W dzisiejszym poście pokażę Wam, jak zrobić, a raczej jak ozdobić pudełko na drobiazgi. Nie wiem, jak Wy, ale ja mam w domu mnóstwo guziczków, spinek, gumek i różnych pierdółek, które gromadzę, bo wydaję mi się, że kiedyś się mogą przyda, więc pudełeczek do ich przechowywania nigdy zbyt wiele.

Kilka lat temu widziałam gdzieś w Internecie podłogę w łazience wyłożoną drobnymi monetami. Bardzo spodobał mi się taki sposób dekoracji i o ile na pewno nie zdecydowałabym się ozdobić tak podłogi w swoim domu, to pomysł naklejenia jednogroszówek na pudełko po masce do włosów wydał mi się całkiem dobry. Oceńcie sami, jak wyszło, a jeżeli spodobał się Wam ten pomysł, to mam nadzieję, że sami wykombinujecie coś podobnego.

Pudełko jest wbrew pozorom bardzo proste do wykonania i wcale nie aż tak czasochłonne, jak mogłoby się wydawać.

 

 

Jak zrobić pudełko na drobiazgi DIY?

 

 Co jest potrzebne?

1. Pudełko. Ja wybrałam pudełko po masce do włosów Kallos, ale oczywiście możesz użyć innego. Wcale nie musi być okrągłe.

2. Farba w sprayu. W moim przypadku czarna matowa.

3. Sporo drobnych monet. Ja zużyłam około 140 jednogroszówek.

4. Klej – Super Glue, Kropelka lub podobny. I tutaj UWAGA! Klej Kropelka taki jak na zdjęciu poniżej jest wygodniejszy w użyciu, ale nie tak mocny jak Super Glue. Połowę pieniążków przykleiłam Kropelką, a połowę SG i wiele z tych przyklejonych Kropelką odpadło i musiałam doklejać je Super Glue.

pudełko na drobiazgi jak zrobić

 

Wykonanie:

1. Jeśli to konieczne, to najpierw zdzieramy z pudełka naklejki, następnie myjemy i dokładnie osuszamy pudełko.

jak zrobić pudełko na drobiazgi

 

2. Pudełko i pokrywkę sprayujemy farbą i pozostawiamy do wyschnięcia.

jak ozdobić pudełko na drobiazgi

czarne pudełko na drobiazgi

 3. Następnie przyklejamy do pudełka monety.

pudełko ozdobione monetami

 

 4. Ostatnim krokiem jest podmalowanie czarną farbą miejsc, w których zrobiły się prześwity. Chociaż być może Wam uda się ich uniknąć :-)

 

Pudełko ma jedną wadę – trochę śmierdzi pieniędzmi :-P Wygląda za to bardzo efektownie i jak najbardziej nadaje się na prezent. Niestety zdjęcie nie do końca pokazuje, jak w rzeczywistości się mieni różnymi odcieniami złota i brązu.

diy pudełko na drobiazgi

pudełko na drobiazgi diy