Aktywność fizyczna to jeden z filarów zdrowego stylu życia. Regularnie prowadzone treningi i aktywność okołotreningowa pozwalają, aby przez cały rok cieszyć się wymarzoną sylwetką oraz nienagannym zdrowiem fizycznym i psychicznym. Wpływ aktywności fizycznej oraz odpowiednio zbilansowana dieta to najważniejsze aspekty, które wpływają na utratę tkanki tłuszczowej oraz utrzymanie odpowiedniej masy ciała, bez efektu jojo. 

Jaki trening jest najlepszy?

Full body workout, trening dzielony, cardio. Rodzaje i właściwości poszczególnych planów treningowych są różnorodne i mogą czasem wpędzić osoby początkujące w niemałe zakłopotanie. Często pojawiają  się pytania wśród osób zaczynających swoją przygodę z aktywnością, np.: Który trening wybrać oraz jaki będzie dla mnie najlepszy? Odpowiedź na to pytanie z pewnością uzyskasz u specjalistów, trenerów personalnych online, np.: https://akopszostak.com/trener-personalny/. Skorzystanie z takiej pomocy, pomoże Ci określić plan działania, a specjalista ułoży odpowiedni trening, dostosowany do Twojego obecnego zdrowia i kondycji. 

Trening w domu to również bardzo dobra forma aktywności fizycznej, która również przynosi bardzo dobre rezultaty w procesie odchudzania. Odpowiednio dopracowany plan i dodatkowe akcesoria umożliwiają nawet trening siłowy w domu. Nie jest to żaden problem, wystarczy tylko odpowiednie miejsce i kilka niedrogich sprzętów. 

Dlaczego aktywność fizyczna jest ważna? Regularnie podejmowane ćwiczenia są bardzo ważne, nie tylko dla uzyskania szczupłej, czy umięśnionej sylwetki, ale również dla utrzymania odpowiedniego poziomu zdrowia psychicznego. Ponadto, aktywność fizyczna wpływa na prawidłowe działanie niemal wszystkich układów w organizmie człowieka, dodatkowo niwelując stres i napięcie mięśniowe. 

Idealna aktywność fizyczna dla każdego – nie istnieje!

Czy istnieje trening idealny, dopasowany do każdego? Oczywiście, że nie! Każdy z nas jest inny i ma inne preferencje treningowe, budowę anatomiczną oraz inne cele, do których dąży. 

Trening dla początkujących znacząco różni się od treningu dla średnio zaawansowanych oraz dla osób z większym stażem. Trener, który układa plan treningowy musi zebrać odpowiedni wywiad i dopasować trening do danego podopiecznego.

Trening personalny online, to również bardzo dobra forma kształtowania swojej sylwetki. Trener może na bieżąco śledzić Twoje wyniki oraz dopasowywać ćwiczenia do aktualnych możliwości. Ćwiczenia online to świetne rozwiązanie, gdy nie masz czasu na pójście na siłownię lub po prostu lubisz ćwiczyć w domowym zaciszu. 

Ile zatem powinien trwać trening? Ćwiczenia dla osób początkujących powinny zawierać rozgrzewkę, część główną i rozciąganie, które należy zamknąć się maksymalnie w 60 minutach. Organizm po takim treningu nie będzie zanadto przeciążony, co pozwoli na kontynuowanie treningów w następnych dniach. 

Rola trenera w Twojej metamorfozie

Trener personalny to nie tylko osoba układająca plan treningowy online, to specjalista, która wspiera Cię w codziennych postanowieniach i służy pomocą w gorszych chwilach podczas procesu kształtowania sylwetki. 

Ekspert, jakim jest trener personalny online, podczas cyklicznych raportów dobiera odpowiednie ćwiczenia online, plan diety oraz zalecenia, aby zmaksymalizować uzyskiwane korzyści. Trener uczy zmiany nawyków żywieniowych i zdrowszego stylu życia na lata, a nie tylko na czas diety. Warto zaufać osobom, które posiadają duże doświadczenie w swoim fachu, a także same od lat wdrażają zdrowe nawyki, jak np. https://akopszostak.com/o-mnie/. Stosując się do zaleceń trenera i mając nad sobą osobę, która czuwa nad procesem kształtowania sylwetki, łatwiej jest wytrzymać w innych postanowieniach. Warto skorzystać z pomocy w wsparcia osoby, która sprawdzając raporty, pomoże i zmodyfikuje plan, aby ten jak najmocniej ułatwił Tobie drogę do wymarzonej sylwetki. 

Zdrowy tryb życia to także dieta!

Zdrowy styl życia to nie tylko aktywność fizyczna, ale również zdrowa dieta. Do osiągnięcia celu bardzo ważne jest połączenie tych dwóch elementów. 

Zarówno dieta i treningi online układane przez specjalistę znacznie szybciej przybliżają Cię do osiągnięcia celu. W internecie można znaleźć wiele blogów specjalistów, którzy dzielą się swoją wiedzą i oferują kompleksowe usługi online, np.: https://akopszostak.com/dieta-online/. Poprzez odpowiednio dobrany plan diety, Twój nowy styl żywienia nie będzie trudny do zrealizowania, a wręcz przeciwnie! Nauczy Cię jak poprawnie i zdrowo komponować składniki do każdego posiłku, aby uzyskać maksymalne wartości odżywcze w każdym daniu. 

Dieta i trening są kluczowe, aby uzyskać i utrzymać wymarzoną sylwetkę. Pamiętaj, że smukłe ciało z odpowiednim poziom tkanki tłuszczowej, to nie tylko zewnętrzny obraz naszego zdrowia. To przede wszystkim zdrowe i wytrzymałe ciało oraz umysł.