Cynamon ze względu na swój smak i aromat, stał się popularnym dodatkiem do wielu potraw i deserów. Mi najbardziej kojarzy się z piernikami i szarlotką oraz bananowo-jabłkowymi koktajlami, do których chętnie go dodaję. Cynamon może się jednak sprawdzić nie tylko w kuchni, ale i w naturalnej kosmetyce. W jaki sposób każda z nas może wykorzystać tę przyprawę w codziennej pielęgnacji swej cery? To proste – pomóc w tym może odpowiednio przygotowana maseczka.

 

Maseczka cynamonowa – działanie

Naturalne kosmetyki, w których pojawi się cynamon, mogą się okazać pomocne w walce z wieloma problemami dermatologicznymi. Szczególną skutecznością przyprawa ta wykazuje się w walce z trądzikiem oraz podrażnieniami. Skąd bierze się skuteczność domowych maseczek z cynamonu?
Na początek warto wyjaśnić, jak działa cynamon. Przyprawa ta jest nie tylko naturalnym środkiem przeciwbólowym i rozgrzewającym. Głównym walorem cynamonu jest to, iż może on skutecznie zwalczać bakterie. Dzięki temu stał się ważnym składnikiem wielu naturalnych leków. Z tego też względu coraz częściej możemy się z nim spotkać w naturalnych kosmetykach. A że sporządzenie maseczki cynamonowej w domu nikomu nie powinno sprawić problemów, z wyjątkowych właściwości cynamonu korzystamy coraz chętniej. W jakich przypadkach taki kosmetyk może nam pomóc?

Z pewnością maseczkę z cynamonu możemy wykorzystać do walki z trądzikiem, choć z jej mocy chętnie korzystają i te osoby, którym dokucza cellulit. Wystarczy, że dwa razy w tygodniu nałożymy maseczkę na dotknięta problemem skórę, a po pewnym czasie zauważymy znaczną poprawę.

 

Maseczka cynamonowa – przepisy

Jakie składniki mogą się znaleźć w maseczce cynamonowej? Oprócz cynamonu w takim kosmetyku może się znaleźć wiele cennych dla zdrowia skóry i urody składników. By nawilżyć skórę, a jednocześnie skuteczniej łagodzić podrażnienia, warto wykorzystać oliwę z oliwek. Miód zapewni skórze ukojenie, pomoże też ją odpowiednio odżywić i nawilżyć. Dodatek olejku arganowego będzie dodatkowym wsparciem w walce z trądzikiem. Wynika to z faktu, iż olejek ten rewelacyjnie wpływa na pracę gruczołów łojotokowych – głównych sprawców większości problemów z trądzikiem. Warto też do maseczki cynamonowej dodać nieco jogurtu naturalnego. Składnik ten sprawi, że nasza skóra będzie odpowiednio natłuszczona i przyczyni się do poprawy stanu cery.

Aby sporządzić maseczkę cynamonową wystarczy łyżeczkę cynamonu połączyć z łyżką jednego z wyżej wymienionych składników. Jeżeli potrzebujecie większą ilość maseczki, bo chcecie jej użyć na przykład na uda, to proporcjonalnie zwiększamy ilość cynamonu i drugiego składnika. Maseczkę należy spłukać po około 5-10 minutach.

 

UWAGA! Ze względu na właściwości silnie rozgrzewająca maseczka cynamonowa nie nadaję się dla osób, które mają cerę naczynkową, bardzo wrażliwą i skłonną do podrażnień. Po nałożeniu maseczki zawsze pojawia się większe lub mniejsze pieczenie. Jeżeli jest ono zbyt silne lub wywołuje u ciebie duży dyskomfort, to zmyj ją natychmiast.