Twój chłopak chce zrobić sobie przerwę od związku? Wiele par, które doświadczają kryzysu związkowego robi sobie przerwy, ponieważ wierzą całym sercem, że pozwoli to coś zmienić w związku i poprawić relację. A więc twój mężczyzna wyjątkiem nie jest. Dobrze jest spędzić trochę czasu samemu ze sobą, ale pomysł przerwy w związku jest często sygnałem rozstania. Ciężko jest zrozumieć, co twój facet dokładnie ma na myśli, ale poniżej znajdziesz kilka wytłumaczeń na to, co rzeczywiście może oznaczać takie “Zróbmy sobie przerwę” w większości przypadków.

 

Co to znaczy kiedy facet mówi:

“Zróbmy sobie przerwę”

 

1. Jest emocjonalnie wyczerpany

Związek bez wzajemnego zrozumienia i harmonii często rodzi regularne kłótnie, nienawiść, obojętność i emocjonalne wyczerpanie. Na początku każdy z partnerów znosi drugiego, próbując osiągnąć kompromis, ale kiedy nie ma temu końca w “okresie rozliczeniowym”, miłość automatycznie przechodzi w absolutną obojętność. Mężczyźni nie znoszą ekstremalnie emocjonalnych związków. Wtedy albo robią sobie przerwę, albo zostawiają “królową dramatu” tak szybko jak to możliwe.

 

2. Chce poczuć różnicę

Przerwa w związku nie zawsze jest oznaką rozstania. Czasami mężczyźni ją inicjują, ponieważ chcą zbudować relację z inną dziewczyną. Kiedy partnerzy rozstają się na chwilę, część mężczyzn zaczyna myśleć, że mają prawo spotykać się z innymi kobietami. Następnie decydują, czy chcą wrócić do swoich dziewczyn, czy nie. Tak więc lepiej pilnuj swojego chłopaka podczas takiej przerwy, jeśli nie chcesz stać się ofiarą zdrady.

 

3. Jest to subtelny i mniej bolesny sposób zerwania

To oczywiste – niezdecydowani kolesie nie mają jaj, żeby spojrzeć dziewczynie w oczy i powiedzieć, że ich związek jest skończony, Zamiast tego będą próbować złagodzić cios poprzez uniki i fałszywą nadzieję. Być może on w ogóle nie zdaje sobie sprawy z tego, że tym sposobem nie czyni rozstania mniej bolesnym. Wręcz przeciwnie, wypełnia twoje serce nienawiścią, emocjonalnym bólem i silną urazą. Jeśli podejrzewasz, że jego sugestia dotycząca przerwy w związku jest po prostu wymówką lub chytrym planem, poproś go o szczerość w stosunku do ciebie, niezależnie od tego, jak gorzka jest prawda.

 

4. Próbuje uciec od odpowiedzialności

To zdarza się wtedy, kiedy obowiązki w twoim związku nie są równo rozdzielone. Kiedy jeden z partnerów bierze na swoje barki zbyt duży ciężar odpowiedzialności, po prostu wypala się. Nie jest możliwym, by ruszyć dalej bez emocjonalnego wsparcia ze strony partnera. Wielu mężczyzn obawia się odpowiedzialności i podwójnego obciążenia, ponieważ są przyzwyczajeni do beztroskiego trybu życia. Nie powinno być to jednak wymówką dla prawdziwego mężczyzny, ponieważ powinien on przewodzić w związku niezależnie od wszystkiego.

 

5. Chce przetestować twoją miłość

Wielu facetów korzysta z przerwy w związku po to, by sprawdzić jakość i wytrzymałość miłości ich dziewczyn. Robią bolesne rzeczy, ranią ich uczucia i obserwują ich reakcję. Jeśli zgadzasz się na taką przerwę może pomyśleć, że go nie kochasz. Jeśli czujesz, że on może testować twoją miłość, nie ulegaj jego manipulacjom, ale idź za głosem serca.

 

6. Ma poczucie, że się dusi

Jeśli otoczony jest twoją uwagą i troską 24 godziny na dobę, to nic dziwnego, że czuje, że się dusi. Brak wolności i przestrzeni osobistej unieszczęśliwia każdego mężczyznę. Przerwa w związku da tylko chwilową ulgę. Jeżeli nie zaakceptujesz problemu bądź nie podejmiesz konkretnych kroków, by zapewnić więcej osobistej przestrzeni w waszej relacji, sytuacja nie zmieni się na lepsze.

 

7. Samorefleksja

Kiedy partnerzy borykają się z kryzysem związkowym, każde z nich powinno przeanalizować sytuację i uczynić szczery wysiłek, by przywrócić iskry i harmonię do związku. Twój chłopak może po prostu potrzebować więcej czasu, by w prawidłowy sposób przyjrzeć się związkowi i zrozumieć, w jakim kierunku zmierza.

Daj mu trochę czasu na samorefleksję. Taka przerwa albo zresetuje wasz związek, albo położy koniec waszej miłości. Wszystko zależy od jego siły woli, uczuć, ostatecznej decyzji i oczywiście – twojego pragnienia kontynuowania takiego związku.

 

Nie każdy jest gotowy do podjęcia przerwy w związku, ponieważ nie każdy wierzy, że może przynieść pomyślny rezultat. Jednak, jeśli on tego potrzebuje, nie możesz zrobić nic poza zwracaniem uwagi na niepokojące oznaki. Czy uważasz, że każda przerwa w związku prowadzi do rozstania?

Przeczytaj również:

Po czym poznać, że byłemu nadal zależy

Jak przetrwać rozstanie?

 

 

co to znaczy, kiedy facet mówi zróbmy sobie przerwę,  zróbmy sobie przerwę, przerwa w związku, co to znaczy, kiedy mężczyzna mówi, że potrzebuje przerwy