Ostatnimi laty jedną z najmodniejszych części damskiej garderoby stała się tunika. Wraz z odpowiednio dobranymi dodatkami tunika będzie odpowiednia na spotkanie towarzyskie, wyjście do pracy, a nawet na wieczorną randkę z ukochanym. Doskonałym dodatkiem do tuniki będą oczywiście legginsy, które dopasowują się idealnie do figury. Jednak mogą być to również zwykłe jeansy lub rajstopy.

Często tuniki są tak ładnie skrojone, że mogą występować jako sukienki, wtedy wraz z drobną biżuterią i ładnymi wysokimi szpilkami, kobieta będzie wyglądała naprawdę elegancko.

Z racji różnorodnych kształtów i braku wytycznych dotyczących kroju tunik nadają się one zarówno dla małej dziewczynki, jak i dla starszej pani. Również figura nie ma tu dużego znaczenia, gdyż moda oferuje bardzo zróżnicowane kroje, pasujące również kobietom przy tuszy.

Najważniejsze w komponowaniu stroju, którego główną częścią jest tunika to dobór dodatków. Nie zaleca się zakładania zbyt wielu dodatków biżuteryjnych do kolorowych dużych wzorów zamieszczonych na ubraniu. Podobny umiar należy zachować w przypadku oryginalnego kształtu tuniki lub dużej ilości fałd, wtedy wystarczy skromna bransoletka i maleńki wisiorek. Natomiast jeśli mamy czarną prostą tunikę i nie wybieramy się na spotkanie biznesowe możemy popuścić wodze wyobraźni, oby tylko z gustem.