Przez chwilę byłaś tak szczęśliwa w związku, że wydawało się, że nic nie jest w stanie zrujnować waszego szczęścia. Jest piękny letni wieczór, a ty czekasz, aż twoja druga połówka wróci do domu. Kiedy wreszcie przychodzi, nieoczekiwanie oznajmia, że kocha inną kobietę. To tylko jeden ze scenariuszy, ale właśnie tak oto wygląda część bolesnych rozstań.

Jeżeli nie układało ci się w związku i czułaś, że rozstanie i tak wydarzy się w nieodległej przyszłości, to być może będzie ci trochę łatwiej. Kiedy jednak zupełnie się tego nie spodziewasz, podobna wiadomość spada na ciebie jak grom z jasnego nieba. Poniżej znajdziesz siedem bardzo ważnych rzeczy, o których powinnaś pamiętać w takiej sytuacji.

 

 

Jak przetrwać rozstanie?

 

1. To nie jest twoja wina

Czy on oskarża cię, że to twoja wina, czy też utrzymuje, że to jego błąd – nie wiń nikogo. Po prostu wy dwoje nie byliście sobie przeznaczeni. Oznacza to tylko tyle, że nie spotkałaś jeszcze swojej pokrewnej duszy. Czasami ludzie muszą sobie radzić z wieloma rozstaniami i nieudanymi związkami, zanim trafią na swoją prawdziwą miłość. To była lekcja, której musiałaś się nauczyć. Otwórz się na nowy związek. Łzy nie pomogą!

 

2. Czas płynie tak szybko

Czy jesteś pewna, że on jest wart kolejnej przepłakanej nocy? Czas biegnie tak szybko, że ani się obejrzysz, a już będziesz miała szansę poznać tego jedynego. Wyznacz sobie sztywne granice. Dzisiaj możesz sobie pozwolić na żal i łzy, ale kiedy obudzisz się jutro, będziesz się uśmiechać i rozglądać za nową miłością. Jest tylu wspaniałych facetów dookoła ciebie, a być może wcale nie zwracasz na nich uwagi!

 

3. Wolność jest cenna

Teraz, kiedy znów jesteś singielką, możesz robić cokolwiek chcesz i kiedykolwiek sobie życzysz. Nie ma koło ciebie żadnego irytującego faceta, który próbuje kontrolować twoje życie. Wreszcie masz czas, żeby odkryć się na nowo – wypróbuj nowe hobby, zdobądź awans w pracy lub po prostu ciesz się czasem spędzanym z przyjaciółmi. Nawet jeśli pary twierdzą, że mogą robić wszystko, kiedy tylko chcą, nie jest to prawdą! A ty zapewne o tym wiesz.

 

4. Miej odwagę, by pozwolić mu odejść

Jesteś inteligentna, silna i odważna. Zasługujesz na coś lepszego. Rozstanie nie jest końcem świata, a ty masz wystarczająco dużo siły, by wyeliminować tą osobę z twojego życia. Nie zatracaj siebie. Nie ważne, ile kamieni w twoją stronę rzuca twój były. Pomyśl, że każda z tych trudności pomoże ci stać się osobą silniejszą i mądrzejszą niż byłaś wcześniej. Przestań rozwodzić się nad przeszłą relacją i zamiast tego zacznij nowy rozdział!

 

5. Nie zmniejszaj swojej wartości

Nie umniejszaj swojej wartości. To, że zostawił cię facet, wcale nie oznacza, że jesteś gorsza lub czegoś ci brakuje. Im bardziej wypełnisz swoje życie wewnętrzną mądrością, celami i marzeniami, tym mniej energii stracisz na płacz, obwinianie siebie i porównywanie do innych. Codziennie emanuj pozytywnym nastawieniem i pewnością siebie oraz otaczaj się ludźmi, z którymi jesteś szczęśliwa.

 

6. To nowy początek

Bądź wystarczająco mądra, by motywować siebie do pójścia naprzód i wystarczająco cierpliwa w czekaniu na miłość, na którą zasługujesz. Twoje serce jest złamane i możliwe, że ból jest tak silny, że masz wrażenie jakbyś rozpadała się na kawałki. Możesz rozwodzić się nad tym, co zrobiłaś źle, ale niczego nie zmienisz. Jesteś w żalu, ale tak naprawdę twoje życie zmienia się na lepsze. Oznacza to nowy początek i nowe nieskończone możliwości.

 

7. Lepiej być samej niż cierpieć z powodu nieodwzajemnionej miłości

Tkwienie w związku z kimś, kto cię nie kocha jest tylko stratą energii, czasu i wysiłku. Nie ma żadnego sensu w zaczynaniu nowego związku tylko po to, by uleczyć złamane serce. Tylko pogorszysz sytuację. Nie bój się bycia samą! To jest najszybsza i najłatwiejsza droga do znalezienia prawdziwej miłości.

 

Kiedy następnym razem jakiś facet cię porzuci, pamiętaj – to nie koniec twojego życia! Na świecie żyją miliony facetów. Masz wiele szans na to, by spotkać swoją drugą połówkę i razem z nim szczęśliwie spędzić życie. Uwierz w siebie i w to, że pewnego dnia będziesz najszczęśliwszą kobietą na całym świecie!