Nawet na restrykcyjnej redukcyjnej diecie warto starać się zadowalać swoje kubki smakowe i od czasu do czasu próbować je zaskakiwać czymś innym niżeli zwykłym ryżem z gotowaną piersią kurczaka i brokułami. Pyszny shake snickers w wersji fit pomoże zaspokoić ochotę na słodkie i okaże się bardzo miłą chwilą w ciągu dnia. Jednocześnie nie trzeba będzie mieć żadnych wyrzutów sumienia z tego powodu, że się go spożyło, albowiem jest on przygotowywany tak, by stał się pełnowartościowym i odżywczym posiłkiem, który normalnie może zastąpić zwykłą potrawę albo jakiś większy deser.

Przeczytaj również: Pomysły na niskokaloryczne śniadania na słodko

Składniki, których będziesz potrzebować

Pyszny czekoladowo-orzechowy shake przypominający popularnego orzechowego batonika powstanie z chudego mleka lub mleka o niższej zawartości tłuszczu albo ulubionego napoju roślinnego (owsiane jest najsmaczniejsze, ale kokosowe czy migdałowe mają mniej kalorii i są bardziej dietetyczne), połowy dojrzałego banana, ulubionej odżywki białkowej (może być wegańska lub normalna), naturalnego kakao w proszku, daktyli oraz masła orzechowego. Składniki przygotowane? No to pora brać się do pracy, której nie ma wcale dużo i którą da się wykonać w przeciągu paru minut.

Przygotowanie

Jak zrobić dietetyczny shake snickers? Wszystkie podane składniki wystarczy zmiksować ze sobą w blenderze kielichowym w odpowiednich proporcjach. Do blendera trafia zatem cała duża szklanka mleka albo napoju roślinnego, pół dojrzałego banana, 20 gramów (niecała miarka) odżywki białkowej o smaku waniliowym lub śmietankowym, 10 gramów naturalnego kakao w proszku oraz 10 gramów daktyli (ze dwie sztuki). Jeżeli koktajl przygotowuje się w upalny słoneczny dzień, śmiało można dorzucić do niego garść kostek lodu, o ile dysponuje się blenderem przystosowanym do ich rozdrabniania, czyli blenderem o dość dużej mocy.

Nawet na diecie powinna znaleźć się jakaś przestrzeń dla posiłków słodkich, smacznych i satysfakcjonujących dla podniebienia. Shake snickers fit czymś takim właśnie jest. Ponadto ma on bardzo dobry rozkład makroskładników i mniej niż 500 kalorii, więc bardzo dobrze sprawdza się w roli śniadania, zwłaszcza tego jedzonego bezpośrednio przed treningiem.

Przeczytaj również: Przepisy na potreningowe smoothie