W sobotę wieczorem wybraliśmy się na Włoską Kolację na Wyspie w Bydgoszczy. Na zbudowanej specjalnie na tę okazję scenie odbywały się konkursy, pokazy i koncert. W strefie dla dzieci nie zabrakło atrakcji dla najmłodszych. Mi szczególnie wpadły w oko dmuchane piłki, które możecie zobaczyć na zdjęciu poniżej. Gdybym nie miała na sobie sukienki to sama chętnie poskakałabym po nich :-P

Wzdłuż chodnika ustawione były stoiska z jedzeniem. Szczerze mówiąc spodziewałam się, że jedzenie będzie typowo włoskie, ale okazało się, że można też kupić hamburgery, napić się lemoniady lub skosztować słodkich deserów.

 

Włoska Kolacja na Wyspie w Bydgoszczy

włoska kolacja na wyspie

dmuchany zamek

dmuchany tor przeszkód

food truck bydgoszcz

stoisko z lemoniadą

stoisko z włoskim jedzeniem

napój z kawałkami owoców

sałatki

słodkie desery

desery

Niestety nie zostaliśmy do końca, bo musieliśmy jeszcze wybrać się na poszukiwanie wentylatora. W całym Nakle nie było w sobotę ani jednego, a sprzedawcy w sklepach na pytanie, czy są wentylatory reagowali już śmiechem :-P

Kolację ostatecznie zdecydowaliśmy się zjeść nie na Wyspie, ale w Bobby Burger na Starym Rynku. Z całego zestawu najbardziej smakował mi arbuz. Lemoniada okazała się być zdecydowanie za słodka jak na mój gust, a wegetariańskie hamburgery trochę mdłe. Jednak nie ma to jak domowe wege burgery!

wegetariański burger bobby burger

veggie bobby burger

 

29 sierpnia na Wyspie Młyńskiej odbędzie się kolejna podobna impreza – tym razem w stylu amerykańskim. A ja z niecierpliwością czekam na to, żeby w Bydgoszczy, tak jak w innych miastach zorganizowano targ śniadaniowy, na którym będzie można spróbować różnych zdrowych pyszności.