Za każdym razem, kiedy publikuję na Instagramie zdjęcie swoich paznokci, któraś z was pisze, że też chciałaby mieć takie długie i mocne paznokcie. Czasem narzekacie, że wasze paznokcie są krótkie, łamliwe i mają nieciekawy kształt. Wiecie co? Brzmi to jak opis moich własnych naturalnych paznokci, które z natury wcale nie są tak ładnie jak te, które widzicie na zdjęciach!

Jako nastolatka i nawet już jako dorosła osoba przez wiele lat obgryzałam paznokcie i podejrzewam, że właśnie dlatego ciężko jest mi teraz zapuścić długie, kształtne paznokcie, a właśnie takie lubię nosić na co dzień. Wybawieniem do tej pory był dla mnie żel i akryl, którymi przedłużałam i modelowałam paznokcie. Niestety obie te metody mają kilka wad, a przedłużanie paznokci żelem lub akrylem może być dla wielu osób po prostu zbyt trudne.

Niedawno w moje ręce trafiła nowość NeoNail – Duo Acrylgel i stwierdziłam, że jak najszybciej muszę napisać wam o tej metodzie przedłużania paznokci. Duo Acrylgel to dość gęsta pasta, którą wyciska się z tubki i aplikuje na paznokcie, a następnie utwardza w lampie UV lub LED. Brzmi prosto? I rzeczywiście tak jest! Ten innowacyjny akrylo-żel eliminuje wady żelu i akrylu, jest bardzo łatwy w aplikacji, a przedłużone nim paznokcie są bardzo wytrzymałe.

duo acrylgel Neonail

 

Acrylgel możemy nakładać zarówno na szablon lub tips, jak i naturalny paznokieć – po to, żeby go wzmocnić i utwardzić. Nakłada się go szpatułką i pędzelkiem. Ja mam 2 w 1 – pędzelek Duo Acrylgel z dwoma końcówkami. Szpatułką nabiera się masę z tubki, a pędzelkiem nasączonym cleanerem modeluje ją.

manicure francuski neonail

 

Masa ma idealną konsytencję – nie ścieka na skórki tak jak żel i utwardza się dopiero w lampie, więc możemy ją modelować tak długo, jak jest to konieczne, żeby osiągnąć pożądany kształt. Jak dla mnie największym plusem jest brak nieprzyjemnego zapachu, którego trudno uniknąć podczas przedłużania paznokci akrylem. Ponadto Acrylgel nie nagrzewa się w lampie podczas utwardzania.

francuski manicure neonail

 

Tym razem postawiłam na klasykę i stworzyłam na paznokciach francuski manicure. Lubię szaleństwo na paznokciach, ale już bardzo długo nie miałam paznokci z białą końcówką i trochę zatęskniłam za takim uniwersalnym, eleganckim zdobieniem.

French manicure neonail

 

 

French manicure krok po kroku

Oprócz gotowej stylizacji dziś chciałabym też pokazać wam, jak krok po kroku przedłużyć paznokcie Duo Acrylgelem NeoNail. Jeżeli macie jakieś pytania do tego tutorialu, to chętnie odpowiem na nie w komentarzach.

French manicure krok po kroku

1. Paznokieć delikatnie matowimy i odtłuszczamy cleanerem. Nakładamy cieniutką warstwę bazy Hard Base NeoNail i utwardzamy w lampie przez 30 sekund.

2. Pod wolny przez paznokcia podkładamy szablon (ja mam TE). Szpatułką nabieramy Acrylgel.

 

French manicure krok po kroku 2

3. Pędzelkiem namoczonym w cleanerze rozcieramy Duo Acrylgel i formujemy paznokieć. Utwardzamy w lampie przez minutę i zdejmujemy szablon.

4. Na powstały w ten sposób szkielet paznokcia nakładamy Duo Acrylgel w kolorze French White i formujemy linię uśmiechu. Utwardzamy w lampie przez 30 sekund.

 

French manicure krok po kroku 3

5 i 6. Szpatułką nanosimy na paznokieć Duo Acrylgel NeoNail w kolorze Cover Pink i pędzelkiem namoczonym w cleanerze formujemy krzywą C. Utwardzamy w lampie LED przez 1 minutę. Jeżeli twój naturalny paznokieć jest dłuższy i nie musisz zakrywać przerwy między nim, a białą koncówką, możesz użyć Acrylgelu w kolorze French Pink lub Natural Pink.

 

French manicure krok po kroku 4

7. Szpatułką nakładamy na paznokieć niewielką ilość Duo Acrylogelu Perfect Clear.

8. Rozprowadzamy nasączonym w cleanerze pędzelkiem uważając, żeby nie wyjechać na skórki i utwardzamy przez minutę w lampie.

 

French manicure krok po kroku 5

9. Opiłowujemy paznokieć pilnikiem, żeby nadać mu ostateczny kształt i usunąć wszystkie nierówności, a następnie delikatnie wygładzamy polerką.

10. Pokrywamy paznokieć Topem NeoNail, utwardzamy w lampie i gotowe.

 

Co sądzicie o takim sposobie przedłużania paznokci? Ja jestem totalnie na tak!

 

paznokcie French neonail