Każdy makijaż prezentuje się o niebo lepiej z wyraźnie zaznaczonymi, mocno podkręconymi rzęsami. Roztaczające się wokół oczu włoski potrafią pięknie otworzyć spojrzenie, nadać twarzy bardziej rześkiego wyglądu, a przy tym dodać urodzie nieco seksapilu i kobiecości. Efekt jest zastosowania pewnych dodatkowych trików makijażowych, z wykorzystaniem paru specjalnych narzędzi, wśród których nie może zabraknąć oczywiście dobrego tuszu, ale i zalotki do rzęs, która sprawi, że te rzęsy nareszcie staną się naprawdę wyraźnie podkręcone.

Jak zalotka radzi sobie z rzęsami?

Zalotka jest więc bardzo praktycznym i sprytnym narzędziem, którego głównym celem jest podkręcenie włosków i nadanie im nowej, atrakcyjniejszej formy. Tworzy ona z rzęs swoisty wachlarz i pomaga je wyciągnąć do góry, by dać złudzenie, jak gdyby było ich nieco więcej i jak gdyby miały one większą objętość. Większość kobiet sięga po zalotkę do rzęs przed nałożeniem maskary, ale nic nie stoi na przeszkodzie, by używać jej również w te dni, w których rezygnuje się z jakiegokolwiek makijażu albo nie chce się nakładać tuszu, ale jednak pragnie się delikatnie otworzyć spojrzenie i zaakcentować swoją naturalną urodę. Zalotka do rzęs każdorazowo wydłuży rzęsy i pięknie je podkręci. Ostateczny efekt zabiegu zależy jednak od tego, jak konkretnie się ją zastosuje. Im dłużej zalotkę przytrzyma się na rzęsach, tym trwalszy będzie makijaż. Można także spróbować zaciskać ją w różnych miejscach na rzęsach, by na przykład podnieść jedynie ich końcówki albo właśnie złamać je celowo w paru miejscach i osiągnąć bardziej teatralny efekt, odnajdujący się w makijażach okolicznościowych, przygotowywanych z myślą o różnego rodzaju imprezach.

Jaką zalotkę warto kupić?

Lata temu, gdy zalotki dopiero zaczęły pojawiać się powoli na rynku, nikt nawet nie przypuszczał, iż mogłyby mieć postać elektrycznego sprzętu. Wciąż zresztą za najpopularniejsze uznaje się zalotki mechaniczne, które są najprostsze w użyciu, najtańsze i najłatwiej dostępne – do kupienia dosłownie w każdej drogerii. Jeżeli jednak oczekuje się, że podkręcenie i wydłużenie rzęs będzie na tyle trwałe, by efekt utrzymał się przez kilka, a może i kilkanaście kolejnych godzin, warto rozważyć zakup sprzętu elektrycznego, bo i taki jest już dostępny na rynku. Elektryczna zalotka do rzęs działa na pewno mocniej od tej mechanicznej. Nic też nie stoi na przeszkodzie, by zainwestować w oba te sprzęty i używać ich naprzemiennie, w zależności od tego, jaki efekt w danym momencie pragnie się osiągnąć.

Przeczytaj również: Jak szybko poprawić makijaż w ciagu dnia?

Dlaczego warto używać zalotki?

Teoretycznie wielu kobietom sama dobra maskara w zupełności wystarczy do uzyskania pożądanego i satysfakcjonującego efektu na oczach, jednakże warto po prostu mieć tę świadomość, że dzięki zalotce ten efekt może być dużo lepszy. Tego typu sprzęty idealnie nadają się do tworzenia makijażów okazjonalnych, czyli makijażów na specjalne okazje. Czasami chce się po prostu wyglądać nieco lepiej, a wtedy właśnie warto wykorzystać to, co oferuje zalotka do rzęs, by pogłębić swoje spojrzenie i wzmocnić efekt całego makijażu.