aby była to jedna z pierwszych rzeczy, którą zauważysz tuż po wstaniu. Później możesz natomiast przerzucić się na picie ciepłej wody z dodatkiem soku z cytryny i odrobiną miodu lub wodę z ogórkiem i miodem – taka mikstura stawia na nogi lepiej niż kawa, a do tego świetnie rozkręca metabolizm na cały dzień.

2. Baw się smakiem napojów

Pozostajemy w temacie urozmaiconych napojów, które spożywa się nie z obowiązku, a dla czystej przyjemności. Jeżeli motywacja do picia wody w postaci lepszego zdrowia i samopoczucia nie jest dla ciebie wystarczająca, zacznij pić wodę po to, by zasmakować czegoś naprawdę dobrego, co rozbudzi twoje zmysły, a zwłaszcza zmysły zapachu i smaku. Ciepłą wodę dopełnij sokiem z cytryny, listkami mięty i odrobiną syropu klonowego, a latem twórz wyśmienite lemoniady z wody i ulubionych owoców czy nawet… warzyw! Mało kto wie, że do wody wyśmienicie pasuje chociażby zielony ogórek. Standardowymi dodatkami są też mrożone owoce, bazylia, plastry pomarańczy, a także cynamon, imbir i sok z limonki. Woda z owocami nie tylko cię nawodni, ale również dostarczy ci sporo witamin i składników mineralnych.

3. Zawsze trzymaj wodę przy sobie

Jak pić więcej wody? Nawet nie musisz o tym myśleć, gdy masz tę wodę zawsze pod ręką, bo w takiej sytuacji ona sama ci o sobie przypomina, co i rusz rzucając ci się w oczy. Pracując przy komputerze, tuż przy biurku ustaw sobie specjalny bidon z przygotowanym wcześniej płynem. Gdy jesteś w kawiarni, do kawy zawsze proś o dodatkową szklankę wody, a w restauracjach i knajpach zastępuj nią colę i inne gazowane napoje. Małą butelkę wody trzymaj w swojej torebce, w samochodzie, torbie do pracy lub plecaku, by sięgać po nią przynajmniej raz na godzinę. Z picia stwórz swój nowy nawyk, który na pewno przełoży się na poprawę jakości całego twojego życia.

Przeczytaj również: Codzienne zdrowe nawyki, które należy stosować, aby poprawić swoje zdrowie.

Już po paru dniach od momentu wprowadzenia zmian do swojego stylu żywienia zaczniesz odczuwać wyraźne korzyści wynikające ze zwiększenia ilości przyjmowanych płynów w ciągu dnia. Gdy tylko poczujesz, że masz więcej siły i dostrzeżesz, że twoje ciało dużo lepiej wygląda, na pewno się już nie zatrzymasz. W takim momencie motywacja do picia wody pojawi się dosłownie sama i nie będziesz już potrzebować żadnych magicznych sztuczek do tego, by ją utrzymać i nigdy więcej jej nie stracić.