Czy w makijażowych trendach następuje wyraźny zwrot? Tak, bardzo modne cut crease zastępuje ponadczasowy i kultowy już makijaż oczu smokey eyes. To świetna wiadomość dla kobiet, które nie czują się pewnie z eyelinerem w dłoni.

Makijaż oczu smokey eye – jak powinien wyglądać?

Smokey eye jest makijażem oczu, polegającym na naniesieniu cieni do powiek i kreski oraz umiejętnym roztarciu ich wyraźnych granic połączenia z powiekami. Zarówno na górnej jak i dolnej powiece nie powinny być widoczne wyraźne odcięcia i linie, wyznaczające makijaż powiek. Smokey eye może wyglądać na rozmyty, przydymiony, ale nie może prezentować się brudno i niedbale. Zadbaj więc o to, by przed wykonaniem tego makijażu na wyjście nauczyć się doskonale blendować cienie na powiece oraz rozcierać ich granice. Smokey eyes nie muszą być czarne. Jeśli chcesz zrobić mniej wyrazistą wersję kolorystyczną lub wykonujesz makijaż dzienny, dobierz mniej lub bardziej intensywne kolory do smokey eye w taki sposób, by pasowały do Twojego typu urody.

Smokey eye dla blondynki – jakie kolory dobrać?

Kobiety o jasnych włosach naturalnych lub farbowanych najlepiej prezentują się w średnich i jasnych odcieniach cieni do powiek, zwłaszcza jeżeli mówimy o makijażu codziennym, wykonywanym przed wyjściem do pracy, po zakupy lub na spacer. Smokey eye możesz wykonywać jako element makijażu dziennego, jednak warto wziąć pod uwagę typ urody: dla ciepłych blondów i niebieskich oczu doskonale sprawdzą się brązy i beże oraz odcienie pomarańczu i brzoskwini. Świetnie będzie wyglądał makijaż smokey eye w odcieniach granatu i błękitu, a także w ciepłych tonach różu. Na wieczór możesz pozwolić sobie na czarne smokey eyes, jednak pamiętaj, by wewnętrzne kąciki oczu oraz środek górnej powieki umalować na odcień kremowy, złoty lub szampański z połyskiem. Zaznacz również kremowym kolorem linię wodną. Blondynki o zimnych tonach doskonale wyglądają w smokey eye o zabarwieniu fioletowym, niebieskim, szarym i grafitowym. 

Smokey eye u brunetki – wyglądaj doskonale w tych odcieniach

Kobieta o wyraźnych rysach twarzy, mocno zarysowanych brwiach, ciemnych włosach i oczach doskonale wygląda w intensywnym smokey eye, jednak mając taką urodę warto uważać z intensywnością kolorów w makijażu powiek na co dzień. Wieczorowy makijaż owszem, może być bardzo kolorowy i wyrazisty, jednak na co dzień warto wybierać najmodniejsze obecnie pastele. Brunetki oraz kobiety o ciemnobrązowych włosach doskonale prezentują się w połyskującym makijażu smokey eyes, utrzymanym w tonacji zieleni, różu, pomarańczu, beżu i brązu oraz fioletu. W zależności od swojego kolorytu cery i włosów dobieraj smokey eye w odcieniu ciepłym lub chłodnym. 

Masz rude włosy i piegi? Te kolory do smokey eye będą dla Ciebie idealne

Uroda kobiet rudych jest wyjątkowa, a eksponowanie jej atutów powinno skupiać się na wydobyciu głębi kolorów. Odcieni rudości i zestawionych z nią kolorów tęczówek oczu jest mnóstwo i to właśnie połączenie powinno decydować o doborze kolorystyki smokey eyes. Jesteś osobą o szafirowych lub niebieskich oczach i rudych włosach? Doskonale sprawdzą się u Ciebie smokey eye w kolorze Twoich tęczówek, w odcieniu brzoskwiniowym lub foxy – smokey eyes. Dla kobiet rudych o brązowych oczach polecane są cienie zielone, kremowe, fioletowe, podkreślające tony włosów i oczu, a zarazem pasujące do nich odcieniem.