Wiele osób jest zdania, że mężczyzna i kobieta nie są w stanie stworzyć zdrowej przyjaźni. Mówi się, że coś takiego, jak przyjaźń między kobietą a mężczyzną nie istnieje, ale przecież wiele ludzi  buduje tego typu relacje, wierząc w to, że opinia społeczeństwa nie jest niczym więcej, niż błędnym stereotypem.
Niektórzy mężczyźni, mimo iż sprawiają wrażenie przyjaciół, nie mają wobec kobiet szczerych i czystych intencji. Niektórzy z nich traktują przyjaźń jako okazję do zdobycia zaufania kobiety, a następnie chcą tę przyjaźń przekształcić w coś więcej. Jeżeli zastanawiasz się, czy twój przyjaciel coś do ciebie czuje, to przeczytaj poniższy tekst. Mam nadzieję, że pomoże ci on dowiedzieć się, czy twój przyjaciel pragnie czegoś więcej, czy jest po prostu nadmiernie troszczącą się osobą.

 

Po czym poznać że twój przyjaciel coś do ciebie czuje

 

1. Pomoc

Jeśli twój przyjaciel jest zawsze gotowy aby pomóc ci we wszystkim, o co tylko go poprosisz, jest gentlemanem o dobrym sercu. Jeśli jednak jest gotowy na ciągłe poświęcenia dla twej wygody, bezpieczeństwa i dobrego samopoczucia, z całą pewnością chce ci zaimponować i przyciągnąć twoją uwagę.
Prawdziwy przyjaciel – mężczyzna nie będzie przykładał wielkiej uwagi do ciebie i twoich życiowych problemów, ponieważ jest zajęty własnymi sprawami. Przyjaciel, który jest w tobie zakochany, będzie otaczał cię szczególną opieką, uwagą i wyciągał pomocną dłoń nawet, gdy jej nie potrzebujesz.

 

2. Zakupy

Powiedzmy sobie szczerze – większość mężczyzn nie znosi zakupów z kobietami. Co prawda mogą poświęcić się dla ciebie i udać się z tobą do centrum handlowego, ale nie czerpią przyjemności z czekania na ciebie obok przymierzalni.
Jeśli twój męski przyjaciel ochoczo zgadza się na pójście z tobą do galerii, może oznaczać to, że coś do ciebie czuje. Prawdziwy przyjaciel pójdzie z tobą na zakupy tylko wtedy, gdy ma na to czas, energię i dobry humor. Twój wielbiciel będzie miał problem z odmówieniem ci, ponieważ obawia się iż straci twoją uwagę. Chce też wyglądać w twoich oczach na osobę, na której zawsze można polegać.

 

3. Plotkowanie o innych mężczyznach

To prawda, że możesz rozmawiać o swoim facecie zarówno z prawdziwym, jak i z zakochanym w tobie przyjacielem. Różnica polega na tym, że ten, który chciałby być dla ciebie kimś więcej, będzie zawsze trzymał twoją stronę, niezależnie od tego, czy masz rację czy nie.
Możliwe, że zrobi wszystko, aby zdyskredytować każdą twoją sympatię i udowodnić, że wszyscy mężczyźni poza nim są źli. Prawdziwy przyjaciel zawsze powie ci prawdę. Jeśli zachowujesz się samolubnie, z pewnością ci to uświadomi, ponieważ szczerość, otwartość i przyzwoitość są podstawowymi elementami przyjaźni.

 

4. Picie alkoholu

Alkohol jest magicznym specyfikiem, który może otworzyć ci oczy na wiele interesujących rzeczy i pomóc ci zrozumieć kto jest kim. Jeśli twój przyjaciel – mężczyzna jest w tobie zakochany, alkohol być może rozwiąże mu język. Oczywiście absolutnie nie namawiam cię do tego, żebyś celowo próbowała upić swojego przyjaciela, żeby dowiedzieć się, czy coś do ciebie czuje. To nie najlepszy pomysł.
Jeżeli jednak znajdziesz się w sytuacji, w której twój przyjaciel jest po kilku głębszych i nagle zacznie prawić ci delikatne komplementy, to miej się na baczności. Twój prawdziwy przyjaciel, zamiast myśleć o tym, jak wyjść z friendzone’u, wypije kieliszek lub dwa, zrelaksuje się, zacznie opowiadać dowcipy i dobrze się bawić.

 

5. Komunikacja

Prawdziwi przyjaciele zwykle nie przywiązują większej uwagi do częstotliwości i typu kontaktu między wami. Kiedy zechcą z tobą porozmawiać, po prostu dzwonią lub piszą wiadomość przez Internet.
Jednak skryci wielbiciele, kryjący się pod maską przyjaźni, przeznaczą ci cały swój wolny czas i będą inicjować tak wiele osobistych spotkań, jak tylko się da, ponieważ jesteś w centrum ich uwagi, a nadmierna troska to część ich strategii.

 

6. Prezenty

Prawdziwy przyjaciel zazwyczaj nie dba o prezenty. Zwykle obdarowuje przyjaciółkę – kobietę zabawnymi, niezbyt drogimi i symbolicznymi prezentami. Tajemniczy wielbiciele, którzy udają twoich przyjaciół, często obdarowują imponującymi i hojnymi podarunkami, sądząc, iż jest to właściwa droga do serca kobiety.
Robią to, aby pokazać swoje przywiązanie i pokazać siebie jako ludzi sukcesu, hojnych i honorowych mężczyzn. Prawdziwy przyjaciel da ci niewielki prezent, ponieważ nie jest zainteresowany randkowaniem z tobą i rozumie, iż drogie prezenty obligują ludzi do odwdzięczenia się.

 

7. Przeprosiny

Każdy ma prawo popełnić błąd. Czasami twój przyjaciel może zapomnieć o wywiązaniu się ze swoich zobowiązań lub zranić cię nieprzemyślanymi słowami czy głupim dowcipem. Jednak takie błędy mogą otworzyć ci oczy, dać znak i pomóc uchwycić różnicę pomiędzy szczerym przyjacielem, a tym którzy marzy o tym, żeby stworzyć z tobą związek.
Wszystko zależy od reakcji twojego przyjaciela na to, że się obraziłaś. Faktyczny przyjaciel przeprosi i zapomni o sprawie. Fałszywy przyjaciel jednak zacznie kajać się, jakby faktycznie zrobił coś okropnego.

 

Mam nadzieję, że te rady pomogą ci przetestować autentyczność twojej przyjaźni i dokonać właściwego wyboru. Czy wiesz po czym jeszcze można poznać, że przyjaciel coś do ciebie czuje? Jeżeli tak, to koniecznie daj znać w komentarzu!