Wakacje to czas, w którym możemy nadrobić między innymi swoje zaległości czytelnicze. Wakacyjne lektury powinny umilić nam spędzony nad nimi czas. Doskonałym rozwiązaniem stają się audiobooki, z których aby móc korzystać wystarczy: urządzenie elektroniczne, dostęp do Internetu i ulubione słuchawki. Często zestaw ten zajmuje dużo mniej miejsca niż klasyczna książka. Klasyczna książka, też jest dobrym pomysłem, jednak kiedy nie mamy pewności, które tytuły ze sobą zabrać, lecimy samolotem i obowiązuje Nas konkretna liczba kilogramów, ale wolimy zabrać inne niezbędne przedmioty w podróży, mamy możliwość zalania lub zabrudzenia książki, nie mamy odpowiednich warunków do czytania lub miejsce nie pozwala się nam skupić i nie jest cicho, możemy wtedy włączyć audiobook tak, żeby cieszyć się książką mimo niesprzyjających warunków.

Dobry audiobook ebook może być naszym kompanem podczas pracy w ogrodzie. Angielski audiobook ,również należy do świetnego wyboru, można dodatkowo szlifować język i korzystać z oryginalnych dzieł.  Jest to doskonałe rozwiązanie na podróż: samolotem, pociągiem, samochodem, rowerem czy podczas ulubionych ćwiczeń. Do wysłuchania ulubionego audiobooka nie potrzebujemy światła, wytężania wzroku, zatem jest to doskonałe rozwiązanie dla ludzi niewidomych czy niedowidzących. Aby korzystać z audiobooków musimy mieć dostęp do odpowiedniego serwisu, który jest w stanie zaspokoić nawet najwybredniejszych słuchaczy i tutaj naprzeciw wychodzi platforma Storytel. Bardzo dużym plusem audiobooków jest to, że podczas słuchania ulubionych tytułów możemy również spełniać swoje ulubione wakacyjne pasje. Możemy tutaj wymienić: spacer, jogging, wędkarstwo, jazda na rowerze, rolkach, ćwiczenia na siłowni, jazda samochodem, autokarem czy pociągiem  na wycieczkę. Dodatkowo puszczając audiobook z głośnika jedną lekturę może słuchać cała rodzina.  Audiobooka z bajką może wysłuchać dziecko przed snem, ale także podczas podróży w drodze na wakacje, która często najmniejszym milusińskim się dłuży. Coraz więcej autorów wydaje nie tylko książki w papierowej wersji ale także audiobooki, dlatego bez problemów odnajdziemy interesujące nas tytuły. Dlaczego powinniśmy wybierać audiobooki ?  ponieważ oferują nam  bardziej dostępną i wygodniejszą formę obcowania z literaturą, możemy z nich korzystać w miejscach o bardzo słabym doświetleniu. Podróżując samochodem nie musimy angażować rąk, ani wzroku, aby zapoznać się z treścią audiobooka . Dostępne są zarówno: horrory, kryminały, fantastyka, powieści obyczajowe a także romanse. Audiobooki, które warto posłuchać możemy znaleźć w Storytel są one czytane przez doskonałych lektorów, przez co możemy posłuchać  powieści czytanej w poprawnej formie stylistycznej o rewelacyjnej dykcji to sprawi, iż odbiór  treści będzie przyjemny. Dodatkowym atutem korzystania ze Storytel jest mega wygodna wersja cyfrowa, która pozwala po wykupieniu odpowiedniego pakietu na szybki dostęp do wybranych tytułów.

