Makijaż nie zawsze musi być mocny. Na co dzień zdecydowanie lepiej z nim nie przesadzać i wybierać subtelniejsze i bardziej neutralne barwy oraz ograniczyć się do użycia kilku podstawowych produktów kosmetycznych, by nie przytłaczać cery, odkrywać swoje naturalne piękno i kochać siebie właśnie w tym najprostszym wydaniu. Świeży makijaż mimo wszystko może mieć w sobie trochę koloru. Urozmaici go soczysty róż umiejscowiony na policzkach oraz lekki błysk zastosowany na oku i w łuku kupidyna.

Podstawą jest pielęgnacja

W takim dziennym subtelnym makijażu najważniejsza bywa pielęgnacja cery, bo jeżeli cera sama w sobie prezentuje się naprawdę dobrze i nie można jej niczego zarzucić, nie potrzeba już nawet żadnego szczególnego makijażu ust czy oka, by wyglądać świetnie i dokładnie tak samo czuć się w swojej skórze. Przygotowanie należy rozpocząć od umycia twarzy, spryskania jej wodą micelarną lub tonikiem, wsmarowania kremu i zastosowania dodatkowej nawilżającej bazy. Następnie można zaaplikować lekki podkład lub krem BB o bardziej kryjącym wykończeniu. Z pudru warto zrezygnować. Bez niego makijażu będzie wyglądać bardziej naturalnie i świeżo.

Jakich kosmetyków użyć?

Naturalny makijaż na codzień polubi się z brzoskwiniowym lub klasycznie różowym różem, którym należy zaznaczyć kości policzkowe i delikatnie przeciągnąć go ku górze, w kierunku skroni. Dokładnie ten sam produkt warto zaaplikować bezpośrednio na powiekę, a w jej wewnętrznym kąciku umiejscowić dodatkowy błyszczący cień lub rozświetlacz. Błysk zastosowany w łuku kupidyna podkreśli usta, na które warto nałożyć albo zwykły błyszczyk, albo nawilżającą pomadkę podkreślającą barwę warg. Makijaż zostaje wykończony podkreśleniem brwi oraz rzęs, które można jeszcze wcześniej podkręcić zalotką, aby spojrzenie było głębsze i bardziej pociągające.

Przeczytaj również: Jak szybko poprawić makijaż w ciągu dnia?

Taka naturalna świeża baza może stać się doskonałym początkiem do wykonania jakiegoś ciekawszego, może nawet wieczorowego makijażu. Wystarczy dodać do niej puder, jakieś kosmetyki do konturowania buzi, no i oczywiście eyeliner, którym narysuje się efektowne kreski wykończone jaskółką.