Dziewczyny czy znacie taką sytuację, że robicie codziennie brzuszki, staracie się trzymać dietę i na prawdę wkładacie w to dużo serca i wysiłku, a efektów jak nie ma tak nie ma? Ja  przerabiałam to dziesiątki razy. Za każdym razem kończyło się na tym, że po kilku tygodniach traciłam motywację i poddawałam się. Musiało upłynąć sporo czasu zanim zorientowałam, że kilka rzeczy robiłam po prostu źle…

Czy szukasz sposobu jak schudnąć z brzucha i wyrzeźbić mięśnie bez wyczerpujących ćwiczeń i specjalnych przyrządów? Mimo że odpowiednie ćwiczenia i przyrządy mogą pomóc ci wyrzeźbić mięśnie, to jednak jeżeli nie zastosujesz się do poniższych rad, mogą one nie przynieść pożądanych efektów lub nawet okazać się całkowicie bezużyteczne. Aby uzyskać doskonale wyrzeźbiony brzuch, musisz odpowiednio się odżywiać. Poza tym będziesz potrzebować dużo energii i motywacji aby ćwiczyć każdego dnia. Jeżeli chcesz dowiedzieć się jak zrzucić brzuch w stosunkowo krótkim czasie, to zastanów się nad wykorzystaniem sześciu poniższych wskazówek. Zapewniam, że one naprawdę działają i jeżeli będziesz się do nich stosować, to już po tygodniu lub dwóch zauważysz pierwsze rezultaty, a to zmotywuje cię do dalszego działania.

Jak schudnąć z brzucha?

1. Napinaj mięśnie brzucha

Jednym z najprostszych sposobów na wzmocnienie i wyrzeźbienie mięśni brzucha jest ich napinanie. Napnij brzuch i wytrzymaj tak około 10 – 15 sekund, następnie rozluźnij mięśnie i zrelaksuj się. Wykonuj to proste ćwiczenie przynajmniej 10 razy dziennie, a po jakimś czasie zauważysz zdumiewające rezultaty. Świetna wiadomość jest taka, że to ćwiczenie możesz wykonywać praktycznie wszędzie: w szkole, na uczelni, w pracy lub stojąc w kolejce w sklepie.

2. Pij od 10 do 12 szklanek wody dziennie

Wiem, że codzienne wypijanie takiej ilości wody do najłatwiejszych nie należy, ale jeżeli chcesz, żeby twój organizm funkcjonował prawidłowo, to musi być odpowiednio nawodniony. Woda nawadnia ciało od wewnątrz, wypłukuje toksyny z organizmu oraz pomaga zredukować wzdęcia. Jeżeli picie 10-12 szklanek wody dziennie wejdzie ci w nawyk, to będzie ci dużo łatwiej pozbyć się niechcianego brzuszka i wyrzeźbić mięśnie.

3. Zrezygnuj z cukru

Rafinowany cukier, który możemy znaleźć w ciastach, ciasteczkach i w składzie większości przetworzonej żywności, może powodować wzdęcia i jest bardzo niezdrowy. Cukier jest silnie uzależniający i doskonale zdaję sobie sprawę z tego, że ciężko z niego zrezygnować. Ja sama przez wiele lat byłam uzależniona od cukru i nawet nie zdawałam sobie z tego sprawy. Ale o tym innym razem :-)
Jeżeli chcesz poczuć się lepiej i mieć wyrzeźbiony brzuch, niestety będziesz musiała wyeliminować cukier ze swojej diety. Dobra wiadomość jest taka, że istnieje wiele zdrowszych zamienników cukru, ale o tym również napiszę wkrótce.

4. Rób deskę

Deska jest jednym z najbardziej efektywnych ćwiczeń, które pomagają wyrzeźbić nie tylko mięśnie brzucha, ale również wzmacniają mnóstwo innych partii ciała. Wykonując to ćwiczenie skup się na odpowiedniej postawie – twoje ciało powinno tworzyć prostą linię od głowy do stóp. Zacznij od 30-40 sekund i codziennie wydłużaj tez czas na przykład o 5 sekund. Kiedy pierwszy raz zobaczyłam to ćwiczenie na zdjęciu, wydało mi się banalnie proste i byłam bardzo zaskoczona, że z ledwością wytrzymałam w tej pozycji zaledwie minutę. Spróbujcie same, polecam.
Jak widzisz, żeby wyrzeźbić brzuch, nie potrzebujesz żadnych drogich sprzętów. Po prostu staraj trzymać się tych wskazówek, a obiecuję, że wkrótce zobaczysz pierwsze rezultaty.

5. Wykonuj więcej dodatkowych ćwiczeń brzucha

Deska, unoszenie nóg zgiętych w kolanach i brzuszki ze skrętami tułowia to tylko kilka z najbardziej efektywnych ćwiczeń, dzięki których można szybko schudnąć z brzucha. Aby osiągnąć swój cel, staraj się wykonywać więcej dodatkowych ćwiczeń i upewnij się, że trzymasz się zdrowej diety i aktywnego stylu życia.

6. Unikaj podjadania wieczorem

Kiedy wieczorem będziesz siedzieć przed komputerem lub oglądać ulubiony serial w telewizji, może najść cię ochota na jakieś niezdrowe przysmaki takie jak chipsy, paluszki, słone orzeszki. No dobra, bądźmy szczere, na pewno najdzie cię ochota, na jakieś paskudztwo, które będzie chciało zrujnować efekty twojej pracy.
Co gorsza nawet zdrowe przekąski mogą sprawić, że przybierzesz na wadze, jeżeli będziesz je jadła późnym wieczorem. Rozwiązanie jest proste. Aby uniknąć nocnego podjadania, idź spać wcześniej. Nocne podjadanie może okazać się katastrofalne dla twojej diety. Na domiar złego, jeżeli objesz się na noc, możesz mieć kłopoty z zaśnięciem.

Jak widzisz ćwicząc i stosując się do kilku rad można schudnąć z brzucha i wyrzeźbić mięśnie. Wszystko co musisz zrobić, aby spełnić swoje marzenie o płaskim brzuchu, to podjąć kilka właściwych wyborów i konsekwentnie się ich trzymać.

Czy macie zamiar spróbować któregoś z tych sposobów na płaski brzuch, a może macie jakieś inne patenty na to, jak schudnąć z brzucha?

ZOBACZ TEŻ: Jak schudnąć bez ćwiczeń?