Prostą, krótką, czarną sukienkę warto sobie kupić. To jeden z najpraktyczniejszych wydatków związanych z ubraniami i to bez względu na jej koszt. Taka sukienka doskonale sprawdzi się w różnych sytuacjach. Klasyczna mała czarna jest odpowiednia na różne przyjęcia, na co dzień, doskonale sprawdzi się także jako element bardziej oficjalnego stroju.
W wersji bardziej oficjalnej, czyli np. ubrania zakładanego do biura krótka czarna sukienka zakładana jest pod żakiet. Do sukienki można dobrać elegancką torebkę, buty na niewielkim obcasie, dyskretną biżuterię i można się wybrać do pracy czy na spotkanie biznesowe. Także w wersji codziennej, czyli jako sukienka noszona po domu, na spotkania ze znajomymi czy wypady do sklepu mała czarna sprawdzi się znakomicie.

W takich stylizacjach warto stawiać przede wszystkim na komfort i wygodę. Na wyjście na miasto także można założyć żakiet, ale można też założyć pasującą do sukienki kurtkę. Może być dżinsowa.

Na mniej oficjalne okazje można też bardziej poeksperymentować z dodatkami. Jest to czarna sukienka, więc niemal wszystko będzie do niej pasować. Bardziej oryginalna biżuteria będzie doskonałym wyborem na takie sytuacje. Ta prosta, skromna sukienka może stać się także bardzo elegancką i efektowną kreacją.

Na ważne uroczystości mała czarna łączona jest z żakietem albo z bolerkiem. Do tego szpilki, elegancka biżuteria i wygląda się bosko. Tego typu sukienki są dosyć skromne, więc dodatki mogą być bardzo efektowne. Pasują nawet połyskliwe materiały (na torebce czy bolerku), złote czy srebrne dodatki oraz większych rozmiarów biżuteria.

INSPIRACJE