Przepiękna polska jesień już powoli się kończy. Liście zaczynają opadać z drzew, robi się coraz zimniej, dni są już krótsze i ponure. Jednak jesień, jak każda pora roku, ma też swoje plusy. Długie wieczory, które można spędzać na czytaniu książek, oglądaniu ulubionego serialu lub na moim ulubionym zajęciu – eksperymentowaniu z paznokciami i testowaniu najnowszych produktów.

 

Mój nowy sposób na długie paznokcie

Baza proteinonwa 6w1 od NeoNail

 

Do tej pory paznokcie przedłużałam Duo Acrylgelem NeoNail, ale w zeszłym miesiącu w moje ręce wpadła nowość tej samej marki – innowacyjna Baza Proteinowa Base 6w1. Dlaczego innowacyjna? Bo to pierwsza tego typu baza hybrydowa, która ma aż tyle zastosowań. Baza ma w składzie proteiny jedwabiu. Proteiny mają właściwości wzmacniające. Paznokcie pokryte Proteinową Bazą 6w1 są trwałe i odporne na uszkodzenia. Jak już wiecie, wcześniej przez wiele lat przedłużałam paznokcie tradycyjnym żelem, później przez jakiś czas akrylem, ale obecnie nie wyobrażam już sobie powrotu do tych metod.

Ze wszystkich metod przedłużania paznokci, które znam przedłużenie Bazą Proteinową 6w1 jest najprostsze i najszybsze. Baza ma dość gęstą konsystencję, która nie robi się rzadsza nawet w wysokich temperaturach oraz bardzo wygodny, precyzyjny pędzelek, więc świetnie sprawdzi się nie tylko u profesjonalnych stylistek, ale również u osób początkujących, które o swoje paznokcie dbają same w domu. Za jej pomocą możemy przedłużyć paznokcie aż o ponad 1cm!

Oczywiście baza nie służy tylko do przedłużenia i nadbudowania paznokci. Można nałożyć ją na płytkę paznokcia bez przedłużania, aby zadbać o paznokcie i je wzmocnić lub po prostu wyrównać nierówności. W takim przypadku nie musimy już używać oddzielnego topu, ponieważ utwardzona baza pięknie się błyszczy. Możemy też nałożyć ją na płytkę paznokcia przed pokryciem ich kolorowym lakierem hybrydowym, aby przedłużyć trwałość stylizacji.

 

baza neonail nase 6 in 1

 

 

 

Przedłużenie paznokcie Bazą Proteinową 6w1 NeoNail

Krok po kroku

Jak widać, moje paznokcie są różnej długości, jeden jest złamany i już na pierwszy rzut oka widać, że prawie każdy z ich ma zupełnie inny kształt.

gołe paznokcie

 

Oto, jak wykonuje manicure i doprowadzam je do porządku:

  1. Polerką matuję paznokcie, usuwam pędzelkiem pył i przemywam je cleanerem.
  2. Na paznokcie nakładam primer i cienką warstwę Bazy Proteinowej 6w1, utwardzam ją w lampie LED.
  3. Pod paznokcie nakładam szablony i nakładam drugą, grubszą warstwę bazy na paznokcie i szablony. Utwardzam w lampie i delikatnie zdejmuje szablony.
  4. Nakładam kolejną warstwę bazy budując krzywą C.
  5. Nadaję równy kształt przedłużonym paznokciom i wyrównuję je pilnikiem o gradacji 180. Usuwam pył i przemywam je cleanerem.
  6. Na paznokcie nakładam 2 warstwy lakieru hybrydowego NeoNail Pure Black. Każdą z nich utwardzam w lampie.
  7. Nakładam na paznokcie lakier Shining Ruby NeoNail z kolekcji Illuminate i utwardzam go w lampie.
  8. Nakładam na paznokcie Top Shine Bright NeoNail i utwardzam go w lampie.

paznokcie z bazą neonail

 

Tak prezentuje się efekt końcowy. Paznokcie przedłużone tą metodą możemy usunąć acetonem, a jeżeli przy uzupełnieniu chcemy zachować tę długość, wystarczy, że delikatnie spiłujemy warstwę z kolorem i uzupełnimy odrost Bazą Proteinową 6w1 NeoNail.

neonail shining ruby

shining ruby neonail

 

Kochani, dajcie mi koniecznie znać, co sądzicie o tym produkcie i czy zamierzacie go wypróbować. Moim zdaniem długie jesienne wieczory to idealna pora na to, aby przetestować tę bazę i wejść na nowy poziom stylizacji paznokci. Tym bardziej, że jak już wspomniałam baza nadaje się także dla osób początkujących.

 

Lakiery hybrydowe NeoNail Illuminate

Kolejną z jesiennych nowości od NeoNail jest kolekcja lakierów hybrydowych Illuminate. To pierwsza kolekcja, z której nie potrafię wybrać ani jednego faworyta. Każdy z tych lakierów jest piękny i wyjątkowy! Pewnie dlatego moje pierwsze zdobienie wykonane lakierami z tej kolekcji to mix aż 3 kolorów: Orient Turquoise, Coral Reefs oraz Deep Amethyst.

 

brokatowe paznokcie hybrydowe

 

Lakiery hybrydowe NeoNail Illuminate

Kolekcja Illuminate to aż 10 niezwykłych lakierów, które zmieniają barwę pod wpływem kąta padania światła. Inspiracją dla ich powstania było piękno kamieni szlachetnych, a ambasadorką całej kolekcji jest Kasia Sokołowska.

kolekcja lakierów neonail

 

Ciężko uchwycić na zdjęciu ten efekt przenikania się barw i myślę, że nadruki na buteleczkach idealnie odzwierciedlają ten efekt, ale pokażę wam również, jak lakiery prezentują się na wzorniku. Prawda, że wszystkie te odcienie wyglądają magicznie? Od dołu: Golden Topaz,  Emerald Falls, Intense Malachite, Deep Amethyst, Purple Opal, Royal Sapphire, Orient Turquoise, Mystic Amber, Coral Reefs, Shining Ruby.

illuminate lakiery hybrydowe

illuminate Neonail lakiery hybrydowe

 

 

hybrydy neonail illuminate

lakiery hybrydowe neonail illuminate