Siedmioletnie dziecko jest już – przynajmniej we własnym przekonaniu – bardzo samodzielne. Liczy się nie tylko ze zdaniem rodziców, ale duże znaczenie mają dla niego też wpływy i sympatie kolegów. Jest ciekawe świata, chłonie wiedzę i nowe umiejętności, gdy zostaną mu podane w atrakcyjnej formie. Lubi nowe rzeczy, lubi też tworzyć, budować, odkrywać, rywalizować i wygrywać. Kupując prezent dla 7-latka można połączyć przyjemne z pożytecznym i wybrać coś, co będzie rozwijać jego zdolności. Można też postawić na gadżety i zabawki zgodne po prostu z zainteresowaniami dziecka i dostarczające mu wiele radości.

 

Prezent dla 7-latka

Siedem pomysłów

 

1. Zabawki edukacyjne i kreatywne – dobra zabawa i odkrywanie świata

To świetny prezent dla dziecka, które niedawno zaczęło lub lada chwilę zacznie chodzić do szkoły. Mogą one mieć najróżniejszą postać – jak choćby zestaw małego naukowca, na przykład chemika czy archeologa, interaktywny globus, łamigłówki przestrzenne albo zestawy kreatywne. Tych ostatnich znajdziemy całe mnóstwo, zarówno dla chłopców, jak i dla dziewczynek. Ciekawym pomysłem są zestawy pozwalające najmłodszym na pierwszy kontakt z elektroniką lub programowaniem. Zabawki edukacyjne i kreatywne zapewnią długie godziny frajdy, a kto wie, w jaki sposób mogą zaowocować w przyszłości, jeśli skutecznie zarażą dziecko pasją wynalazcy i eksperymentatora, albo małego artysty, który będzie szukał w przyszłości ciągle nowych dróg wyrazu i sposobów myślenia.

Przykład: Wytwórnia Rakiet Science4you Trefl – 15.38zł

 

2. Gry planszowe i karciane – nauka interakcji w grupie, zabawa dla całej rodziny

W ostatnich latach gry planszowe przeżywają prawdziwy renesans wśród wszystkich grup wiekowych, także dorosłych. Dzisiejsze gry pozwalają przeżyć ekscytującą przygodę w świecie fantazji, zabawić się w poszukiwacza skarbów, rywalizować z innymi albo wręcz przeciwnie – uzupełniać się nawzajem w drodze do wspólnego celu zwycięstwa. Grając w gry z rówieśnikami lub rodziną dziecko uczy się interakcji z innymi, przestrzegania zasad, znoszenia przegranej i wygranej, myślenia strategicznego. A to wszystko przy wspaniałej zabawie. Świetne dla 7-latka będą gry takie jak Story Cubes, Osadnicy z Catanu, Dixit, Dobble, Prawo Dżungli, Domek, Wymyśl to!, Cardline, czy wiele gier edukacyjnych, ćwiczących pamięć i spostrzegawczość albo mających formę wyścigu.

Przykład: Monopoly FC Barcelona Hasbro – 94,69zł

 

3. Klocki Lego – niezmienna klasyka, która pobudza kreatywność

Nieodmiennie jest to klasyka dziecięcych zabawek i obiekt pożądania zarówno chłopców jak i dziewczynek w wieku od kilku do kilkunastu lat. Pudełko klocków lego z pewnością będzie znakomitym prezentem dla 7-letniego chłopca. Zestawy Lego inspirowane są prawdziwymi zawodami, miejscami, ulubionymi filmami i książkami, wynalazkami, historią, naturą. Wybierać można spośród wielu serii pojazdów i budowli dostosowanych do wieku dzieci. Po zbudowaniu po raz pierwszy projektu według instrukcji, największą zabawę daje kreatywne łączenie klocków i tworzenie z nich własnych światów i scenariuszy zabaw. Można więc przy różnych okazjach wzbogacać kolekcję Lego, za każdym razem na nowo pobudzając kreatywność. Dostępne są nawet serie pozwalające na konstruowanie robotów, które potem dziecko samodzielne programuje albo steruje nimi zdalnie. Mój siedmioletni syn najbardziej lubi Lego z serii Minecraft, chociaż teoretycznie zestawy te są przeznaczone dla dzieci od 8 roku życia.

Przykład: Stacja Paliw Lego City – 237zł

 

4. Modele do składania i malowania – dla pasjonatów i ciekawskich.

Coraz chętniej rodzice i inni dorośli sięgają po zabawki kreatywne, pobudzające wyobraźnię i rozwijające zdolności, w tym manualne. Dlatego też na rynku pojawia się coraz więcej różnego typu modeli, odpowiednich także dla młodszych dzieci. I są to zarówno samochody i samoloty, jak i dinozaury czy słynne budowle tworzone z zestawów trójwymiarowych puzzli. Można kupić na przykład samochód czy inny pojazd do złożenia z części z zestawem farbek do pomalowania go. W ofercie sklepów z zabawkami i artykułami plastycznymi dostępne są modele kartonowe, plastikowe, jak też ekologiczne drewniane. Będzie to idealny prezent dla chłopca, który lubi konstruować różne rzeczy i wiedzieć, co z czego jest zrobione. A jeżeli uważasz, że twoje dziecko nie poradzi sobie jeszcze z modelem do składania (niektóre są dość skomplikowane), to myślę, że idealnym prezentem będzie dla niego tor wyścigowy.

