Być może powiecie, że zwariowałam namawiając was na jazdę na rowerze późną jesienią, ale moim zdaniem jeździć na rowerze można o każdej porze roku, pod warunkiem, że nie jest ślisko. Osobiście najbardziej lubię jeździć na rowerze jesienią i wiosną. Rzadko robię to latem, bo jazda na rowerze, kiedy jest bardzo gorąco, strasznie mnie męczy.

Jazda na rowerze jest coraz bardziej popularna, modna, powiedziałabym, że w niektórych kręgach nawet prestiżowa. Dla wielu gwiazd i polityków rower stał się już częścią życia. Być może teraz twoja kolej, aby zrobić krok w kierunku bezpieczniejszej, szczęśliwszej i zdrowszej przyszłości i zacząć jeździć na rowerze. Być może kilka poniższych podpunktów, w których wymieniam zalety jeżdżenia na rowerze, przekona cię do tej formy aktywności.

 

Dlaczego warto jeździć na rowerze?

 

1. Jazda na rowerze jest dobra dla fizycznego i emocjonalnego dobrego samopoczucia

Jazda na rowerze jest doskonałym naturalnym wzmacniaczem zdrowia. To bardzo przyjemna aktywność fizyczna, która wywiera głęboki wpływ na niemal wszystkie układy ludzkiego ciała. Po pierwsze, zwiększa dopływ powietrza do płuc i poprawia krążenie krwi we wszystkich narządach. Ludzie, którzy regularnie jeżdżą rowerem zmniejszają ryzyko zachorowania na choroby układu krążenia. Zwykle mają oni również wspaniały wzrok, ponieważ regularna jazda na rowerze to dobry trening dla ich oczu.

Uwaga! Jeśli jesteś początkującym rowerzystą i spędzasz dużo czasu na rowerze musisz pamiętać, że nadmierne zamiłowanie do tego sportu może mieć wpływ na jakość życia intymnego. Przy długich trasach zazwyczaj czujesz się mniej wygodne w wyniku zwiększenie ciśnienia w okolicach kości miednicy. Jeśli chcesz korzystać z jazdy na rowerze i unikać wszelkich możliwych skutków ubocznych, nigdy nie należy popadać w skrajność. Ważne jest, aby wybrać odpowiednie siodełko i nie spędzać na rowerze więcej niż 40 minut dziennie.

Jaki jest związek między jazda na rowerze i samopoczuciem? Trudno to wyjaśnić, ale na pewno ma to związek ze zwiększonym wydzielaniem endorfiny. W każdym razie jazda na rowerze to wyjątkowy lek na stres, który pomaga nam oczyścić umysł z negatywnych myśli i poprawia samopoczucie w mgnieniu oka. Skutecznie przekierowuje naszą uwagę na jazdę na rowerze i uwalnia od innych myśli.

 

2. Jazda na rowerze poszerza horyzonty

Jazda na rowerze to rodzaj pozytywnego uzależnienia. Jeśli już spróbowałeś jeździć na rowerze, to prawdopodobnie trudno jest ci wyobrazić sobie świat bez dwóch kółek. Nie ma nic lepszego niż wieczorna przejażdżka w wielkim mieście. W czasie jazdy po mieście i jego okolicach, możemy poszerzyć horyzonty, poznając nowe atrakcje turystyczne, piękne krajobrazy, których nigdy nie widziałeś wcześniej. Wielu profesjonalnych kolarzy decyduje się na dalekie podróże rowerem. Mówią, że podróżowanie rowerem daje im okazję zobaczyć świat z nowej perspektywy i poznać nieznane miejsca. Ja polecam wam zabierać ze sobą rower na wyjazdy w góry, nad morze, na mazury. Dzięki wycieczkom rowerowym na pewno uda się wam zobaczyć znacznie więcej niż gdybyście poruszali się tylko piechotą lub samochodem.

 

3. Pomaga zaoszczędzić czas i pieniądze

Twoja decyzja, aby korzystać z roweru jako środka transportu w ciągu dnia, pomoże ci zaoszczędzić. Jeśli jesteś mieszkańcem miasta, a twoje miasto cierpi z powodu dużych korków, to rower z pewnością się wam przyda.
Na rowery zarówno tradycyjne jak i te elektryczne, nie musisz mieć żadnego prawa jazdy. Ponadto, można raz na zawsze zapomnieć o podatkach od pojazdów. Jeśli czujesz, że samochody nie są twoją pasją i nie masz możliwości inwestowania pieniędzy w auto, zastanów się nad kupnem roweru.

 

4. Jest to korzystne dla środowiska

Czy pamiętasz, że jest niezwykle ważne, aby dbać o środowisko? Mam nadzieję, że tak. Ale to nie znaczy, że od razu musisz stać się członkiem organizacji ekologicznych. Na początek wystarczą drobne zmiany, takie jak na przykład wybór roweru zamiast samochodu, kiedy jedziesz do pobliskiego sklepu na zakupy.

Ten z pozoru nieduży wkład w ochronę środowiska poprawi zarówno twoje zdrowie jak i status społeczny. Wierzę, że prędzej czy później, ludzkość w końcu zda sobie sprawę, że środowisko jest w wielkim niebezpieczeństwie i zainteresuje się działaniami i branżami ekologicznymi.

 

5. Jazda na rowerze jest bezpieczna

Według statystyk, jazda na rowerze jest jedną z najbezpieczniejszych form transportu naziemnego. Wiele osób błędnie uważa, że jazda na rowerze jest bardzo niebezpieczna, tymczasem okazuje się, że statystyki pokazują coś zupełnie innego. Dowiedziałam się tego dopiero wtedy, kiedy planowałam kupno rowerowego fotelika, w którym wożę synka, bo bezpieczeństwo małego było dla mnie priorytetem.

 

Rower to wspaniała rzecz, która może dać bezpieczeństwo i wolność, oczywiście, jeśli nosimy kask i przestrzegamy zasad ruchu drogowego. Jestem pewien, że 95% wypadków rowerowych zdarza się z powodu niedbalstwa rowerzystów. Nie ważne czy jesteś początkującym, czy nie, zawsze należy być ostrożnym podczas jazdy na rowerze, bo nawet ścieżki rowerowe są pełne przeszkód, pieszych i rolkarzy.

Przy okazji chciałabym też was uczulić, żebyście nigdy nie pozwalali swoim dzieciom jeździć na rowerze bez kasku.

Mam nadzieję, że nigdy nie będziesz żałować, że zakupiłeś rower. Używaj roweru chociaż raz na jakiś czas, nie pozwalaj mu tygodniami stać bezczynnie w garażu lub piwnicy. Rower może być kluczem do nowego świata: radości, komunikacji, zdrowia, powodzenia i rozrywki. Czy uważasz rower za ważną część swojego życia? Czy dzięki niemu życie w mieście jest bardziej interesujące? Jeżeli regularnie jeździsz na rowerze to koniecznie podziel się swoim punktem widzenia!

 

Na koniec zostawiam was ze zdjęciami rowerów. Mi najbardziej podoba się biało-brązowy i miętowy, a wam który wpadł w oko?

bialo-brazowy-rower-damski

Biały rower z miętowymi i brązowymi elementami Medano Artist Mintbialy-rower-damski

Biało-brązowy rower damski Burghardt RO7443 Łabędź blekitny-rower-damski

Błękitny rower damski Burghardt RO6435 Crossbrazowy-rower-damski

Brązowy rower damski Burghardt RO30815S Łabędźmietowy-rower-damski

Miętowy rower Maxim MC 1.2zielony-rower-damski

Rower damski z koszykiem 26 Lady LUX 3b