Moda damska zmienia się w niezwykle dynamiczny sposób i co do tego nie możemy mieć absolutnie najmniejszych wątpliwości. Panie często starają się przeglądać katalogi projektantów, by znaleźć najmodniejsze gadżety i dodatki. Ostatnim hitem ostatniego sezonu – oczywiście jeśli chodzi tu o modę damską – stały się jogger. Spodnie te stały się prawdziwym fenomenem i jednocześnie podbiły one serca tysięcy kobiet na całym świecie. Jednak jak nosić najlepiej spodnie damskie joggery?

Co wyróżnia damskie joggery?

Joggery damskie to spodnie, które mogą mieć – przysłowiowo – wiele imion. Obecnie znajdziemy na rynku zarówno modele wykonane z bawełny, ale także joggery jeansowe. Jednocześnie spodnie te mają wspólny mianownik – bez względu na jaki model się zdecydujemy. Okazuje się, że wyróżniają się one przede wszystkim swoją wyjątkową formą, która dopasuje się do każdej sylwetki. Joggery to spodnie, które dodatkowo posiadają:

  • nogawki ze ściągaczami  – standardowo nogawka joggerów jest dość luźna – choć mogą zdarzyć się wyjątki – jednak za każdym razem jest ona zakończona ściągaczem;
  • pasem wyposażonym w ściągacz – umieszczenie dodatkowej gumki w pasie sprawiło, że joggery mogą się w idealny sposób dopasować do praktycznie każdego rodzaju sylwetki.

Opcjonalnie spodnie te mogą posiadać większą lub mniejszą ilość kieszeni i dodatkowe ozdoby. Bez względu jednak na wszystko, panie nie mogą bać się nosić joggerów. Ich odpowiednie wystylizowanie i skomponowanie z pozostałymi elementami stylizacji, jest w stanie skutecznie odmienić nawet najnudniejszy wygląd!

Jak nosić damskie joggery w wersji eleganckiej?

Wspomniane już zostało, że klasyczne joggery możemy wystylizować na szereg różnorodny sposobów. Nic więc nie stoi na przeszkodzie, by wykreować elegancką stylizację właśnie z joggerami w roli głównej. W tym celu jednak musimy wybrać odpowiedni model spodni, a najlepiej sprawdzą się tu modele jeansowe – najlepiej albo ciemne albo jasne. Do tego możemy założyć biały lub czarny top, a także nałożyć na niego skórzaną ramoneskę. Do tego panie muszą pamiętać o założeniu szpilek na średnim obcasie, a także o dobraniu odpowiednich dodatków. Warto stawiać na ozdoby biżuteryjne, a także torebki z “biżuteryjnymi paskami”. Wówczas cała stylizacja nabierze o wiele bardziej luksusowego wydźwięku i z perwnością przyciągnie ona uwagę większości przechodniów!

Jak nosić damskie joggery zgodnie ze sportową elegnacją?

Sportowa elegancja to wyjątkowo popularny kierunek w modzie damskiej. Panie bowiem doskonale zdają sobie sprawę z tego, że odpowiednie połączenie sportowych elementów garderoby z eleganckimi dodatkami będzie nie tylko wygodne, ale także eleganckie. Wobec tego w tym momencie możemy postawić zarówno na bawełniane joggery, ale także na modele wykonane z jeansu. Góra naszej stylizacji również powinna być luźna – możemy zdecydować się na crop top lub tank top w połączeniu z bluzą. W zakresie odpowiednich butów powinniśmy przede wszystkim postawić na białe i zawsze modne sneakersy. Z kolei, by całej stylizacji nadać nieco bardziej elegancki wygląd, postawmy na dopasujmy do joggerów prestiżową torebkę na łańcuszku, a także okulary przeciwsłoneczne i inne dodatki biżuteryjne. Taka stylizacja będzie komfortowa i luksusowa!