Od zawsze powtarza się, że jesteśmy tym, co jemy. Pożywienie bogate w składniki odżywcze pomaga nam zatroszczyć się o nasze ciała oraz daje nam witaminy i mikroelementy, których potrzebujemy. Ta sama prawda znajduje zastosowanie również w tym, co pijemy. Jeśli zawsze marzyłaś o posiadaniu cudownej, promiennej i młodszej skórze – cóż, klucz do twojego sukcesu leży na dnie twojej ulubionej szklanki :-)

 

Co pić, żeby mieć piękną skórę?

 

1. Woda

Na pewno wiedziałaś, że ten napój znajdzie się na szczycie tej listy. Woda jest konieczna dla prawidłowego funkcjonowania twojego ciała. Oprócz tego, że pozwala systemom w twoim organizmie działać jak należy, to jeszcze odmładza twoją skórę i dodaje jej cudownego blasku.

2. Zielona herbata

W kulturze azjatyckiej zielona herbata jest czymś, co pije się codziennie. Nie ma więc co się dziwić, że Azjatki mają tak piękną skórę i wyglądają o wiele młodziej niż ich rówieśniczki z innych stron świata? Zielona herbata zawiera olbrzymie ilości sprawiających cuda antyoksydantów, które chronią twoją skórę przed wolnymi rodnikami, a w efekcie przed starzeniem.

 

3. Czerwone wino

Prawdopodobnie nie potrzebujesz wymówki, by otworzyć dzisiaj wieczorem butelkę ulubionego wina do kolacji, ale na pewno ucieszysz się na wiadomość o tym, że również czerwone wino jest pełne antyoksydantów. Ponadto pomaga redukować stany zapalne w organizmie i… przeciwdziała powstawaniu wągrów.

 

4. Kawa

Kawa nie ma najlepszej reputacji i zdania o tym, czy szkodzi czy pomaga są podzielone. Ja należę do tego drugiego obozu i uważam, że jeśli pijesz czarną kawę bardzo dobrej jakości (najlepiej organiczną), dobrze robisz dla swojej skóry. Badania wykazały, że kawa pomaga uchronić się przed promieniowaniem ultrafioletowym i zatrzymuje rozwój komórek rakowych.

 

5. Woda ogórkowa

Jeśli picie wody szklanka za szklanką brzmi dla ciebie jak tortura, to dodaj do niej kilka plastrów ogórków. Ogórki są bogate w potas, krzem i magnez – a wszystkie te składniki są konieczne, by twoja skóra wyglądała pięknie i młodo. Ponadto woda z ogórkiem smakuje naprawdę dobrze, ale jeżeli naprawdę nie możesz się do niej przekonać, to pij wodę z cytryną.

 

6. Sok z jarmużu

Rozpocznij swój dzień od zielonego soku z lub z dodatkiem jarmużu. Jarmuż zawiera duże ilości witaminy A, która wspomaga odmładzanie komórkowe. Jest również bogaty w witaminę C, tak więc w ten sposób będziesz codziennie rano dostarczać swojej skórze składników, które uczynią ją zdrową i rozpromienioną.

 

7. Woda kokosowa

Popraw elastyczność swojej skóry dzięki temu pysznemu drinkowi. Woda kokosowa jest bogata w wapno, potas i witaminę C – jest to perfekcyjny koktajl, który doprowadzi twoją skórę do doskonałości. Woda kokosowa dostarcza również trochę dodatkowej ochrony przed promieniami UV, co sprawia, że jest idealna jako napój na lato.

 

8. Sok pomidorowy

Likopen – antyoksydant znajdujący się w pomidorach – pomaga ochraniać twoją skórę przed szkodliwymi promieniami słonecznymi. Blokuje kancerogenne komórki i zwalnia procesy starzenia się. Ponadto zawiera potas i całe mnóstwo witamin.

 

9. Sok z granatów

Jeśli musiałabyś wybrać jeden jedyny sok, który byś musiała pić codziennie do końca życia, powinnaś wybrać sok z granatów. Posiada on wszystkie witaminy i mikroelementy, których skóra potrzebuje, żeby wyglądać młodo, przy czym również przyczynia się do nadania twojej skórze równego tonu kolorystycznego i wygładza zmarszczki.

 

10. Sok z aloesu

Uwielbiam miąższową teksturę tego napoju. Jego smak jest odświeżający i lekki. A korzyści z jego picia? Dzięki niemu zwalczysz przedwczesne sygnały starzenia się skóry, a twoja skóra stanie się promienna i błyszcząca.

 

Dajcie znać w komentarzach, ile z wymienionych przeze mnie napojów pijecie regularnie. A jeżeli macie jakieś inne pomysły, co pić, żeby mieć piękną skórę, to również dajcie o tym znać!