Jeśli lubisz kiszone ogórki, to mam dla ciebie dobrą wiadomość. Warzywa te są nie tylko smaczne, a również bardzo zdrowe. Nie bez powodu publikuję ten wpis właśnie dziś – dzień po nocy sylwestrowej. Sok z kiszonych ogórków pozytywnie działa na organizm i jest świetnym lekarstwem na kaca. Jeśli czułeś się dziwnie pijąc wodę po kiszonych ogórkach bezpośrednio ze słoika, to nie musisz się już tego wstydzić. Zamiast wody po ogórkach możesz pić sok z nich wyciśnięty. W razie potrzeby możesz rozcieńczyć go wodą. Najważniejsze, żeby nie był on zanadto słony.

Ważne! Kiszone ogórki i ogórki kwaszone to nie to samo. Być może w smaku są do siebie bardzo podobne, ale kiszone ogórki są nieporównywalnie zdrowsze i zawierają właściwości, jakich nie mają ogórki kwaszone.

 

Sok z kiszonych ogórków

8 powodów, aby go pić

 

1. Nawadnia na długi czas

Woda skutecznie cię nawadnia, ale sok z kiszonych ogórków zawiera sporo sodu i potasu, dzięki którym nawodnisz organizm jeszcze szybciej. Jest to idealny napój nie tylko na poranki, gdy cierpisz na kaca, ale również po treningu. Na siłowni możesz się spotkać z dziwnymi spojrzeniami wyciągając z torby sok z ogórków, ale na pewno poczujesz się po nim odświeżony oraz nawodniony.

 

2. Szybsza regeneracja mięśni

Jeśli po treningu odczuwasz ból mięśni, powinieneś napić się soku z ogórków. Dzięki temu załagodzisz ból mięśni i zregenerujesz się w szybszym tempie.

 

3. Tańsza alternatywa

Napoje izotoniczne są smaczne, ale są też dość drogie. Picie ich w czasie każdego treningu to duże obciążenie dla budżetu domowego. Kiszone ogórki są jednak bardzo tanie, a większość z nas każdego lata kisi spory zapas i ma je w domu przez cały rok.

 

4. Możliwość przelania soku do butelki

Sok z kiszonych ogórków możesz przelać do butelki lub nieprzezroczystego szejkera i zabierać ze sobą dosłownie wszędzie. Dzięki nieprzezroczystej butelce nie trzeba się nikomu tłumaczyć, co za podejrzaną ciecz pijemy.

 

5. Duża dawka witamin i przeciwutleniaczy

Sok z ogórków zawiera w sobie dużą ilość witamin C oraz E. Znajdują się w nim również przeciwutleniacze. Picie go jest bardzo korzystne dla układu odpornościowego oraz zdrowia całego organizmu.

 

6. Sposób na utratę wagi

Sok ogórkowy posada również właściwości odchudzające. Jeżeli zależy ci na zrzuceniu kilku kilogramów, to jak najszybciej włącz go do swojej diety.

 

7. Regulowanie poziomu cukru we krwi

Jak wykazały liczne badania sok z kiszonych ogórków skutecznie reguluje poziom cukru we krwi. Picie takiego soku przed posiłkiem jest bardzo skuteczną metodą i pomaga osobom z cukrzycą typu 2.

 

8. Łagodzenie rozstroju żołądka

To może być ostatnia rzecz, o jakiej pomyślisz pijąc sok z ogórków, ale działa on skutecznie na złagodzenie objawów rozstroju żołądka. Spróbuj następnym razem takiego soku, gdy będziesz mieć problemy z żołądkiem, a na pewno szybko odczujesz ulgę.

 

A czy ty lubisz sok z kiszonych ogórków? W jaki sposób włączasz go do swojej diety? A może wolisz sok z kiszonej kapusty?