Objawy starzenia się skóry stają się widoczne najczęściej po 30. roku życia i z czasem się pogłębiają. Problem stanowią nie tylko zmarszczki, ale też przebarwienia i zmiany kolorytu cery. W przywróceniu naturalnego, świeżego wyglądu skórze pomocny jest zabieg odmładzania laserowego. Wyjaśniamy, na czym polega działanie lasera na zmarszczki i przebarwienia.

Jak działa laser na zmarszczki i przebarwienia?

Zabieg odmładzania laserowego najczęściej wykonuje się na twarz, szyję i/lub dekolt. Terapia laserowa sprawdza się również do wygładzania skóry na grzbietach dłoni i stóp. Laserowe odmładzanie skóry wykonywane jest przez lekarza medycyny estetycznej i trwa zaledwie kilkanaście minut.

Odmładzanie twarzy laserem Alma Harmony Dye-VL w katowickiej Klinice Miracki łączy w sobie leczenie laserem i światłem IPL. To nowoczesna, dynamiczna forma naświetlania skóry, która umożliwia zastosowanie impulsu o wysokiej energii przy krótkim czasie jego ekspozycji. Urządzenie wykorzystuje działanie trzech filtrów, które koncentrują światło w jednym zakresie, dzięki czemu zabieg nie tylko likwiduje zmarszczki, ale też redukuje zaburzenia naczyniowe skóry.

Podczas zabiegu emitowane jest światło z przedziału od 500 do 600 nm, które działa na skórę selektywnie – energia kierowana jest do głębszych warstw skóry, a jej powierzchnia jest w niewielkim stopniu narażona na działanie lasera. Światło dociera wprost do chromoforów (barwników znajdujących się w skórze i naczyniach krwionośnych), czyli do hemoglobiny i częściowo melaniny, wyrównując koloryt, spłycając zmarszczki i ujędrniając skórę.

Alma Haromny Dye-VL to wielofunkcyjna platforma do odmładzania laserowego wyposażona w kilka wymienialnych modułów, które pozwalają na wykonanie spersonalizowanego zabiegu. Ten mało inwazyjny zabieg nie wymaga zastosowanie znieczulenia. Podczas terapii lekarz prowadzi głowicę lasera po skórze, a wiązka światła oddziałuje na głębsze warstwy skóry w sposób nieablacyjny, co oznacza, że przenika przez zewnętrzne warstwy naskórka bez jego naruszania.

Zalety odmładzania laserowego

Odmładzanie laserowe to skuteczny i bezpieczny zabieg medycyny estetycznej. Wśród zalet lasera na zmarszczki Alma Haromny Dye-VL na szczególną uwagę zasługują:

  • spektakularne efekty – wyraźna poprawa kolorytu skóry i lifting bez użycia skalpela;
  • niska inwazyjność – dzięki nieablacyjnej aplikacji światła laserowego;
  • bezpieczeństwo – zabieg pozbawiony jest ryzyka oparzenia;
  • nie wymaga rekonwalescencji – szybki powrót do normalnego trybu życia;
  • wyższa skuteczność działania w porównaniu z urządzeniami działającymi tylko w technologii IPL, które emitowały światło w szerokim spektrum – Alma Harmony Dye-VL koncentruje światło w jednym zakresie.

Zabieg jest szybki, nie wymaga specjalnego przygotowania ze strony pacjenta, ani nie wiąże się z rekonwalescencją, dlatego jest ceniony przez pacjentów i nazywany zabiegiem lunchowym.

Efekty fotoodmładzania

Podczas odmładzania laserowego zostają zredukowane lub znacząco spłycone niewielkie, płytkie zmarszczki na twarzy oraz inne nierówności skórne. Fotoodmładzanie wyrównuje koloryt skóry i przywraca jej jędrność, wyraźnie odświeża i dodaje witalnego, zdrowego wyglądu. Alma Harmony Dye-VL znakomicie sprawdza się w usuwaniu drobnych przebarwień i zamykaniu uszkodzonych naczynek o niedużej wielkości. Po zabiegu skóra staje się naturalnie rozjaśniona i napięta. Poprawia się także owal twarzy.

Najbardziej wyraziste rezultaty uzyskuje się po wykonaniu serii około 3-6 zabiegów w czterotygodniowych odstępach. Należy jednak pamiętać, że efektywność laseroterapii zależy od indywidualnych predyspozycji, dlatego specjalista może zalecić inny plan leczenia – większą lub mniejszą liczbę zabiegów potrzebnych do uzyskania optymalnych rezultatów.

Pierwsze efekty widoczne są już kilka dni po zabiegu – widać poprawę kondycji i kolorytu skóry. W ciągu kilku miesięcy po zakończeniu terapii postępuje stopniowy lifting i wygładzenie skóry.

W razie innych pytań na temat laserowego odmładzania zapraszamy do kontaktu ze specjalistami z Kliniki Miracki w Katowicach.