Przykład: Tor wyścigowy Carrera Go!!! – 324,95zł

 

5. Pięknie wydana książka dla małego odkrywcy.

Jestem zdania, że książki to zawsze dobry prezent – pod warunkiem, że trafimy w gust i zainteresowania obdarowywanego. Wybierane na prezenty dla dzieci, mają wpływ na ich rozwój. Siedmiolatek potrafi już samodzielnie czytać, może więc sam zapoznawać się z krótkimi historiami. Warto zadbać o to, aby książka była dla niego ciekawa – by nie uznał jej za „zbyt dziecinną”. Jeżeli nie jesteśmy pewni, czy i co lubi czytać dziecko kuzyna czy przyjaciół, a chcemy kupić książkę na prezent – wciąż możliwości jest bardzo wiele. Warto wówczas postawić na bogato ilustrowany, ładnie wydany album zawierający ciekawostki. Super sprawą będą atlasy świata – tematyczne lub przeglądowe, z atrakcyjnymi ilustracjami. Dziecięce ilustrowane encyklopedie także mogą okazać się strzałem w dziesiątkę – na przykład poświęcone pojazdom, sportom, dinozaurom. Inną propozycją są książki pozwalające na naukę języka obcego, takie jak słowniki obrazkowe i zestawy czytanek z ćwiczeniami, książki z łamigłówkami i zagadkami czy takie, w których można pisać, rysować i wklejać, pobudzając swoją kreatywność. A także książki uczące rysowania, sztuki origami, różnych twórczych zajęć czy magicznych sztuczek.

Przykład: Książka “Daj upust emocjom” – 16,20zł

 

6. Trochę ruchu – rolki, wrotki, deskorolka, rower.

Wbrew powrzechnie panującemu przekonaniu, że dzisiejsze dzieci nie są zainteresowane zabawą na świeżym powietrzu i coraz częściej sięgają po tablety i komputery, tak naprawdę chętnie angażują się w sportowe aktywności. Zwłaszcza, kiedy te same uprawiają wszyscy w klasie czy w sąsiedztwie. Deskorolki, dawniej modne wśród nastolatków, ostatnio cieszą się dużą popularnością wśród dzieci ze szkół podstawowych. Warto dowiedzieć się, czy dziecko przypadkiem o takiej nie marzy i czy miałoby z kim jeździć – może nawet z rodzicami? A może wolałoby rolki lub wrotki? Albo pierwszy „poważny” sportowy rower, koniecznie w swoim ulubionym kolorze? Obowiązkowo zadbaj też od razu o komplet ochraniaczy i kask, by zabawa była całkowicie bezpieczna.

Na przykład: Łyżworolki Nils Extreme NJ/NA0321 rozm. M (31-35) – 77zł

 

7. Zestaw piłkarski dla małego kibica.

Aktywni chłopcy lubiący gry zespołowe, zwykle mają już swoich piłkarskich idoli, a składy klubów i wyniki meczów swoich ulubionych drużyn znają na pamięć. Super prezentem dla małego kibica będzie koszulka będąca mniejszą, wierną repliką tej, którą nosi jego ulubiony piłkarz, piłka w klubowych barwach lub inne piłkarskie gadżety dla dzieci. Decydując sie na taki zakup podarujesz dziecku o wiele więcej niż tylko strój do gry w piłkę – pozwolisz naprawdę wcielić się w rolę jego sportowego idola.

 

Wybór prezentów dla 7-latka jest naprawdę ogromny. Wybierając podarunek dla siedmioletniego chłopca możemy odpowiadać na pasje, potrzeby i marzenia, a także podpowiadać zupełnie nowe kierunki zainteresowań, podsuwając odpowiednie zabawki. Warto stawiać na takie, które wszechstronnie rozwijają, wyrabiają nawyki i zdolności, poszerzają zainteresowania. Wówczas przedmioty nie będą służyć nie tylko zajmowaniu czasu, a staną się inwestycją w przyszłość dziecka. Natomiast wybieranie i kupowanie zabawek na prezent zmieni się w ekscytujące poszukiwania, a udany podarunek ma spore szanse na to, aby stać się okazją do znakomitej zabawy dla całej rodziny.

 

TAGI: prezent dla 7-latka, pomysły na prezent dla 7-latka, pomysły na prezent dla siedmiolatka