Woda ogórkowa jest tak samo zdrowa jak woda z cytryną, a mimo to nie jest tak znana. Wiele osób bardzo chciałoby prowadzić jak najzdrowszy tryb życia, ale nie ma czasu, aby zjeść zdrowy obiad czy poćwiczyć. Wypijając szklankę wody z plasterkami ogórka w szybki sposób możemy nawodnić organizm, zwiększyć poziom energii i zredukować zmęczenie. Dodatkowy bonus: woda z ogórków ma doskonałe korzyści odchudzające. Sprawdź poniżej niektóre z najlepszych powodów, dla których warto rozpocząć każdy dzień do picia wody z ogórka.

 

 

Woda ogórkowa – właściwości

 

1. Zapobiega niedoborom substancji odżywczych

Większość ludzi nie jest w stanie uniknąć spożywania przetworzonej żywności. Zdrowe odżywanie się może stanowić naprawdę trudne wyzwanie. Przetworzonej żywności brakuje witamin i minerałów, więc spożywając ją łatwo nabawić się niedoborów. Słaby system odpornościowy, chroniczne zmęczenie, osłabienie mięśni i kości, to tylko kilka efektów niedoboru składników odżywczych.
Jeżeli należysz do osób, które na co dzień jedzą sporo takiego jedzenia, to zacznij codziennie pić wodę ogórkową. Jest ona bogata w substancje odżywcze, które pomogą ci zapobiegać niedoborom. Woda ogórkowa to wspaniałe źródło witaminy A, witaminy C i manganu.

 

2. Jest zdrowa dla serca

Według American Heart Association, choroby serca są zabójcą numer jeden w Ameryce. Podejrzewam, że w Europie sprawy mają się podobnie. Zdrowe posiłki i napoje to najbardziej skuteczne sposoby zapobiegania i zwalczania chorób serca. Woda ogórkowa pomaga obniżyć wysokie ciśnienie krwi, zmniejszając ryzyko chorób serca.

 

3. Wzmacnia mięśnie

Dzięki wysokiej zawartości składników odżywczych, takich jak mangan i krzem, woda ogórkowa jest bardzo zdrowa dla mięśni. Jeśli chcesz wzmocnić mięśnie, pij 2 szklanki wody z ogórków, szczególnie podczas intensywnego dnia i gdy ćwiczysz.

 

4. Zapobiega chorobom przewlekłym

Woda ogórkowa może pomóc w zapobieganiu cukrzycy, chorobie Alzheimera, chorobom oczu oraz innym chorobom przewlekłych. Ogórki są wzbogacone w silne przeciwutleniacze, które utrzymują mózg w dobrym stanie, obniżają stres, pomagają w walce z przedwczesnym starzeniem i zmniejszają ryzyko zachorowania na choroby związane z wiekiem.

 

5. Poprawa zdrowia kości

Obecnie osteoporoza jest jedną z najbardziej niebezpiecznych chorób, które mogą uderzyć w każdym wieku. Okazuje się, że w dzisiejszych czasach cierpią na nie tylko osoby starsze, ale często również dzieci. Choroba ta wiąże się z większym ryzykiem złamań kości i silnego bólu pleców. Chociaż sama woda z ogórków nie leczy osteoporozy, to dzięki dużej zawartości witaminy K pomaga utrzymać je w zdrowiu.

 

6. Wspomaga walkę z rakiem

Woda ogórkowa jest bogata w witaminy, minerały i błonnik, które utrzymują dobry stan zdrowia. Co więcej, woda z ogórków zawiera lignany, kukurbitacyny i przeciwutleniacze, które pomagają zapobiegać rozwojowi raka.

 

7. Jest zdrowa dla skóry

Wiele osób cierpi z powodu suchej i swędzącej skóry. W codziennym życiu nie da się całkowicie uniknąć ekspozycji na słońce, zanieczyszczenia powietrza i zmiany pogodowe, które zazwyczaj niszczą skórę, dlatego warto pić wodę ogórkową, która świetnie wpływa na jej kondycję. Jest doskonałym źródłem witaminy B-5 i krzemu, które są dobre dla ogólnego stanu zdrowia skóry. Ogórek zapobiega odwodnieniu, które jest jedną z przyczyn nadmiernej suchości skóry.

 

8. Usuwa toksyny z organizmu

Woda ogórkowa jest jednym z najskuteczniejszych napojów używanych do detoksykacji. Mówiąc prostym językiem – pomaga wypłukiwać z organizmu szkodliwe substancje. Woda ogórkowa działa najskuteczniej, jeśli jest pita na czczo.

 

9. Odchudza

Woda z cytryną nie jest jedynym napojem, który pomaga w utracie wagi. Woda ogórkowa zawiera mało kalorii i pomaga tłumić apetyt w zdrowy sposób. I jest smaczna. Poza tym, woda z ogórków jest znacznie zdrowsza niż napoje gazowane i soki.

 

Teraz, gdy wiesz jakie są korzyści z picia wody ogórkowej, spróbuj jej jak najszybciej i ciesz się pozytywnymi efektami. Jeżeli nie jesteś wielkim fanem ogórków, możesz do takiej wody dodać pomarańczy, cytryny lub limonki, aby poprawić jej smak. A może już włączyłeś wodę z ogórków do swojej codziennej diety?