Ludzie lubią hazard z różnych powodów, ale przede wszystkim ze względu na emocje, jakie niesie za sobą ta rozrywka. W niektórych krajach ta aktywność jest całkowicie legalna, więc można udać się do kasyn stacjonarnych lub skorzystać z platform internetowych, aby cieszyć się niesamowitymi grami. W innych krajach hazard jest ograniczony lub regulowany, co oznacza, że ludzie muszą poszukać odpowiednie zagraniczne kasyno i skorzystać z VPN, aby uzyskać dostęp do tej rozrywki. Są też takie części świata, jak Chiny, gdzie muszą zadowolić się oferowanymi im alternatywami. Zobaczmy więc, jaki hazard jest możliwy w tego rodzaju krajach.

Czy Chińczycy uprawiają hazard?

Mieszkańcy Chin mogą uprawiać hazard, ale działalność ta jest tam ściśle regulowana i w dużym stopniu ograniczona. W kulturze tego kraju rozrywka ta ma długą historię i jest zwykle kojarzona z wydarzeniami, takimi jak festiwale, Nowy Rok i tym podobne. Jednocześnie od 1949 roku zakłady bukmacherskie stały się nielegalne ze względów społecznych i politycznych.

Pomimo zakazu ludzie uprawiają hazard. Popularną formą tej rozrywki jest państwowa loteria, która w Chinach jest uważana za legalną. Mogą także obstawiać zakłady sportowe, wyścigi konne i kilka innych rodzajów gier online. Działania te wiążą się jednak z ograniczeniami i rygorystycznymi przepisami.

Warto zauważyć, że nielegalny i nieuregulowany hazard nie jest rzadkością w Chinach. Działalność ta obejmuje zazwyczaj gry karciane na małą skalę lub wielomilionowe podziemne kasyna. Cieszą się dużą popularnością zarówno wśród obcokrajowców, jak i obywateli. Uważa się, że niektóre z tych organizacji są powiązane z syndykatami przestępczości zorganizowanej.

Mimo że ta rozrywka nie jest legalna w Chinach, istnieją zarówno nielegalne, jak i legalne zakłady bukmacherskie. Rząd robi wszystko, co w jego mocy, aby rozwiązać ten problem, ale nielegalny hazard w dalszym ciągu stanowi w tym regionie duży problem.

Co się stanie, jeśli ktoś zostanie przyłapany na hazardzie?

W tym kraju jest to bardzo poważne przestępstwo, więc jeśli zostaniesz złapany, możesz ponieść surowe konsekwencje. Rząd Chin uważa każdą formę zakładów za nielegalną, jeśli jej nie reguluje. Kary mogą być bardzo różne, w tym:

·   Uwięzienie

·   Wysokie kary pieniężne

·   Deportacja (jeśli jesteś obcokrajowcem)

·   Śmierć

Prawo karne tego kraju ma rygorystyczne regulacje zabraniające tej działalności i dotyczą one zarówno uczestników, jak i organizatorów. Organizowanie nielegalnego hazardu może skutkować karą pozbawienia wolności na okres trzech lub więcej lat oraz wysokimi grzywnami. W najcięższych przypadkach możliwa jest kara śmierci.

Jeżeli jesteś obcokrajowcem, nie myśl o tym, że możesz uniknąć kary, bo spotka cię taka sama kara jak obywatela Chin. Możesz na przykład zostać deportowany zaraz po odbyciu kary pozbawienia wolności. Ponadto istnieje duże prawdopodobieństwo, że ponownie otrzymasz zakaz wjazdu do kraju. Rząd robi wszystko, co w jego mocy, aby chronić kraj przed nielegalnymi zakładami bukmacherskimi.

Co więcej, zakłady bukmacherskie online są w Chinach uważane za nielegalne, więc jeśli ktoś zostanie przyłapany na obstawianiu zakładów online, podjęte zostaną kroki prawne. Rzecz w tym, że rząd sprawuje ścisłą kontrolę Internetu, aby mieć pewność, że nikt nie uprawia hazardu online. Korzystają również z zaawansowanych narzędzi technologicznych, aby wykryć nielegalną działalność hazardową.

Wniosek

Hazard jest możliwy w Chinach, ale musisz upewnić się, że grasz w legalne gry regulowane przez rząd. Nigdy nie powinieneś myśleć, że masz szczęście i unikniesz kar za nielegalne obstawianie zakładów, ponieważ konsekwencje mogą być katastrofalne. Jednocześnie opcji do wyboru jest kilka, więc sytuacja nie jest najgorsza – zawsze można wziąć udział w loterii lub postawić zakład sportowy.