Notatki nie muszą być nudną zbitką słów w zeszycie, ale niesamowicie twórczym dziełem, którego tworzenie będzie nas relaksować. Organizacja notatek to sztuka, która pomoże nam w nauce oraz sprawi, że będą one bardziej przejrzyste zarówno dla nas, jak i dla osób, którym będziemy je pożyczać. Oto kilka najpopularniejszych sposobów organizacji swoich notatek z zajęć.

Sposoby na organizację notatek

Notatki w segregatorze

Coraz więcej osób odchodzi od prowadzenia notatek w zeszycie i przerzuca się na organizację w segregatorze. To bardzo prosta metoda, która może okazać się dla ciebie dużo wygodniejsza. Wystarczy nam segregator, który będzie pasował nam rozmiarem i formatem oraz bloczek wkładów do segregatora, który możemy spokojnie kupić przez Internet, w każdym porządnie zaopatrzonym sklepie papierniczym albo nawet w Empiku. Dzięki temu możemy bez problemu mieć przy sobie tylko te notatki, które są nam obecnie potrzebne, a resztę trzymać w domu albo mieć wszystko w jednym segregatorze, bez podziału na zeszyty przedmiotowe.

Specjalny klucz w notatkach

Dobrym pomysłem będzie wprowadzenie do swoich notatek odpowiadających ci kluczy, na przykład kluczy kolorystycznych. Poszczególnymi kolorami możesz zaznaczać wybrane segmenty, na przykład ważne daty czy ważne nazwiska. Możesz też wprowadzić ikony, które pomogą ci w organizacji nie tylko notatek, ale także czasu i zadań, które masz jeszcze do zrobienia. Wiele wzorów takich kluczy znajdziesz w Internecie. Na początku postaw jednak na proste ikonki albo nawet na same kwadraty i kółka i utrwal sobie nawyk nanoszenia ich w trakcie robienia notatek.

Notatki na tablecie albo na iPodzie

Notatki w formie elektronicznej mają tę zaletę, że możemy je dowolnie poprawiać i urozmaicać, a do tego są w pełni ekologiczne, nie marnujemy papieru i mamy cały komplet w jednym miejscu. Takie rozwiązanie nie jest jednak tanie i żeby notatki spełniały swoją funkcję, trzeba trochę zainwestować w sprzęt. Nie dają też możliwości zabawy z zakreślaczami, pisakami czy naklejkami, wszystko to zastępuje nam rysik, a dla wielu osób to właśnie sama różnorodność narzędzi jest największym plusem notatek tradycyjnych. Jednak taka forma jest niesamowicie wygodna i sprawdzi się u każdego, kto nie boi się technologicznych rozwiązań.