Każda kobieta uwielbia mieć perfekcyjną fryzurę. Dobrze ułożone, świeże włosy dodają pewnością siebie i polepszają ogólną prezencję. By móc co rano we własnej łazience stworzyć doskonałą fryzurę, koniecznie musimy posiadać suszarkę do włosów. Jakie czynniki należy wziąć pod uwagę podczas zakupu suszarki do włosów? Przyjrzyjmy się tematowi z bliska.

Najważniejsze funkcje suszarki 

Suszarka do włosów prócz wysuszenia naszych włosów, ma je przede wszystkim także  chronić przed zniszczeniem.  Warto postawić jedynie na renomowane marki, takie jak suszarka Remington, które na pierwszym miejscu stawiają ochronę włosa i utrzymanie go w dobrej kondycji. Bardzo ważne, by zakupiona przez nas suszarka posiadała regulacje ciepła nawiewu. Najbardziej prestiżowe modele posiadają nawiew zimny, średni oraz gorący. Suszenie bardzo ciepłym strumieniem jest na dłuższą metę bardzo szkodliwe dla naszych włosów.

Podczas suszenia włosów kluczową rolę w dbaniu o ich zdrowie ma odległość, z jakiej kierujemy na nie strumień powietrza. Dobra suszarka wyposażona jest w specjalną nakładkę, która oddala pasmo naszych włosów od bezpośredniego strumienia, co jest znakomitą ochroną dla łuski naszego włosa.

Podczas zakupu suszarki warto także zwrócić uwagę na możliwość regulacji siły nawiewu. Kiedy chcemy szybko wysuszyć nasze włosy wybierzemy szybki i mocny nadmuch. Jeśli jednak chcemy ułożyć nasze włosy, przyda się mniej intensywny powiew z suszarki.

Postaw na kompaktowe rozwiązania

Czy suszarka może połączyć w sobie wiele funkcji? Oczywiście! Lokówko – suszarka to bardzo praktyczne urządzenie, które nie dość, że perfekcyjnie wysuszy Twoje włosy, to jeszcze od razu je wymodeluje tworząc na głowie fryzurę rodem z najbardziej prestiżowych salonów fryzjerskich. Przy wszystkich jej zaletach, nie niszczy włosów, zimny nawiew zapobiega przesuszeniu. 

Szczotki – suszarka to równie interesująca alternatywa standardowych modeli suszarek. Taka opcja pozwoli na idealne wygładzenie i rozczesanie każdego pasma włosa przy jednoczesnym wysuszeniu.

Kompaktowe urządzenia generują sporą oszczędność miejsca, co cenią zwłaszcza użytkownicy małych łazienek, bądź osoby często bądź stale podróżujące. Zabierając jedno urządzenie, jesteśmy w stanie stworzyć perfekcyjną fryzurę, bez konieczności dodatkowych szczotek czy lokówek. 

Postaw na jakość

Podczas wyboru modelu suszarek, szczotko – suszarek czy lokówko – suszarek pierwszorzędnym czynnikiem, który powinien skłaniać nas do wyboru, powinna być jakość sprzętu oraz opinie innych użytkowników. Cena powinna znaleźć się na dalszym planie. Poczyniona inwestycja w dobrej jakości sprzęt zagwarantuje nam bezawaryjne użytkowanie na wiele długich lat. 

Opinie dotychczasowych użytkowników na temat konkretnego modelu są bezcenne i powinny stanowić cenną wskazówkę. Ktoś, kto przetestował produkt “na własnej skórze”, może naprawdę dużo o nim powiedzieć. 

Suszarki do włosów to podstawowe wyposażenie damskiej łazienki. Co więcej, bardzo często służą też innym członkom rodziny, np. dzieciom po kąpieli czy zmoknięciu. Można więc śmiało powiedzieć, że stanowią niezastąpiony element wyposażenia. Wybierz model spełniający Twoje indywidualne oczekiwania i preferencję, i ciesz się użytkowaniem przez długi czas.