Od kilu miesięcy myślę o tym, żeby zrobić coś nowego ze swoimi włosami. Bardzo ciemne kolory znudziły mi się już jakiś czas temu, więc rozjaśniłam kolor na średni brąz. Okazało się, że w nim także nie czuję się najlepiej, więc kupiłam farbę w kolorze ciemnego brązu, która na włosach wyszła praktycznie czarna. Na szczęście nie była to farba permanentna i po kilku myciach widzę, że czerń się zmyła. Myślę intensywnie nad tym, co zmienić w swojej fryzurze. Na razie zdecydowałam się na skrócenie (maksymalnie 10cm) i cieniowanie włosów. Mam nadzieję, że po cięciu moje włosy zyskają trochę lekkości i będą się lepiej układać.

Szukając fryzjerskich inspiracji natrafiłam na trend, który bardzo mi się podoba – do tego stopnia, że bardzo chciałam podzielić się nim na tu na blogu, mimo że mam wątpliwości co do tego, czy takie włosy pasowałyby do moich zielonych oczu i dość bladej o tej porze roku cery.

 

Jak wygląda koloryzacja włosów tygrysie oko

Jakiś czas temu usłyszałam o koloryzacji włosów, która nazywa się tygrysie oko (tiger eye). Nie bardzo wiedziałam, jak mam sobie wyobrazić taki kolor. Ponieważ oczy tygrysa są zielone, na myśl przychodziły mi włosy w tym właśnie kolorze i myślałam, że to kolejny beznadziejny trend, który umrze śmiercią naturalną jeszcze szybciej niż się pojawił. Okazało się, że nic bardziej mylnego! Nazwa tego trendu w koloryzacji nie ma nic wspólnego z tygrysami. Wzięła się od jednej z odmian kwarcu – tygrysiego oka, którego kolory do złudzenia przypominają te, które są wynikiem koloryzacji tiger eye.

Tygrysie oko to ciemnobrązowe włosy rozjaśnione pasemkami w kolorach przechodzących od karmelowego brązu do bardzo jasnego blondu. Koloryzacja ta cudownie pasuje brązowookim dziewczynom o ciemnej karnacji. Rozjaśnia cerę, odmładza i podkreśla oczy, a do tego wygląda bardzo naturalnie. Efekt tiger eye uzyskuje się za pomocą techniki baleyage. Co ważne włosy tygrysie oko wyglądają na bardziej gęste – ta koloryzacja dodaje im lekkości i objętości.

 

Koloryzacja włosów tygrysie oko

(Tiger eye hair color)

balayage tygrysie oko

koloryzacja tiger eye

koloryzacja włosów tiger eye

koloryzacja włosów tygrysie oko

oko tygrysie włosy

tiger eye włosy

tygrysie oko na włosach

tygrysie oko włosy

włosy tiger eye

włosy tygrysie oko