Podcinanie końcówek i cieniowanie włosów to chyba dwa najpopularniejsze zabiegi fryzjerskie. Dzięki cieniowaniu można zarówno optycznie nadać włosom większej objętości jak i… zredukować ich objętość. Dodatkowo cieniowanie włosów pozwala wyszczuplić lub złagodzić rysy twarzy. Wszystko zależy od tego, w jaki sposób zostanie ono wykonane. I wydawałoby się, że cieniowanie włosów, to świetna opcja dla każdej dziewczyny, która chce mieć ładne włosy, ale niestety w praktyce nie wygląda to już tak różowo. Nie każdy fryzjer potrafi umiejętnie wycieniować włosy…

Nad cieniowaniem włosów zastanawiam się już od dłuższego czasu. Włosy ostatni raz obcinałam jakieś trzy lata temu. Ale może zacznę od początku. Kilka lat temu miałam pofarbowane na czarno włosy, które sięgały mi aż za pas i pewnego dnia wpadłam na “genialny” pomysł, żeby rozjaśnić je na jasny blond. Rozjaśniałam je stopniowo, pasemkami i z każdą wizytą u fryzjera kolor był coraz bardziej podobny do tego, do którego zmierzałam. Niestety rozjaśnianie tak bardzo niszczyło mi włosy, że za każdym razem zmuszona byłam podciąć włosy o co najmniej pięć centymetrów i efekt był taki, że po kilku wizytach miałam już włosy do ramion. Zdjęcie zrobione jakieś 4,5 roku temu:

rozjasnianie wlosow

Po jakiś dwóch kolejnych wizytach miałam już włosy w kolorze blond, a były tak krótkie, że czułam się w nich fatalnie. Jestem jedną z tych osób, którym krótkie fryzurki owszem, bardzo się podobają, ale tylko u innych. Zafarbowałam je więc na brąz najbardziej zbliżony do mojego naturalnego koloru włosów i przestałam robić z nimi cokolwiek. Zapuszczałam je miesiącami bez podcinania końcówek, bo zależało mi na tym, żeby były jak najdłuższe.

No i teraz przyszedł czas, kiedy są już dość długie, nie chcą się fajnie układać, a końcówki są bardzo zniszczone i zastanawiam się, co z nimi zrobić. Podciąć na prosto, czy wycieniować? Poniżej przygotowałam listę, która ma mi pomóc w podjęciu decyzji, ale nie ukrywam, że liczę też na wasze opinie.

 

Cieniowanie włosów

Plusy

 1. Włosy sprawiają wrażenie lżejszych.

2. Lepiej się układają i ogólniej łatwiej je ładnie uczesać.

3. Lepiej wyglądają po zakręceniu ich lokówką niż włosy obcięte na prosto.

 

Minusy

1. Bardzo źle wspominam cieniowanie degażówkami. Końcówki moich włosów były po nim strasznie zniszczone. Nie wiem, czy po cieniowaniu degażówkami jest tak zawsze, czy może po prostu były one zbyt tępe.

2. Źle wyglądają w warkoczu, bo “wychodzą” z niego.

3. Wycieniowane włosy zawsze bardziej mi się puszyły i musiałam częściej używać prostownicy, żeby je okiełznać.

4. Wiadomo, że końcówki po jakimś czasie się rozdwajają, więc trzeba je trochę podciąć. W przypadku cieniowanych włosów jest z tym problem.

 

 

Cieniowane włosy – inspiracje

Bardzo podoba mi się fryzura jednej z najpopularniejszych na świecie blogerek modowych – Chiary Ferragini. Nie wiem, czy jest to zasługa świetnie wycieniowanych włosów, czy mozolnego układania fryzury, ale fakt faktem, że zawsze wygląda świetnie.

blogerka chiara ferraginichiara ferragini

 

 

 

 

 

 

 

cieniowane wlosy

cieniowane wlosy blond

cieniowane wlosy blondynka

cieniowane wlosy dlugie

cieniowane wlosy z grzywka

cieniowanie wlosow

 

 

ciemne cieniowane wlosy

wlosy cieniowanie

wlosy cieniowane

wlosy kim kardashian

wlosy pocieniowane