Jeśli paznokcie łamią się, są matowe i ogólnie źle się prezentują, warto sięgnąć po odżywkę.

Najprościej jest oczywiście zaopatrzyć się w gotowy preparat w aptece czy drogerii, jednak trzeba mieć na uwadze, że takie produkty, poza dobroczynnymi substancjami, zawierają także pewną porcję chemii, dla której doskonałą i całkowicie naturalną alternatywą mogą być domowe specyfiki.

Istnieje wiele domowych i naturalnych metod wzmacniania paznokci. Najpopularniejszą jest chyba nacieranie ich podgrzanym olejkiem rycynowym.

Drugie w kolejności jest moczenie w podgrzanej oliwie z oliwek. Jednak dla osób zapracowanych metody te mogą być dość kłopotliwe w użyciu, ponieważ trzeba trochę odczekać, zanim będzie można umyć ręce z tłuszczu.

Dla osób, które nie mają aż tyle czasu lepszym sposobem może się okazać przecieranie paznokci sokiem z cytryny, co dodatkowo wybiela paznokcie i usuwa przebarwienia. Niestety jest to dobry sposób tylko dla tych, którzy nie mają poobdzieranych skórek wokół paznokci.

Inną doskonałą metodą na wzmocnienie paznokci jest przecieranie ich naparem z kopru włoskiego – płyn ten nie szczypie, nie jest tłusty, za to daje znakomite rezultaty.