Jeśli jesteś osobą, która lubi robić zdjęcia i publikować je w mediach społecznościowych takich jak Facebook czy Instagram, ale brak ci na nie pomysłów, koniecznie zerknij na poniższe pomysły. Robienie zdjęć to świetna zabawa a także możliwość pokazania w łatwy sposób innym co w danej chwili robisz.
Niektórzy nazywają miłośników publikowania zdjęć na Instagramie uzależnionymi od tej czynności, inni z kolei uważają, że nie ma absolutnie nic złego w robieniu sobie codziennych zdjęć. Robienie selfie z przyjaciółmi sprawia jeszcze więcej frajdy, pozwala także na utrwalenie wielu wspaniałych wspomnień. Ja sama staram się publikować coś na swoim Instagramie prawie codziennie.

 

Pomysły na fajne zdjęcia na Instagram

 

1. Pochwal się

Jeśli chcesz wykonać sefie by pochwalić się świeżo zakupionym przedmiotem, ale nie chcesz by było to typowe zdjęcie jakich wiele, mam dla Ciebie wspaniały pomysł. Zaproś do wspólnego zdjęcia swoich przyjaciół i zróbcie zdjęcie wspólnie. Będzie to świetne zdjęcie zabawnej grupy pozytywnych ludzi, którzy chcą pokazać innym swoje najnowsze zakupy. Może to przechwalanie się, ale co w tym złego?

 

2. Bombowe selfie

Selfie nie musi być nudne, zawsze możesz zaprosić przyjaciół, by robili jakieś śmieszne rzeczy w tle. To kreatywny sposób by tła twoich zdjęć stały się znacznie ciekawsze. Wyobraź sobie jak świetnie będzie wyglądać twoje zdjęcie z kimś zwariowanym, wygłupiającym się w tle. Bądź osobą kreatywną i spędź dzień z przyjaciółmi robiąc sobie zdjęcia z szalonymi wpadkami w tle.

 

3. Buty

Jednymi z najpopularniejszych zdjęć publikowanych w mediach społecznościowych są zdjęcia twarzy, jednak jeśli chcesz być nietuzinkowy i wyjść przed tłum spróbuj zabrać się za robienie zdjęć butów własnych i twoich przyjaciół. Bez względu czy zdecydujecie się na zdjęcie wszystkich waszych butów ułożonych w koło czy po prostu waszych nóg, ludzie w komentarzach mogą zacząć pytać “Kto to?” lub “Czyje to nogi?” To sprawi, że twoje selfie stanie się ciekawe, a przy tym nabierze nutki tajemniczości.

 

4. Naturalność

Ciekawym sposobem, na to by uczynić twoje zdjęcia niepowtarzalnymi jest naturalność. Kobiety często stosują odważny makijaż i zakładają najlepsze ciuchy jakie mają, by wyglądać na zdjęciach jak najlepiej. Złamcie te zasady i postarajcie się zrobić jak najnaturalniejsze selfie. Nie używajcie żadnych filtrów przy edycji zdjęć, nie starajcie się wymyślać sztucznych i nienaturalnych póz, które i tak już wszyscy dookoła robią. Wyglądaj naturalnie, odważ się zrezygnować z makijażu lub ogranicz go do minimum. Uśmiech się tak, jak robisz to zazwyczaj – bez wymuszania sztucznego uśmiechu. Jeżeli fotografujesz się ze znajomymi, to poproś ich, by pozując zrobili tak samo.

 

5. Strojenie min

Dystans do siebie i umiejętność śmiania się z siebie samego to coś bardzo pozytywnego. Gdy postanowisz zrobić to wspólnie z kolegami wypadniesz jeszcze lepiej. Gdy umówisz się z przyjaciółmi na kolejną serię zdjęć, postarajcie się wykonywać śmieszne miny. Nie wiem jak wam, ale mi strojenie głupich min wychodzi niezwykle łatwo, gdy spotykam się z bliskimi mi osobami.

 

6. Spontaniczne zdjęcia

Spontaniczne zdjęcia są prawdopodobnie najciekawsze. Ludzie pozując do robienia sobie selfie zazwyczaj są przygotowani do wykonania zdjęcia. Powielanie tego rytuału może bywać męczące. Następnym razem spotykając się z grupą kumpli, nie informuj nikogo, że zamierzasz zrobić zdjęcie. Dzięki temu będziesz mieć okazję na wykonanie wielu niepowtarzalnych zdjęć. Jednak pamiętaj, by zapytać każdego, kto znalazł się na zdjęciu o zgodę zanim zdecydujesz się wrzucić swoje dzieła do sieci.

 

7. Marszczenie brwi

Poproś jednego ze znajomych, by zmarszczył brwi podczas gdy drugi będzie się uśmiechał. Możecie też wszyscy zmarszczyć brwi uśmiechając się jednocześnie. Marszczenie brwi do zdjęć jest kolejnym ciekawym sposobem, by wyróżnić się w tłumie innych zdjęć i przykuć jak najwięcej uwagi osób oglądających je online. Im więcej osób zobaczy te zdjęcia, tym więcej lajków i komentarzy uda ci się zebrać.

 

8. Używaj filtrów

Większość współczesnych aparatów posiada całą gamę filtrów, których możesz użyć by twoje zdjęcia wyglądały naprawdę świetnie i wyjątkowo. Możesz włączyć tryb czerni i bieli, by twoje zdjęcie nabrało klasycznego stylu lub użyć trybu sepia, który także doda uroku zdjęciom, sprawiając, że będą wyglądały one jeszcze lepiej. Tym sposobem jesteś w stanie wykonywać wyjątkowe selfie bez zbytniego wysiłku – wybierając po prostu jeden z preferowanych przez ciebie efektów kolorystycznych dostępnych w twoim aparacie. Jeżeli zdjęcia robić smartfonem ściągnij sobie aplikację do obrabiania zdjęć. Jakiś czas temu w artykule o aplikacjach na Instagram polecałam wam kilka z nich. Obecnie korzystam z aplikacji VSCO Cam.

 

Bez wątpienia Twoje selfie staną się o wiele bardziej interesujące, jeśli wypróbujesz kilka z wymienionych w tej liście wariantów. Bez względu na to co robisz, nie ma nic złego w wyróżnianiu się i byciu oryginalnym. Pokaż, że masz pomysły na zaprezentowanie czegoś całkowicie nowego i unikalnego, robiąc niepowtarzalne i najbardziej nietypowe selfie w historii. Być może masz jakieś inne ciekawe pomysły na fajne zdjęcia na Instagram, Facebooka i nie tylko, którymi zechcesz się podzielić w komentarzu?