Od czasu do czasu miło jest wyjść gdzieś ze znajomymi i pozwolić sobie na jednego czy dwa drinki. Jeżeli jednak dbasz o linię, to musisz wiedzieć, że alkohol zawiera mnóstwo pustych kalorii. Zależnie od tego, jakie drinki zamawiasz, możesz dostarczać sobie nawet 500 kalorii za każdym razem, gdy zjawiasz się przy barze. Jeśli chcesz spać spokojnie bez myśli o dodatkowych kaloriach, musisz być świadoma tego, ile kalorii ma pity przez ciebie alkohol. Poniżej znajdziesz informacje, ile kalorii mają alkohole oraz najpopularniejsze drinki. Dowiesz się także, które z drinków mają najwięcej kalorii i w jaki sposób można je trochę “odchudzić”/

 

Ile kalorii mają alkohole?

Wódka czysta 50 ml – 110 kcal

Wódka smakowa 50 ml – 130 kcal

Whisky 30 ml – 65 kcal

Wino białe wytrawne 120 ml – 80 kcal

Wino białe półwytrawne 120 ml – 90 kcal

Wino białe słodkie 120 ml – 110 kcal

Wino czerwone wytrawne 120 ml – 80 kcal

Wino czerwone półsłodkie 120 ml – 92 kcal

Wino czerwone słodkie 120 ml – 115 kcal

Advocat 30 ml – 75 kca

 

Ile kalorii mają drinki?

Margarita – 500-700 kcal

Long Island Ice Tea – od 285 kcal wzwyż

Cosmopolitan – ok. 150 kcal

Dainquiris – 500-600 kcal

Pinacolada – od. 180 kcal wzwyż nawet do 640 kcal

Mohito – ok. 190 kcal

Cuba Libre – ok. 200 kcal

Krwawa Mary – od 50 kcal

Wódka 40 ml z wodą gazowaną i sokiem z cytryny – 90 kcal

Wódka 40 ml ze świeżo wyciskanym sokiem – ok. 145 kcal

Gin z tonikiem – 100 kcal

 

 

Najbardziej kaloryczne drinki

Czym je zastąpić i jak “odchudzić”?

 

1. Pina Colada

Jeśli lubisz pinacoladę, lepiej byłoby gdybyś lubiła też ćwiczyć. Ten wysokokaloryczny drink jest pełen cukru. W jednej porcji jest go aż 35 gram. W zależności od pojemności drinka i dodatków pijąc go dostarczysz sobie od 180 do 640 kcal.

 

2. Sangria

Jest produkowana z owoców, więc musi być bezpieczna, prawda? Nieprawda. To nie jest tylko wino z owocami. Sangria zawiera też owocowe soki, syropy i cukier, co w rezultacie daje mnóstwo kalorii.
Dobrą wieścią jest fakt, że skoro już to wszystko wiesz, możesz poprosić kelnera o przygotowanie porcji bez dodatków i słodzików. Możesz też przygotować napój w domu, używając białego wina, pokrojonych brzoskwiń i świeżych malin lub jeżyn.

 

3. Magarita

Wychodzisz z przyjaciółkami na imprezę w stylu meksykańskim? Pijąc margaritę możesz wzbogacić swój organizm o 500 do 700 kalorii. Jeśli więc masz zamiar wypić dwie lub trzy, zastanów się i policz sobie, ile to będzie kalorii. Może to być więcej kalorii, niż dostarczasz sobie z jedzeniem w ciągu całego dnia!

 

4. Mrożone daiquiris

Słodkie i owocowe drinki są zdecydowanie najbardziej kalorycznymi wrogami. Dainquiris wyglądają pieknie dzięki cukrowi topionemu w alkoholu, ale niestety są również bardzo kaloryczne. Jeden taki drink może zawierać nawet 500-600 kcal.
Jeśli naprawdę jesteś spragniony mrożonego daiquiri, zrób je w domu, używając mrożonych truskawek z lodem i rumem zamiast świeżych owoców. W innym przypadku pamiętaj, że pijesz jeden z najbardziej kalorycznych koktajli.

 

5. Smakowe Martini

Tradycyjne Martini zawiera o wiele mniej kalorii niż jego smakowe odmiany. Dodatkowy cukier w owocowych wersjach, śmietanka i czekolada w innych sprawiają, że jedna porcja ma około 450 kalorii. Lepiej zrobisz, wybierając kieliszek wina.

 

6. Gin z tonikiem

Ten drink wydaje się niepozorny i bardzo orzeźwiający, jednak tak naprawdę skrywa sporo kalorii. Jeśli uwielbiasz gin z tonikiem, spróbuj użyć tonika dietetycznego lub wody sodowej zamian tradycyjnego toniku.