Hybrydy, których nie trzeba utwardzać w lampie, naprawdę istnieją, czy to tylko kolejny chwyt marketingowy? Jak uzyskać trwałą stylizację bez pomocy żarówek UV lub LED? Na te i wiele innych wątpliwości odpowiemy w artykule.

Lakiery hybrydowe do paznokci podbiły branżę beauty kilka ładnych lat temu. Połączono w nich dwie technologie – tradycyjnego lakieru i żeli. Dzięki temu aplikacja hybrydy jest prosta, nawet dla laika, a pomalowane i utrwalone w lampie UV lub LED paznokcie są wyjątkowo trwałe. Kobiety mogą tworzyć stylizacje samodzielnie, we własnym domu, o dowolnej porze. Nic więc dziwnego, że powstają coraz to nowe produkty z tej rodziny. Lakiery do hybryd 3w1, baza wydłużająca paznokcie i top z drobinkami złota nikogo już nie dziwią. Czy jednak poczyniono kolejny milowy krok i możesz już na stałe pozbyć się swojej lampy UV lub LED? 

Czy to hybryda, czy nie hybryda?

Pod hasłem „hybrydy bez lampy” kryje się powszechnie znany, tradycyjny lakier do paznokci. Za pomocą specjalnej bazy i topu można dodać mu szczególnej jak na klasyczną technologię trwałości, może to być np. Serum Base 8w1 i Extreme Top Gel od Cosmetics Zone. Będzie bardziej odporny na odpryskiwanie oraz blaknięcie koloru.

Pamiętaj jednak, że tak wykonany manikiur będzie się utrzymywał maksymalnie przez tydzień. To więcej, niż w przypadku klasycznego lakieru, który potrafił odpryskiwać już następnego dnia. Jednocześnie to o wiele mniej, niż w przypadku hybrydy, której trwałość sięga do czterech tygodni.

Trwały manikiur krok po kroku

Jeśli wiesz, jak zrobić paznokcie hybrydowe, to bez problemu wykonasz ich wersję bez lampy. Na początku przygotuj do zabiegu płytkę paznokcia. Starannie i delikatnie usuń skórki. Oczyść i spiłuj paznokcie. Następnie pomaluj je wspomnianym wcześniej produktem Serum Base 8w1. Wystarczy jedna warstwa. Twoja płytka będzie dzięki niej nie tylko wygładzona, ale też nawilżona i wzmocniona. Oczywiście nie musisz utwardzać tego produktu w lampie. Pozostaw go do całkowitego wyschnięcia. Teraz możesz zaaplikować jedną lub dwie warstwy kolorowego lakieru tradycyjnego, np. Color Lacquer. One również muszą wyschnąć samodzielnie. Na koniec pomaluj paznokcie za pomocą Extreme Top Gel. Nada on gładkie wykończenie i dodatkowy połysk. Zapewni też ochronę przed urazami mechanicznymi. Możesz zastosować dwie cienkie warstwy topu.

Plusy i minusy trwałego lakieru bez lampy

Jak już zostało wspomniane, głównym minusem tego rodzaju manikiuru jest jego mniejsza trwałość. Nawet zastosowanie bazy i topu nie przedłuży użyteczności lakieru tak, jak w przypadku hybrydy utwardzanej w lampie.

Na szczęście tradycyjne lakiery do paznokci są tanie. Koszt to ok. 10 zł. Zaopatrzenie się we wszystkie akcesoria niezbędne do wykonania hybrydy to jednorazowy koszt nawet kilkuset złotych. Najwięcej kosztuje lampa, ale nie możemy zapomnieć o bazie, topie, kilku kolorach hybrydy, acetonie, cleanerze i specjalnych wacikach bezpyłowych. 

Lakiery hybrydowe są droższe, a ich cena regularna wynosi od 18 do nawet 35 zł. Są to jednak produkty o dużej wydajności i długim okresie przydatności. Ile kosztuje lakier hybrydowy w cenie promocyjnej? Warto polować na okazje. Hybryda może kosztować po zniżce nawet 10 zł.

Jednak ostatnim i zarazem najważniejszym atutem manikiuru bez lampy jest fakt, że mogą go wykonać bez obaw kobiety, które uczulił lakier do hybryd. Ta metoda pozwoli im cieszyć się trwałą stylizacją bez obaw o zdrowie i stan skóry wokół paznokci. Klasyczna hybryda nie wyschnie bez odpowiedniego utrwalenia w lampie.