Według wierzeń Indian, łapacz snów powieszony w domu miał za zadanie przepuszczać tylko i wyłącznie dobry sny a te złe, pozostawiać na zewnątrz. Amulet ten, składał się z sieci drewnianych prętów, wpisanych w okrąg. Obecnie można go spotkać pod postacią dodatków do bransoletek, naszyjników czy kolczyków. Wzór te występuje również na ubraniach i torebkach.

 

Łapacz snów – modna ozdoba paznokci

Łapacz snów jest nie tylko piękną ozdobą naszego domu, ale również nas samych, na przykład na paznokciach. Motywy indiańskie nie od dziś są bardzo modne, lecz to właśnie łapacze snów już jakiś czas temu stały się jednym z najbardziej popularnych wzorów w zdobieniu paznokci. Można go kupić w postaci naklejek albo płytek do robienia pieczątek na paznokciach. Warto też spróbować namalować łapacz snów na paznokciach samemu. Nie jest to wcale takie trudne – wystarczy trochę chęci i cienki pędzelek.

 

Do jakich wzorów pasuje łapacz snów na paznokciach

Łapacze snów bardzo ładnie wyglądają na paznokciach z efektem ombre albo na jednolitym kolorze, na przykład niebieskim, białym czy miętowym. Również z kolorem czarnym, niezależnie od tego, czy jest to lakier zwykły, lakier hybrydowy czy żel. Jeśli decydujemy się na naklejki, trzeba wiedzieć, że sam wzór występuje zazwyczaj w kolorze czarnym. Naklejki z kolorowymi łapaczami są trudniej dostępne, ale na pewno znajdziecie je na Aliexpress. Jeśli sami zaczynamy malować łapacz snów na paznokciach ne mamy żadnych ograniczeń – możemy namalować go w dowolnych odcieniach.

Sam wzorek można umieścić na palcu serdecznym jednej dłoni na tle zrobionym metodą blur effect. Jest wiele wzorów, z którymi można połączyć motyw łapacza snów, od ombre po brokaty. Najważniejsze jest to, aby odpowiednio dobrać ze sobą kolory w sposób, by podkreślić nasz łapacz snów tak, aby był doskonale widoczny na naszych paznokciach.

 

Łapacz snów na paznokciach

TOP 15

białe paznokcie z łapaczem snów

Zdjęcie stąd: Instagram Ohmygoshpolish

bordowe paznokcie z łapaczem snów

czarne paznokcie z łapaczem snów

łapacze snów na paznokciach

Źródło zdjęcia: Instagram Seizethenail

łapacz snów na białych paznokciach

łapacz snów na paznokciach

łapacz snów na paznokciach z brokatem

Zdjęcie stąd: Instagram StephsNails

łapacz snów paznokcie

łapacz snów

miętowe paznokcie z łapaczem

Zdjęcie stąd: Instagram Nails by Teens

paznokcie łapacz snów

Zdjęcie stąd: Instagram Upadaisynails

paznokcie z łapaczami snów

paznokcie z łapaczem snów

Zdjęcie stąd: Instagram Phenomenail

różowe paznokcie z łapaczem

Zdjęcie stąd: Instagram Da Vid Nails