Czy chcesz zrzucić kilka niechcianych kilogramów szybko i bez większych wyrzeczeń i katowania się ćwiczeniami? Jeżeli tak to dobrze trafiłaś, bo mam dla ciebie kilka sprawdzonych i skutecznych rad jak to osiągnąć. Jeżeli chcesz schudnąć nie musisz zamęczać się bieganiem i spędzać wielu godzin na siłowni. Potrzebujesz jedynie odrobinę cierpliwości, odpowiedniego nastawienia i czasu.

 

Jak schudnąć bez ćwiczeń:

 

1. Jedz zdrowe i sycące śniadanie

Może ci się wydawać, że niezjedzenie śniadania to dobry sposób, aby szybko schudnąć, jednak wbrew pozorom jest zupełnie inaczej. Nigdy nie powinnaś pomijać śniadania, bo jest ono najważniejszym posiłkiem dnia. Nie ważne czy jesteś na diecie czy nie, każdego dnia powinnaś jeść zdrowe, sycące śniadanie.  Oczywiście twoje śniadanie nie powinno się składać z jajecznicy na bekonie lub stosu słodkich naleśników. Powinno ono zawierać dużo węglowodanów złożonych, które pomogą ci zniwelować uczucie głodu w ciągu dnia.

2. Jedz małe porcje

Zredukowanie porcji to udowodniony sposób, aby zrzucić szybko kilka kilogramów. Używaj małych talerzy zamiast dużych i skup się na tym, żeby jeść więcej warzyw zamiast ziemniaków, makaronów i ryżu.

3. Trzymaj się diety niskowęglowodanowej

Następnym krokiem do uzyskania wymarzonej figury bez ćwiczeń fizycznych jest stosowanie się do zasad diety niskowęglowodanowej. Wiem, że jest to trudne i czasem może być nawet stresujące, ale jest to dobry i sprawdzony sposób. Unikaj spożywania skrobi, owoców i rafinowanych cukrów. Co ważne, nie jest to dobra sposób na długoterminową dietę, ale jeżeli będziesz stosowała się do tych zasad przez kilka tygodni, to na pewno zobaczysz zadowalające rezultaty.

4. Pij wodę

Pij szklankę wody przed i po każdym posiłku. Woda nie ma żadnych kalorii, a pomoże ci napełnić żołądek i dzięki temu zjesz mniej. Jeżeli masz skłonności do częstego przejadania się i jest to głównym powodem twojej nadwagi, spróbuj pić wysoką szklankę wody przed każdym posiłkiem. Picie wody nie tylko pomoże ci schudnąć w tydzień, ale również pomoże ci utrzymać niska wagę.

5. Zapisuj co jesz

Jednym z najbardziej efektywnych sposobów na zrzucenie wagi w ciągu siedmiu dni jest prowadzenie dziennika posiłków. Jeżeli chcesz schudnąć bez ćwiczeń, uczciwie spisuj wszystko co jesz w ciągu dnia, aby dokładnie wiedzieć z czego składa się twoja dieta i mieć pojęcie co powinnaś w niej zmienić. Większość ludzi uważa, że ten sposób jest nudny i nieskuteczny, ale w rzeczywistości jest to jeden z najlepszych sposobów na schudnięcie. Na dodatek spisanie tego co jadłaś zajmie ci tylko kilka minut dziennie.

6. Wysypiaj się

Odpowiednia ilość snu jest niezmiernie ważna z jednego prostego powodu – kiedy jesteśmy zmęczeni, jemy więcej. Jeżeli nie wysypiasz się, to nie ma się co dziwić, że masz ciągle duży apetyt. Jeżeli więc masz kilka niechcianych kilogramów do zrzucenia, upewnij się że dostatecznie się wysypiasz każdej nocy. Jeżeli cierpisz na bezsenność mogę ci doradzić jogging.

7. Licz kalorie

Liczenie kalorii jest tak samo skuteczne jak prowadzenie dziennika posiłków. Aby osiągnąć swój cel szybciej ustal sobie dzienny limit kalorii i trzymaj się go. Na pewno dzięki temu będziesz jeść mniej niezdrowego, kalorycznego jedzenia. Liczenie kalorii na pewno nie jest łatwe. Jest tez czasochłonne, ale możesz być pewna, że przyniesie ci niesamowite rezultaty.

Osobiście uważam, że ćwiczenia to świetny sposób na utratę wagi, ale nie zawsze mamy na to czas i odpowiednie warunki. Są takie sytuacje w życiu, kiedy trzeba zrzucić te 2-3 kilo szybko i nie ma czasu ani ochoty na katowanie się ćwiczeniami. Jeżeli zastanawiałaś się jak schudnąć bez ćwiczeń, to mam nadzieję, że ten artykuł chociaż trochę ci pomógł i że wprowadzisz w życie niektóre z tych rad.

Trzymam za was kciuki dziewczyny! Czy któraś z was kiedykolwiek próbowała schudnąć w tydzień bez głodówek i ćwiczeń?