Bardzo dawno nie pokazywałam wam na blogu moich własnych paznokci, jednak efekt kameleona na paznokciach zachwycił mnie tak bardzo, że postanowiłam poświęcić temu zdobieniu oddzielny wpis. Lustrzane tafla opalizująca na zielono i fioletowo wygląda wprost obłędnie i niesamowicie przyciąga wzrok. Wyobraźcie sobie, że noszę te paznokcie zaledwie od trzech dni, a już kilka razy zaczepiły mnie obce dziewczyny pytając, gdzie zrobiłam paznokcie! Dobra wiadomość jest taka, że identyczny efekt może osiągnąć każda z was. Do wykonania takich paznokci potrzebny będzie wam podstawowy zestaw do lakierów hybrydowych, czarny lakier hybrydowy, pyłek do zdobienia paznokci Pierre Rene Chameleon Effect (nr 02) oraz top coat hybrydowy typu dry, na przykład Pierre Rene Dry Top Coat. Poniżej opisuje krok po kroku, jak zrobić sobie efekt kameleona na paznokciach.

 

Efekt kameleona na paznokciach

Krok po kroku

 

1. U mnie pierwszym krokiem jest wykonanie paznokci akrylu. Prawie zawsze noszę lakier hybrydowy na akrylu, ponieważ bardzo lubię mieć długie paznokcie, a wiem, że moje naturalne paznokcie nie osiągnęłyby takie długości.

2. Na opracowany paznokieć akrylowy nakładam bazę i utwardzam ją w lampie. Następnie nakładam czarny lakier hybrydowy, utwardzam go i nakładam kolejną warstwę, którą również utwardzam. Nie przecieram cleanerem.

3. Nakładam Dry Top Coat od Pierre Rene i utwardzam go w lampie. Uwaga! Top musi być typu suchego, bez przecierania. Jeżeli użyjecie topu, który wytwarza warstwę dyspersyjną, nie uzyskacie efektu lustra – brokatowe drobinki pozostaną widoczne.

4. W utwardzony top coat za pomocą miękkiego aplikatora do cieni do powiek wcieram pyłek do zdobienia paznokci Chameleon Effect Pierre Rene Professional. Wystarczy zaledwie odrobina, by uzyskać lustrzany efekt, więc takie pudełeczko o pojemności 2 gramów możecie kupić sobie na spółkę z koleżanką.

5. Aby usunąć nadmiar pyłku paznokcie omiatamy miękkim pędzelkiem.

6. Na paznokcie jeszcze raz nakładamy Dry Top Coat i utwardzamy go w lampie.

 

Na koniec jeszcze dwie rady. Pamiętajcie, aby nakładając lakier i top dokładnie zabezpieczyć wolny brzeg paznokcia. Drugi tip – po wyjęciu z lampy gotowych paznokci nie dotykajcie ich od raz palcami. Dajcie topowi wystygnąć przez pół minutki, a będzie miał jeszcze lepszy połysk.

 

Pyłek Chameleon Effect możecie kupić tutaj, a Dry Top Coat Pierre Rene tutaj.

 

 

pierre rene chameleon effect

Pyłek Pierre Rene Chameleon Effect

pyłek pierre rene chameleon effect

 

Dry Top Coat Pierre Rene Professional

dry top coat pierre rene

 

Efekt kameleona na paznokciach

efect kameleona paznokcie

paznokcie efekt kameleona