Bardzo popularne źródło rozrywki na wakacje to aplikacja Storytel, która proponuje wiele interesujących audiobooków o różnorodnej tematyce. Godnym do polecenia audiobookiem z pękającej w szwach bogatej listy Storytel jest „Metro 2033” autorstwa Dmitry Glukhovsky. Pozycja obowiązkowa dla tych, którzy uwielbiają post apokaliptyczne odsłony science fiction zarówno dla młodych jak i starszych słuchaczy.  Audiobook czytany jest przez Krzysztofa Gosztyła. Świat w wyniku atomowego konfliktu chyli się ku końcowi, jak bardzo staje się to realistyczne w dzisiejszych czasach, dlatego tak bardzo nas wciąga fabuła i ciekawi co będzie dalej. Bohater dzieli się swoimi przemyśleniami podczas, gdy nie ma już politycznych i militarnych potęg, które rządziły światem.  Cała akcja dzieje się w moskiewskim metrze, gdzie mała garstka ludzi nadal walczy ze sobą zamiast się zjednoczyć. Sojusze, wrogowie, sprzymierzeńcy czy wojny dzieją się tak jak kiedyś tylko pod ziemią.  Nagranie jest pełne napięcia, i tak realne, że jeśli nic się nie zmieni to może się spełnić.  Następną pozycją do zaproponowania to audiobook autorstwa Aleksandry Tyl pt.: „Wschody i zachody słońca” czytaną przez aktorkę Małgorzatę Lewińską. Audiobook słucha się  z przyjemnością ponieważ nie jest to piękna historia, która dzieje się w starym domu. Bohaterkami są dwie kobiety, starsza Pani Hani oraz jej opiekunki, młodej Małgorzaty.  Wydarzenia przeplatane są wspomnieniami obu kobiet. Historia jest pełna humoru, tajemniczych sytuacji i niejasnych intencji, która przenosi nas do 1936 roku oraz do czasów teraźniejszych. Do domu w pięknym miejscu jakim jest Sopot, przyjeżdża nowa opiekunka, która nie tylko pilnuje starszej Pani ale dotrzymuje jej towarzystwa ale również chroni przed osobami, które czyhają na jej spadek. Nikt nie wie, że staruszka ma własny plan jak wykorzystać pieniądze i postępuje w sposób przemyślany, aby go zrealizować.  Audiobook stanowi odskocznię od innej tematyki. Jest to powieść o miłości, przyjaźni, nieustannym czekaniu a także opowiada o ciemnych stronach ludzkiej natury taką jak: zachłanność, chciwość, nieuczciwość. Miejscem akcji są niezwykle  miasta:  Sopot i  Gdańsk. Kto nie uwielbia tych miast pełnych swojej tajemniczej historii, która przeplata się ze wzruszającą fabułą dwóch kobiet. Kobiety połączył  los i historia, którą chce opisać młody pisarz, przyjaciel Hani. Jest to historia o niespełnionej miłości oraz marzeniach, które przekreśla wojna.  

Następną pozycją do polecenia jest audiobook autorstwa Natalia de Barbaro pt.: „ Czuła przewodniczka. Kobieca droga do siebie”.  Autorka przenosi nas głosem Mai Ostaszewskiej do ciekawego audiobooka, który pomaga kobietom odszukać odpowiedzi na nurtujące je pytania. Jakie mam marzenia, kim jestem i czego chcę, na co mogę sobie pozwolić. Można poczuć się jakby słuchało się najlepszej przyjaciółki, która nas rozumie, nie ocenia naszego zachowania czy nie mówi co możemy czuć i jak się zachowywać a przy tym może dobrze doradzić. Pozwala spojrzeć na świat z innej strony,  Opisuje w bardzo ciekawy sposób wnętrze kobiety jako: królową śniegu, męczennicę, małą dziewczynkę czy dziką i zniewoloną. Jest to pozycja obowiązkowa dla wszystkich  kobiet. Audiobook pozwala odpowiedzieć na bardzo popularne pytanie: dlaczego ? dlaczego ja ? dlaczego tak bardzo boli i dlaczego wszystko biorę do siebie? Można odnaleźć siebie i swoje ja, które w pewnym momencie zatraciliśmy, a osoby otaczające nas poukładamy w odpowiednie miejsca.  Poczucie, że mam prawo do wszystkiego: do zmęczenia, do szczęścia, do przerwy na kawę w ulubionej kafejce nie tylko jak mamy okazję. Słowa tak ważne  dla każdego to „Mogę” czy „Chcę”.