Cześć dziewczyny! Dzisiaj chciałabym podzielić się z Wami bardzo prostym sposobem na to, jak schudnąć z brzucha w zaledwie… godzinę.

Na pewno słyszałyście o różnych cudownych sposobach na zrzucenie brzuszka w  tempie ekspresowym. Wiem, że salony kosmetyczne oferują różnego rodzaju zabiegi odchudzające, które mają dawać świetne efekty. Jak się często okazuje, zabiegi takie co prawda są skuteczne, ale równocześnie bardzo drogie i krótkotrwałe. Efekt nie utrzymuje się zbyt długo, ponieważ najczęściej podczas tego typu zabiegów nie spalamy tłuszczu, a jedynie tracimy nadmiar wody. Dziś pokażę Wam sposób, który raczej nie zapewni Wam płaskiego brzucha na długi czas, ale efekt powinien utrzymać się co najmniej 2-3 dni. Jeżeli po wykonaniu tego zabiegu będziecie stosowały dietę i pamiętały o aktywności fizycznej, to efekt powinien się utrzymać. Co ważne koszt wykonania takiego zabiegu wynosi zaledwie kilka złotych.

 

Jak schudnąć z brzucha w godzinę:

Potrzebne Wam będą jedynie dwie rzeczy:
1. Balsam do ciała – im tłustszy tym lepiej. Możecie użyć balsamu lub kremu wyszczuplającego, ujędrniającego, antycellulitowego lub po prostu takiego, jaki będziecie miały pod ręką. Ja użyłam jakiegoś zwykłego balsamu Dove, bo akurat taki miałam pod ręką.

2. Folia spożywcza

 

Wykonanie:

1. Smarujemy brzuch balsamem. Nie musi być jakoś specjalnie grubo.

2. Owijamy się kilkoma warstwami folii spożywczej. Myślę, że 5-6 razy w zupełności wystarczy. Powinno to wyglądać mniej więcej tak:

jak wyszczuplić brzuch

 

3. Czekamy 1-1.5 godziny, a następnie zdejmujemy folię i wskakujemy pod prysznic.

 

Siedzenie z folią wokół brzucha nie powoduje jakiegoś specjalnego dyskomfortu. Po około 30 minutach poczułam, że mój brzuch zaczyna się pocić, później zaczęłam czuć lekkie swędzenie i wydawało mi się, że folia zaraz zacznie się zsuwać. Po kilku minutach swędzenie przeszło. Czułam tylko, że mam pod tą folią bardzo mokro. Nie jest to zbyt przyjemne uczucie, ale spokojnie da się wytrzymać.

 

Jakiego efektu można się spodziewać?

Oczywiście efekt będzie u każdego inny, ale powinnaś stracić kilka centymetrów w talii. Ja z efektu byłam bardzo zadowolona. Co prawda był to mój pierwszy raz, ale mam zamiar stosować ten zabieg co najmniej raz w miesiącu, kiedy “puchnę” przed okresem. Niestety nie mam zdjęcia przed i po, bo podchodziłam do tego zabiegu ze sporym niedowierzaniem, nie spodziewałam się widocznych rezultatów i po prostu nie zrobiłam zdjęcia przed owinięciem się folią. Jeżeli chciałabyś rozpocząć odchudzanie, a bardzo trudno ci się zmobilizować, to mam nadzieję, że efekty tego zabiega dadzą ci pozytywnego “kopa”. Być może będziesz tak bardzo zadowolona z efektu, że chcąc go utrzymać od razu rozpoczniesz dietę lub pobiegniesz na siłownię ;-)

 

Jak utrzymać efekt?

Pamiętaj, że efektem zabiegu nie jest spalenie tłuszczu, a jedynie pozbycie się z organizmu nadmiaru wody. Aby utrzymać efekt należy zdrowo i lekko się odżywiać, być aktywnym fizycznie oraz paradoksalnie… pić dużo wody.

Aby wzmocnić efekt wyszczuplenia polecam po zdjęciu folii potraktować brzuch peelingiem kawowym.

 

Ostrzeżenie

Nie jestem lekarzem, a sposób o którym piszę znalazłam na Pintereście i nie mam pojęcia, czy może on mieć jakieś skutki uboczne. Jeżeli masz jakieś poważne problemy ze zdrowiem, to koniecznie zapytaj swojego lekarza, czy możesz robić sobie takie zabiegi. Myślę, że nawet jeżeli jesteś okazem zdrowia, to rozsądnie będzie nie stosować tego sposobu częściej niż 2-3 razy w miesiącu. Nie trzymaj folii na sobie dłużej niż dwie godziny i nie kładź się w niej spać. Jakby nie patrzeć zabieg ten powoduje jakieś tam odwodnienie, a wiadomo, że co za dużo to niezdrowo.