Drugi podbródek u kobiet pojawia się najczęściej z wiekiem. Oczywiście istnieją sposoby na to, aby zapobiec jego powstaniu, ale niestety najczęściej zaczynamy je stosować, kiedy jest już trochę za późno. Podobnie jest z szyją i dekoltem – nie poświęcamy tym miejscom zbyt dużej uwagi i przypominamy sobie o nich dopiero, kiedy pojawia się problem. Jeżeli dbasz na co dzień o swój podbródek, to świetnie, ale jeżeli często zapominasz o tym miejscu, to koniecznie przeczytaj poniższe rady, które pomogą ci zlikwidować drugi podbródek lub zapobiec jego powstaniu w przyszłości.

 

Jak zlikwidować drugi podbródek?

1. Chodź wyprostowana, z podniesioną głową. Jedną z najczęstszych przyczyn powstawania podwójnego podbródka jest nieprawidłowa postawa podczas siedzenia i chodzenia. Jeżeli dużo pracujesz przed komputerem, to zadbaj o to, żeby monitor nie był za nisko.

 

2. Nie śpij na wysokiej poduszce. Kiedy śpisz i twoja głowa jest zbyt wysoko, to broda opada na klatkę piersiową, a mięśnie stopniowo wiotczeją. Najlepsza do spanie będzie dość płaska poduszka, poduszka ortopedyczna lub zwykły jasiek.

 

3. Nawilżaj i odżywiaj. Skóra w tym miejscu jest dość delikatna i wymaga specjalnej pielęgnacji. Przy kremowaniu twarzy nigdy nie zapominaj o podbródku. Krem lub serum wklepuj zawsze od dołu do góry.

Podczas prysznica polewaj skórę podbródka zimną wodą. Wystarczy dosłownie kilka sekund, żeby skóra stała się bardziej napięta i sprężysta. Jeżeli nie lubisz marznąć pod prysznicem, to zamiast polewania wodą możesz oklepywać podbródek łyżką, która leżała kilka minut w zamrażalniku.

Raz na jakiś czas możesz przygotować sobie domowy okład na szyję, dekolt i podbródek. Podgrzej pół szklanki oliwy z oliwek, aby była bardzo ciepła, ale nie parzyła. Obficie wmasuj ją w skórę i przykryj gazą. Aby utrzymać temperaturę, owiń szyję ręcznikiem lub szalikiem. Po 20 minutach możesz zdjąć gazę i zmyć oliwę.

 

4. Ćwicz. Najprostszym ćwiczeniem poprawiającym wygląd podbródka jest głośnie wymawianie samogłosek. Kolejne ćwiczenie polega na naprężeniu szyi, wysunięciu podbródka do przodu i wytrzymaniu w takiej pozycji przez około dwie minuty. Następnie możesz wysunąć dolną szczękę i napinając mięśnie przesuwać nią raz w prawo, raz w lewo. Ostatnie ćwiczenie na pewno jest ci znane. Polega ono na przechadzaniu się po mieszkaniu z książką na głowie.

 

To już wszystkie sposoby na to, jak zlikwidować drugi podbródek, które znam, ale jeśli słyszałaś o innych, to koniecznie daj znać w komentarzu!