Często po kilku godzinach od wykonania makijażu nasza twarz nie wygląda już tak idealnie jak na początku. Skóra zaczyna się błyszczeć (zwłaszcza w strefie T), podkład zaczyna się ścierać między innymi w okolicach nosa, a usta wymagają poprawek. Jest to szczególnie problematyczne, jeśli czekają nas jeszcze kolejne spotkania biznesowe lub prosto po pracy wybieramy się na przykład na randkę. Dziś podpowiem ci, jak w kilka minut odświeżyć makijaż i jakie akcesoria warto mieć w torebce.

 

Jak szybko poprawić makijaż w ciągu dnia?

Jakie kosmetyki warto mieć przy sobie?

 

1. Korektor

Miejsca, w których starł się podkład (na przykład skrzydełka nosa, miejsca w których okulary przylegają do skóry, okolice ust), warto uzupełnić wykorzystując korektor. Powinien być w podobnym odcieniu co podkład, tak aby te partie nie odznaczały się od reszty twarzy. Korektor zajmuje mniej miejsca w torebce niż podkład i ma wygodny aplikator, dzięki czemu łatwiej jest go używać w ciągu dnia.

 

2. Bibułki matujące i puder

Najczęstszym problemem po kilku godzinach od wykonania makijażu jest błyszcząca się cera, co jest naturalnym efektem wydzielania przez skórę sebum. Do zmatowienia twarzy warto użyć bibułek matujących. W awaryjnych sytuacjach, jeśli nie mamy bibułek przy sobie, można sięgnąć po zwykłe chusteczki higieniczne i rozdzielić je tak, aby została jedna warstwa. Lekko przyciskając warstwę chusteczki do błyszczących się partii twarzy ściągamy nadmiar sebum. Skóry nie wolno przy tym pocierać, ponieważ można naruszyć podkład i korektor zostawiając tym samym nieestetyczne przetarcia i plamy. Po użyciu bibułek warto oprószyć skórę odrobiną pudru, tak aby ponownie zagruntować makijaż.

UWAGA! Wiele osób poleca zamiast bibułek i chusteczek higienicznych użyć jednej warstwy papieru toaletowego. Ja natomiast bardzo odradzam tę metodę, ponieważ jest to po prostu bardzo niehigieniczne. Nie zapominajmy o tym, że na papierze toaletowym, który wisi w ubikacje zbiera się cała masa bakterii!

 

3. Patyczki kosmetyczne

Często zdarza się, że poprawek wymaga także makijaż oczu, szczególnie jeśli odbije nam się tusz do rzęs na powiekach lub jeśli osypią się cienie. Szybkie poprawki, które nie naruszą makijażu, można wykonać patyczkiem kosmetycznym. Wystarczy delikatnie przetrzeć pobrudzone miejsca.

 

4. Pomadka

Wiele błyszczyków i pomadek po kilku godzinach zjada się i nie wygląda już tak ładnie. Najlepszy sposób na poprawienie makijażu ust to ich oczyszczenie i ponowna aplikacja szminki. Jeśli jednak nie mamy jej przy sobie, to wcześniejsze pozostałości produktu można delikatnie rozetrzeć na całej powierzchni ust opuszkami palców. Warto to zrobić szczególnie wtedy, gdy pomadka brzydko się zjada i wyraźnie odcina się na przykład na obrzeżach warg.