Rysujesz, fotografujesz lub piszesz wiersze? Masz wyjątkowe zainteresowania, którymi chcesz się podzielić z innymi? Szukasz osób, które mają podobne hobby? 
 
W promowaniu swej twórczości oraz w poszukiwaniu osób o podobnych zainteresowaniach pomagać nam mogą blogi. Są one coraz bardziej popularne w dobie powszechnego dostępu do Internetu. Wiele z nich to blogi darmowe, które może prowadzić każdy z nas. 

W jaki sposób wykorzystujemy to narzędzie najchętniej?
Dla wielu z nas blogi są nie tyle wirtualnymi pamiętnikami, co miejscami, w których można zaprezentować swą twórczość. Publikowanie własnych prac, zazwyczaj pod pseudonimem, pozwala na ich zaprezentowanie oraz na sprawdzenie, czy podobają się one innym Internautom. To ważne dla wielu osób, które marzą o artystycznej karierze, lecz nie są pewne swych umiejętności. Wiersze, zdjęcia oraz grafiki, publikowane na blogach i komentowane przez osoby o podobnych zainteresowaniach, to częste zjawisko w świecie współczesnych blogerów. 
 
Dzięki temu blogi mogą stać się miejscem nauki i zdobywania nowej wiedzy. Komentarze są przecież źródłem wielu cennych informacji. Konstruktywna krytyka oraz fachowe porady czytelników mogą pomóc w dalszym rozwijaniu własnego talentu. 
 
W ciagu ostatnich kilku lat niesamowitą popularność zdobyły blogi modowe. Czym jest blog modowy? To blog na którym prezentowane są przede wszystkim stylizacje modowe, a więc najprościej mówiąc zestawy ubrań.
 
Wśród pasjonatów nie ważne czy to mody, fotografii czy też gotowania darmowe i tak powszechne blogi cieszą się ogromną popularnością. Dla osób pragnących się dzielić swą twórczością, stały się one bardzo ważnym narzędziem, z którego też coraz chętniej korzystają.

ZOBACZ TEŻ: Blog modowy