Pogoda nie jest jedynym tematem, od którego można zacząć rozmowę. Niezależnie od tego, czy jesteś nieśmiałą dziewczyną, która nie ma pojęcia o czym rozmawiać z nowo poznanym chłopakiem, czy pewną siebie kobietą, która nie znosi momentów niezręcznej ciszy, znajomość kilku najlepszych tematów inicjujących rozmowę zawsze się przyda. Niektóre z nas mają problem z rozpoczęciem konwersacji także na drugiej randce. Wcale nie znaczy to że nie jesteśmy mądre, urzekające czy interesujące. Nie świadczy to też o tym, że spotykamy się z nieodpowiednią osobą, z którą po prostu nie mamy o czym rozmawiać. Na ten stan rzeczy wpływają nasze emocje i uczucia, które nie pozwalają jasno myśleć. Odrobina praktyki, sprawi że pierwsze i następne randki będą ekscytujące i będziesz się na nich dobrze bawić. Dodatkowo zaoszczędzisz swojej sympatii konieczności radzenia sobie z niezręczną ciszą – idealne rozwiązanie dla was obydwojga. Rzuć okiem na najlepsze tematy na pierwszą randkę i bądź przygotowana na to, żeby kiedy na randce zapanuje niezręczna cisza, zacząć rozmowę na ciekawy temat.

 

O czym rozmawiać na pierwszej randce?

 

1. Wakacje

Wakacje są moim zdaniem genialnym tematem do rozmowy bez względu na porę roku. Swojego rozmówcę możesz zapytać o to, jak spędził poprzednie wakacje lub o to, jak chciałby spędzić kolejne. Wakacje lubi każdy, więc są świetnym tematem na rozmowę, nie tylko na pierwszej randce.

 

2. Jedzenie

Kiedy piszę „jedzenie” nie mam na myśli wskazówek dotyczących diet, celów związanych z dietą i ilości przyjmowanych przez ciebie kalorii. Możecie rozmawiać o waszych ulubionych i znienawidzonych daniach i napojach, owocach i warzywach albo deserach. Jedzenie to popularny temat do rozmów na pierwszej randce. Dopóty, dopóki nie mówisz o liczbie pochłanianych kalorii i sukcesach w zrzucaniu wagi, twoja sympatia chętnie dowie się, co lubisz jeść. Romantyczne kolacje są wciąż popularne i mężczyźni o tym wiedzą.

 

3. Wspomnienia z dzieciństwa

Chociaż nie wszystkie z nas mają wspaniałe wspomnienia z dzieciństwa, na pewno jest coś pozytywnego, czym ty lub twój partner możecie się się podzielić. Nawet jeżeli twoje dzieciństwo  nie było do końca szczęśliwe i wolne od trosk, to na pewno masz kilka fajnych historii, które możesz opowiedzieć na randce. Gdy zauważysz, że on mówi o swoim dzieciństwie z uśmiechem na twarzy, nie przestawaj zadawać pytań i także opowiedz o swoich najzabawniejszych wspomnieniach. Wspomnienia z dzieciństwa to nie tylko świetny temat do rozmowy na pierwszej randce, ale także dobry sposób na poznanie siebie nawzajem.

 

4. Technologia

Żyjemy w świecie, gdzie ludzie zasypiają ze swoimi smartfonami pod poduszką i sprawdzają pocztę chwilę po obudzeniu. Dyskusja o starych lub nowych osiągnięciach techniki jest świetnym tematem do rozmowy. Nie przechwalaj się jednak. Jeśli zauważysz, że twoja sympatia nie ma najnowszego modelu telefonu lub jest niezbyt zamożnym studentem, który niewiele wie o Macach i Iphonach, pomiń temat, nawet jeśli ty masz wszystkie najnowsze gadżety. Inaczej możesz zostać źle zrozumiana…

 

5. Muzyka

Być może zabrzmi to jak wytarty banał, ale muzyka ma magiczną moc. Leczy duszę, poprawia nastrój i inspiruje do pójścia do przodu. Muzyka to idealny temat na przełamanie lodów na pierwszej randce. Nie wiecie o sobie jeszcze nic, więc rozmowa o muzyce powinna was rozluźnić i pomóc znaleźć coś, co was łączy. Kto wie, może obydwoje kochacie też sam zespół, albo słuchacie tego samego rodzaju muzyki. Na drugiej randce będziecie mogli wspólnie posłuchać waszych ulubionych zespołów. A nawet jeżeli słuchacie całkiem innej muzyki, to być może warto zainteresować się tym, czego słucha chłopak, z którym się spotykasz i poszerzyć trochę swoje horyzonty muzyczne.

 

6. Szkoła / Kariera

Niezależnie od tego, czy jesteście uczniami, studentami, czy odnoszącymi sukcesy menadżerami, rozmowa o tym gdzie się uczycie, co studiujecie lub o waszych celach zawodowych i osiągnięciach jest jednym z lepszych sposobów na rozpoczęcie rozmowy. Nie musi zabierać dużo czasu, wystarczy kilka zdań. Jak wyżej: bez chwalenia się, ani narzekania. Unikaj plotkowania o swoim szefie i współpracownikach. Ostatnią rzeczą jakiej chcesz, jest zamiana randki w spotkanie biznesowe.

Jeżeli jesteś uczniem lub studentem, to na pewno masz w zanadrzu kilka zabawnych historii o nauczycielach lub o swojej klasie.

 

7. Rodzina

Rozmowa o rodzinie może być ryzykownym tematem rozmów na pierwszej randce, ale kiedy inne tematy zawiodą, spróbuj tego. Rodzice, rodzeństwo, siostrzeńcy i siostrzenice, ktokolwiek. Jeśli masz w rodzinie małe dzieci, koniecznie o nich opowiedz. Twój partner zobaczy jak bardzo lubisz dzieci i że będziesz wspaniałą matką. Co więcej, ty dowiesz się jak traktuje swoich rodziców i dzieci. Jeśli planujesz poważniejszy związek, powinnaś dowiedzieć się tak wiele o jego rodzinie, jak to tylko możliwe.

 

Tematy do rozmów na pierwszej randce różnią się, w zależności od osoby. Nie wiesz, o czym będzie chciała rozmawiać twoja sympatia, więc bądź elastyczna. Jeśli czujesz, że rozmowa na podjęty przez ciebie temat kompletnie się nie klei, zmień go. On także może zaproponować jakiś temat. Nie rozmawiajcie o waszych byłych, o niespełnionych miłościach, problemach rodzinnych i zdrowotnych. To nie są fajne tematy na pierwszą randkę. Zdarzyło ci się rozmawiać na pierwszej randce o czymś takim? Który z tych tematów był najgorszy?