Przymierzam się do remontu łazienki w swoim domu. Największym problemem jest jej niewielka przestrzeń. Urządzenie małej łazienki nie należy do najłatwiejszych zadań. Zależy mi na tym, żeby była w niej wanna – prysznic mamy w drugiej łazience i sporo miejsca, gdzie można schować kosmetyki, ręczniki i środki czystości. Moim największym zmartwieniem jest pralka. Zajmuje bardzo dużo miejsca i z tego powodu zastanawiam się, czy nie lepiej byłoby urządzić pralnię w piwnicy. W przyszłości chciałabym kupić sobie suszarkę do ubrań, więc wydaje się to być całkiem dobrym rozwiązaniem. O ile pralka jakoś zmieści się w łazience, to upchnąć w niej suszarki nie ma już szans.

Poniżej możecie zobaczyć kilka łazienek, którymi mam zamiar się zainspirować oraz jedną, które totalnie mnie zaskoczyła.

 

Jak urządzić małą łazienkę?

Inspiracje

Zamontowanie dwóch zlewów w mojej łazience nie wchodzi w grę, ale bardzo podobają mi się meble z tego zdjęcia. Duży wybór gotowych mebli łazienkowych możecie znaleźć w sklepie http://meblohand.eu/

jak urządzić małą łazienkę

 

Okno w mojej łazience jest co prawda o wiele mniejsze niż na tym zdjęciu, ale mam nadzieję, że wystarczy światła, aby mogło w niej rosnąć kilka roślinek.

jasna łazienka

 

Na tym zdjęciu wszystko, oprócz drewnianej podłogi trafia idealnie w mój gust.

łazienka białe kafelki

 

Podoba mi się pomysł ze zlewem postawionym na takim stoliku, ale raczej nie zdecydowałabym się na takie rozwiązanie. Zbyt dużo jest niezagospodarowanego miejsca pod stolikiem.

lazienka-mala

 

Pomysł z szafką z wysuwanymi półkami jest genialny! Wykonanie niezbyt mi się podoba, ale przecież zawsze można zamówić u stolarza meble na wymiar, które będą idealnie w naszym guście.

łazienka zielona

mała łazienka

 

Najbardziej do gustu przypadła mi ta łazienka i piękne marmurkowe kafelki na ścianach.

marmurkowe łazienki

 

Świetnym pomysłem jest wstawienie do łazienki dużej szafy z szybą.

pomysł na małą łazienkę

szafa w łazience

Na koniec łazienka, która mnie przeraziła. Moim zdaniem taki wystrój wygląda koszmarnie.

stara łazienka