Wybierając buty na obcasie do pracy w biurze, należy priorytetowo traktować wygodę, ale również nie można zapominać o eleganckim wyglądzie. Oto kilka propozycji butów na obcasie odpowiednich do biura!

Klasyczne czółenka

Klasyczne czółenka z umiarkowaną wysokością obcasa są znakomitym dopełnieniem stroju biurowego. Właśnie dlatego uznawane są one za ponadczasową klasykę.

Warto zdecydować się na czółenka z zakrytymi palcami w neutralnych kolorach, takich jak czarny, granatowy, brązowy lub nude. Razem z nimi można uzyskać ponadczasowy i dopracowany wygląd, który dobrze komponuje się z sukienkami, spódnicami lub spodniami.

Przykładowo świetnym pomysłem do biura mogą być czarne szpilki Jimmy Choo, które dzięki temu, że wykonane są z naturalnej skóry, są również bardzo komfortowe.

Buty na klockowym obcasie

Obcasy klockowe zapewniają większą stabilność i wsparcie w porównaniu ze szpilkami, dzięki czemu są wygodnym wyborem na długie dni spędzone w pracy.

Warto zdecydować się na parę czółenek lub sandałów na niskim klocku ze skóry lub zamszu. Mają one nowoczesną i profesjonalną estetykę, zapewniając jednocześnie większy komfort w trakcie chodzenia.

Obcasy typu kaczuszka

Obcasy tego rodzaju są bardzo niskie i określane są one jako kaczuszka albo kitten. Dzięki temu wyglądają one efektownie, ale jednocześnie są komfortowe, co powoduje, że świetnie nadają się do biura.

Takie buty charakteryzuje szykowny i kobiecy wygląd, dlatego można zestawić je między innymi z biurowymi stylizacjami ze spódnicami, sukienkami oraz ze spodniami.

Buty bez pięty

Obcasy z paskiem wokół kostki zapewniają dodatkową stabilność i jednocześnie zapewniają bardzo stylowy wygląd.

Wybierz buty w klasycznych kolorach i stylach, na przykład mające szpiczaste lub zaokrąglone noski. Można je łączyć ze spódnicami, sukienkami lub spodniami, żeby dzięki temu uzyskać wyrafinowany wygląd odpowiedni do biura.

Botki na szpilkach

Również można zdecydować się na zastosowanie botków na szpilkach, które bardzo dobrze sprawdzają się podczas chłodniejszych dni.

Botki na szpilkach mogą być kapitalnym uzupełnieniem wielu stylizacji, na przykład można dobrać je do zestawu ze spodniami albo ze spódnicą. Warto zdecydować się na klasyczne botki w neutralnych kolorach, na przykład czarnym, beżowym albo brązowym.

Wobec tego buty na obcasach do biura mogą mieć różne fasony. Warto dobrać je w zależności od swojego stylu, całego zestawu, a także od pory roku. Nie warto zapominać również o komforcie, aby dzięki temu nawet w ciągu całego dnia czuć się wygodnie.