W miniony czwartek po raz pierwszy w Polsce odbył się Zanox Fashion Expert Day. Miałam przyjemność otrzymać zaproszenie na to wydarzenie i brać w nim udział, a dzisiaj przyszedł czas na zdanie wam relacji. Na początek kilka słów o tym, czym jest Zanox i jaki był cel samego eventu. Zanox to jedna z najpopularniejszych, o ile nie najpopularniejsza sieć afiliacyjna w Europie, która bardzo prężnie rozwija się także w Polsce. Afiliacja to rodzaj współpracy mający na celu łączenie reklamodawcy z wydawcą. Brzmi skomplikowanie? Nic bardziej mylnego! W praktyce oznacza to, że ja jako wydawca za pośrednictwem sieci afiliacyjnej, którą w tym przypadku jest Zanox, reklamuję na swoim blogu produkty wybranej przeze mnie marki, która z Zanoxem współpracuje. Jeżeli mojemu czytelnikowi spodobają się pokazywane przeze mnie produkty i kliknie link do któregoś z nich, po czym dokona zakupu, ja otrzymam prowizję od tej transakcji. W dzisiejszych czasach jest to jeden z najbardziej efektywnych i najprostszych sposobów zarabiania na blogach oraz kanałach social media. Mogę wam zdradzić, że od prawie roku współpracuję w ten sposób z inną siecią afiliacyjną, regularnie publikując na blogu przeglądy zakupowe z polecanymi przeze mnie ubraniami i dodatkami i dochody wygenerowane w ten sposób stanowią sporą część moich przychodów.

Teraz, kiedy już wiecie o o chodzi, czas przejść do przebiegu spotkania. Event miał miejsce w restauracji BĄTĄ w samym centrum Warszawy. Dzięki stylowemu wystrojowi restauracji i przyciemnionemu świetle, atmosfera była bardzo kameralna, mimo iż uczestników było naprawdę sporo. Przy wejściu zostaliśmy przywitani przez przemiłe dziewczyny z Zanoxa. Otrzymałam od nich informator dotyczący wydarzenia oraz sporą torbę z niespodziankami od firm, które współpracują z Zanoxem. Jej zawartość możecie zobaczyć w filmiku na końcu tego wpisu.

Na początku mieliśmy godzinkę na to, aby odwiedzić stoiska reklamodawców i porozmawiać zarówno z ich przedstawicielami, jak i z dziewczynami z samego Zanoxa. Na evencie obecne były marki: Zalando, Primamoda, Matras, DaWanda, MIVO oraz Sephora. Wszystkie stoiska możecie zobaczyć poniżej.

 

Primamoda

stoisko primamoda

Jeżeli szukacie butów z frędzlami lub wiązaniami, które są w tym sezonie bardzo modne, to jak widać, mnóstwo takich modeli znajdziecie właśnie w Primamodzie.

torebka primamoda

buty primamoda

 

Zalando

stoisko zalando

dodatki-moshino

rozowa-torebka-michael-kors

torebka-jet-set-michael-kors

 

Nie ukrywam, że Zalando jest jednym z moich ulubionych sklepów internetowych, więc z przyjemnością obejrzałam prezentowane przez nich ubrania i dodatki.

stoisko zalando

 

Matras

stoisko-matras

Na stoisku sieci księgarni Martras można było porozmawiać z przemiłymi przedstawicielkami tej marki oraz wziąć udział w losowaniu gier.

DaWanda

stoisko dawanda

sandały z pomponami

torebka z pomponów

Przy stoisku sklepu DaWanda furorę zrobiły wianki plecione z drobniutkich kwiatków.

 

MIVO

stoisko mivo

buty mivo

Powiem szczerze, że nigdy wcześniej nie słyszałam o sklepie MIVO, a szkoda, bo mają świetny asortyment, atrakcyjne promocje oraz darmową wysyłkę.

 

SEPHORA

stoisko sephora

kosmetyki sephora

Tej marki na pewno nie trzeba nikomu przedstawiać. Nie każdy jednak wie, że wszystkie produkty dostępne w sklepach stacjonarnych Sephora można kupić również przez Internet.

 

Podczas trwania całego eventu można było porozmawiać z profesjonalnym fotografem, który wszystkim, którzy mieli na to ochotę, dawał rady dotyczące fotografowania produktów i stylizacji. Pomysł, aby w evencie brał udział zawodowy fotograf specjalizujący się między innymi w fotografii modowej uważam za genialny – w końcu na większości blogów modowych i urodowych to właśnie zdjęcia tworzą najważniejszy kontent i warto zadbać o to, aby były one jak najlepszej jakości.

Prelekcje zaczęły się o godzinie 13:00. Jako pierwszy wystąpił Michał Kędziora z bloga Mr Vintage i opowiedział o tym, jak od dłuższego czasu z powodzeniem korzysta z sieci afiliacyjnej. Przyznał, że na początku był nastawiony do tego trochę sceptycznie, ale z czasem okazało się, że przychód z linków afiliacyjnych stanowi lwią część jego comiesięcznych dochodów.

Styledigger, czyli Joanna Glogaza opowiedziała o tym, jak rozwijało się jej blogowanie oraz szczegółowo przedstawiła nam, w jaki sposób zarabia obecnie na blogu. Przyznam, że śledzę ją już od około pięciu lat i jestem pod wrażeniem tego, w jaki sposób udało jej się rozwinąć swoją działalność.

joanna glogaza zanox fashion expert day

styledigger na zanox fashion expert day

Dzięki udziałowi na Zanox Fashion Expert Day udało mi się poznać dwie platformy, o istnieniu których nie miałam pojęcia. Pierwsza to Lettly, poprzez którą można zarabiać na Instagramie, a druga to Shoplovin. Opowiedzieli o nich kolejno Wojciech Zając oraz Zuzanna Śleszyńska. Z Shoplovin na pewno skorzystam w najbliższym czasie tworząc widgety produktowe do postów z linkami afiliacyjnymi.

Ostatnim punktem programu był pokaz marki Sephora. Zuzanna Poprzeczko, znana z videobloga Sephory pokazała w nim, jak wykonać perfekcyjny makijaż do selfie. Makijaż nie jest moją najlepszą stroną, więc bardzo chętnie oglądam tutoriale tego typu.

 

Podsumowując, uważam event za bardzo udany i świetnie zorganizowany. Na pochwałę zasługują również pyszne przekąski, którymi można było częstować się przez cały czas jego trwania. Czekam na kolejną edycję Zanox Fashion Expert Day i zabieram się za tworzenie postów afiliacyjnych, a was zapraszam do obejrzenia krótkiego filmiku z tego wydarzenia.

 

Zanox Fashion Expert Day – relacja z eventu

Zapisz