Znacie ten tekst z obrazka? To jeden z moich ulubionych. Czasem żartuje sobie w ten sposób, powtarzając te słowa, ale no cóż… Dobrze wiem, jak wygląda rzeczywistość. Prawda jest taka, że ja i pewnie nie tylko ja, co rano potrzebuję kilku dobrych chwil, żeby doprowadzić się do stanu używalności i przestać straszyć ludzi :-P Kiedyś pisałam podobny tekst o tym, jak dobrze wyglądać bez makijażu, a dzisiaj będzie o tym, co zrobić wieczorem, żeby rano wyglądać lepiej.

Bardzo często po długim, ciężkim dniu w pracy, w szkole lub na uczelni, ostatnią rzeczą, na którą mamy ochotę przed pójściem spać, są czasochłonne zabiegi pielęgnacyjne. Często wieczorem nie robimy z naszą twarzą nic, zmęczone od razu zasypiamy, a później dziwimy się, dlaczego nasza skóra jest przesuszona, wygląda na zmęczoną, a skóra pod oczami jest opuchnięta.

 

Co zrobić, żeby ładnie wyglądać rano?

Jeżeli chcemy wyglądać pięknie każdego ranka, to niestety nie możemy omijać czynności, które wypisałam poniżej. Bez względu na to, jak bardzo jesteśmy zmęczone i jak bardzo nam się nie chce, przed snem musimy:

1. Wziąć kąpiel
Kiedy wracamy do domu po ciężkim dniu, myślimy tylko o tym, żeby się odstresować i zrelaksować. Jest wiele sposobów na to, żeby odstresować się przed pójściem spać. Niektórzy lubią wypić lampkę wina, inni obejrzeć coś w telewizji. Niestety te sposoby nie należą do najzdrowszych. Jeżeli chcesz obudzić się rano wypoczęta i piękniejsza, polecam ci długą ciepłą kąpiel z dodatkiem soli do kąpieli.

2. Zmyć makijaż
Właściwie ten podpunkt powinnam umieścić na pierwszym miejscu. Spanie w makijażu to idealny sposób na to, żeby obudzić z pryszczami, podrażnieniami i drobnymi zmarszczkami na twarzy. To nieistotne czy korzystasz ze zwykłych czy naturalnych i organicznych kosmetyków do makijażu. I nie ważnie jak bardzo zmęczona jesteś. Makijaż trzeba zmywać przed snem i koniec!

3. Nawilżyć skórę
Zaleca się, żeby używać balsamu nawilżającego na skórze całego ciała, ale jeżeli nie masz na to ochoty, użyj przynajmniej kremu na noc do twarzy oraz kremu pod oczy. Jeżeli jednak bierzesz wieczorem kąpiel lub prysznic, to zadaj sobie trochę trudu i nasmaruj balsamem nawilżającym całe ciało. Skóra po kąpieli jest prawie zawsze trochę przesuszona, a jeżeli nie będziesz jej nawilżać, to szybciej straci jędrność i zacznie się starzeć.

4. Umyć zęby
Tak, tak to niby oczywiste, ale która z nas z ręką na sercu może przyznać, że nigdy nie omija tej wieczornej czynności? Wiele osób nie myje zębów co wieczór i uważa, że to nic złego, ponieważ myje je co rano. Tymczasem próchnica najszybciej rozwija się właśnie w nocy, kiedy śpimy.

5. Wypić szklankę wody z cytryną
Bez obaw, jedna szklanka nie powinna być przyczyną nocnych wycieczek do toalety. Co innego, gdybyś wypiła ich kilka. Szklanka wody z cytryną nawodni twoje ciało od środka, dzięki czemu rano twoja skóra powinna być lepiej nawilżona. Zaleca się picie jedenej szklanki letniej wody z cytryną także rano, na czczo, aby przyspieszyć metabolizm i nawodnić organizm.

6. Pójść spać o odpowiedniej porze
Bez względu na to, ile masz lat, zdrowy sen sprawia, że czujesz się i wyglądasz lepiej. Prawdopodobnie wiesz, że powinnaś spać przynajmniej 7-8 godzin, ale czy wiesz, kiedy dokładnie należy kłaść się spać, żeby rano wyglądać najpiękniej? Pomiędzy godziną 23, a 3 w nocy, w naszej skórze mają miejsce procesy naprawcze i to właśnie w tych godzinach najbardziej wypoczywamy. Upewnijmy się więc, że kładziemy się spać przed godziną 23 i że będziemy spać co najmniej 7 godzin.

Jak widzicie tych kilka czynności i dobrych nawyków nie zajmuje zbyt wiele czasu, a efekty będą naprawdę widoczne. A co wy robicie przed pójściem spać, żeby ładnie wyglądać rano? Dodałybyście coś do tej listy?